Brittany Cartwright nuk pati një goditje, Jax Taylor ishte gabim

Klea

Brittany Cartwright nuk pati një goditje, Jax Taylor ishte gabim

Ish-ylli i Vanderpump Rules dhe pronar krenar i barit sportiv Jax Taylor, kishte një qëndrim të shkurtër në House of Villains në E!. Ai ishte zuzari i parë i dëbuar nga shtëpia. Gjatë finales së sezonit, Jax u kthye për të ndarë disa informacione befasuese.

Vetëm pasi Jax u eliminua, ai mori një telefonatë nga gruaja e tij, Brittany Cartwright. “Ajo është sikur po qan në telefon… Unë jam në panik. Natyrisht, koha … kështu që unë vrapova për në Cedars, qëndrova atje për dy netë. Duke u siguruar që gruaja ime të mos ketë kancer, të mos ketë probleme me shtyllën kurrizore, të mos ketë MS,” shpjegoi Jax. “Dolli, ajo kishte një goditje të vogël. Ajo është 33.”

Por a po fliste jashtë radhe?

Jax nuk i kishte të gjitha faktet

Në podkastin e çiftit, When Reality Hits with Jax and Brittany, ai shpjegoi më tej se si mësoi për krizën e frikshme mjekësore të Brittany. “Dua të them 60 sekonda pasi u votova jashtë, më dhanë një telefon. Dhe ishte menaxheri im duke thënë: ‘Dëgjo, nuk doja të të telefonoja sepse e di që po filmon tani, por ndihem sikur është e nevojshme’”, tha Jax. “Britani është në spital. Ajo u rrëzua.’

Alumi i Rregullave të Pompës vazhdoi: “Mjekët nuk e dinin vërtet se çfarë ishte. Por ishin simptoma të ngjashme me goditjen në tru. Thjesht supozova se ishte një goditje në tru.” Unë mendoj se Jax po bënte gjëra të ngjashme me Jax-in me të vërtetën përsëri.

Por Brittany thirri burrin e saj, duke i kujtuar atij se ai bëri deklarata “pa qenë i sigurt” për të gjitha faktet. Pra, ishte në thelb një e mërkurë për Jax.

“Ne jetojmë në një ditë ku çdo orë nëse thua diçka, njerëzit do të të kritikojnë si të çmendur për këtë. Është çmenduri që njerëzit e marrin fjalë për fjalë gjithçka që thua”, tha Jax. “Kerkoj falje. Nuk duhej ta kisha thënë këtë. Ishte një kohë e frikshme.” Unë mendoj se njerëzit e morën fjalë për fjalë sepse ju thatë se gruaja juaj “pati një goditje të vogël”. Duke ecur përpara.

Brittany ende nuk ka përgjigje

“Nuk duhej ta kishe thënë kaq të vërtetë. Unë do të them, kjo ishte e tmerrshme për mua, “tha Brittany. “E gjithë ana e djathtë e trupit tim u mpi plotësisht. As celularin nuk mund ta mbaja lart. Mezi mund të ecja.” Ajo shtoi, “Unë rashë dhe mavijova të gjithë anën sepse këmba e djathtë u lëshua. Pra, në fakt ishte shumë, shumë e frikshme.”

Fatmirësisht, Brittany nuk i ka përjetuar më simptomat. Por ajo nuk ka diagnozë për atë që ka ndodhur. “Ishte si një gjë e vazhdueshme. Ata kurrë nuk e dinin saktësisht se çfarë nuk shkonte me mua. Mund të ishte shkaktuar nga stresi, “tha Brittany. “Mund të ketë qenë një nerv i shtypur në shtyllën kurrizore.”

Gishtat e kryqëzuar që Jax nuk e rrit nivelin e stresit të Brittany.

Vanderpump Rules kthehet në Bravo më 30 janar në orën 8/7c.