Brittany Cartwright për ndarjen e Jax Taylor

Klea

Brittany Cartwright për ndarjen e Jax Taylor

Pas gati një dekade së bashku, Vanderpump Rregullon alum Brittany Cartwright ka pasur mjaft me burrin Jax Taylordhe të dy tani po kalojnë një lloj ndarjeje.

“Sapo një grua godet pikën e saj të thyerjes, është si “U krye”, tha ajo në premierën për shtyp të The Valley. “Diçka, si, më klikoi në kokën time, dhe unë thashë: ‘Duhet të largohem nga kjo situatë. Kjo nuk është e shëndetshme… Djali im meriton më mirë. Unë meritoj më mirë’”.

Pasi ka qenë “ride or die” e Jax-it për nëntë vjet, Brittany më në fund po pranon: “Ka vetëm kaq shumë që një grua mund të marrë”.

Djali i tyre është “më i rëndësishmi”

Gjatë ndarjes së tyre, Britt e kaloi kohën larg Jax-it duke “punuar” veten. Por, siç shpjegoi ajo për People, djali i tyre dyvjeçar, Cruz, është “gjëja më e rëndësishme” dhe “gjithçka që ka rëndësi” në këtë situatë.

“Ndjej pak lehtësim,” tha ajo. “Unë kisha nevojë për këtë hapësirë.” Por vendasja nga Kentaki gjithashtu mohoi fuqimisht se ndarja është një marifet publiciteti “për [their new] shfaqje.”

“Nëse njerëzit me të vërtetë më kanë shikuar gjatë viteve dhe do ta dinin personalitetin tim, ata do ta dinin se kjo nuk është diçka që unë do ta bëja për shfaqjen tonë,” shpjegoi ajo. “Pikërisht, unë jam e gjitha për familjen. Unë jam e gjitha për martesën. Unë kam qenë për këtë gjatë gjithë jetës sime.”

Ajo shtoi se ndarja ishte gjëja më e mirë për familjen e tyre tani, sepse ata “kanë kaluar disa gjëra për një kohë”.

“Ne vendosëm të merrnim pak frymë,” shtoi Jax. “Nuk jam i sigurt se çfarë do të presë e ardhmja… Për momentin, ky është vetëm skenari më i mirë, por ky nuk është një marifet publiciteti.”

“Diçka po ndodh” në marrëdhënien e tyre

Duke zbuluar se prodhimi në The Valley ka vazhduar për një “kohë shumë, shumë të gjatë”, Jax siguroi shikuesit se ata do të jenë në gjendje të shohin se “ka … diçka që po ndodh” në marrëdhënien e tij dhe të Brittany.

Çifti ende takohen çdo ditë dhe vazhdojnë të punojnë në bizneset e tyre së bashku, duke përfshirë barin sportiv të Jax’s Studio City. Ata kanë një podcast së bashku, Kur realiteti godet me Jax dhe Brittany.

“Asgjë nuk ka ndryshuar me të vërtetë përveçse ne nuk jemi duke fjetur në të njëjtin shtrat tani,” tha ish-baristi i SUR. “Ne ende mund të jemi bashkë. Ne thjesht po marrim frymë.”

Çifti u takua për herë të parë në një lokal në Las Vegas në vitin 2015, kur të dy ishin me pushime me miqtë. Ata patën një ndarje të shkurtër në vitin 2017 pasi Jax u kap duke mashtruar me shokun e grupit të Pump Rules, Faith Stowers, por shpejt u pajtuan. Ata u martuan në Kështjellën e Kentakit në qershor 2019 dhe mirëpritën djalin e tyre dy vjet më vonë.

Dyshja kishin diskutuar për një fëmijë të dytë që në nëntor të vitit 2023, por tani këto plane janë padyshim në pritje.

The Valley shfaqet premierë më 19 mars në Bravo.