Brittany Cartwright 'Taken Back' nga Babysitter Fury e Lala Kent

Klea

Brittany Cartwright 'Taken Back' nga Babysitter Fury e Lala Kent

Me sa duket, Brittany Cartwright dhe ish-bashkëylli i saj në Vanderpump Rules Lala Kent janë në një grindje … për një dado. Sa kanë ndryshuar kohët.

Ylli i Luginës pohoi se ishte “një lloj i hedhur” kur Lala përmendi temën gjatë ribashkimit të Rregullave të Pumpës në Maj. “Nuk e dija se ajo do të fliste për këtë,” tha Britt. Ajo dhe Lala ishin grimuar dhe i kishin kërkuar falje njëri-tjetrit shumë kohë përpara se të transmetohej ribashkimi.

“Ne ishim plotësisht mirë, gjithçka ishte mirë,” shtoi vendasja nga Kentaki. “Kështu që unë isha … si, 'Pse po flitet për këtë në ribashkim?'”

Dado marrëzi

Në episodin e 7 qershorit të podcast-it të saj “When Reality Hits”, Britt shtoi se ajo ishte “marrë [a]kthehet” nga komentet e Lalës. “Nuk e kuptova vërtet dhe ende nuk e kuptoj atë pjesë, por e dua Lalën.”

Ndryshe nga shumë prej yjeve të saj aktualë dhe të kaluar, pronarja e Jax's Studio City i rezistoi tundimit për të duartrokitur. Ajo e mbajti përgjigjen e saj “të shkurtër dhe të ëmbël”, ashtu si Brittany.

Gjithçka filloi kur Brittany i dërgoi mesazh mamasë së Lalës, Lisa Burningham, në ditën kur Lala zbuloi seksin e fëmijës së saj të dytë. Vendasja e Jutas u zemërua me Britt për sjelljen “aq xhiruar nga xhepi”.

“Mos i dërgo mesazh mamasë sime ditën që mësoj se po bëjmë një vajzë dhe thuaj: 'A e ke punësuar vërtet dadon tonë pa lejen tonë?'”, tha Lala. “Po të mos ishte Brittany, mamaja ime do ta kishte goditur këtë herë herën tjetër që ta shihte… A po bëni shaka?”

Alumja e VPR-së shpjegoi me falje tekstin e saj të zemëruar me justifikimin se bashkëshorti i saj tashmë i larguar, Jax Taylor, kishte “i bërtitur” asaj.

“Epo, atëherë duhet të më telefonosh Jax-in që unë ta ha të gjallë”, u përgjigj Lala.

Brittany i shpjegon të gjitha

Pasi pranoi se ajo bëri një “gabim” kur dërgoi tekstin origjinal, nëna e Cruz ndjeu se mesazhi i saj ishte “i bukur”. “Unë kurrë nuk do të isha i pasjellshëm apo i keq me askënd,” shpjegoi ajo. “Gabimi im ishte shkrimi i mesazhit në atë ditë. Nuk duhej ta kisha bërë këtë. Unë kërkova falje menjëherë për këtë.”

“Na u desh shumë kohë për të gjetur dikë që i kishim besuar Cruz-it,” vazhdoi Britt. “Ai ka nevojë për disa njerëz që janë konstant në jetën e tij… Prandaj ishte e rëndësishme për mua. Nuk është për shkak të ndonjë gjëje tjetër. Nëse do ta kisha ditur ose [been] pyeti, do të kisha thënë: 'Po, sigurisht, shko ta bëj. Përdoreni atë për ditën!' Ishte më shumë nga vlera e shokut.”

Ndërkohë, Britt thotë se ajo dhe Lala janë “mirë”, edhe pse ajo ishte “shumë e tronditur që u ngrit” në ribashkim.

Britt po kalon një ndarje dhe Lala është shtatzënë, ndaj, kuptohet, emocionet janë të larta. Shpresoj që ata të mund ta kthejnë miqësinë e tyre në rrugën e duhur pasi duket se të dyja do të jenë nëna beqare dhe kërkon një fshat.

Të gjitha episodet e The Valley dhe Vanderpump Rules tani po transmetohen në Peacock.