Brittany Cartwright 'Krenare' Ajo po merr përgjegjësinë gjatë ndarjes

Klea

Brittany Cartwright 'Krenare' Ajo po merr përgjegjësinë gjatë ndarjes

Edhe pse Brittany Cartwright e ka kaluar me burrin Jax Taylorish-ylli i Vanderpump Rules thotë se po ndihet shumë më mirë këto ditë.

Pasi njoftoi se ajo dhe Jax jetonin të ndarë për t'u kujdesur më mirë për veten dhe fëmijën e tyre, Brittany tha për Us Weekly se është në një vend të mirë. “Ndihem mirë,” tha ajo. “Ndihem shumë e fortë dhe jam krenare për veten që kam bërë atë që është e drejtë për shëndetin tim mendor dhe për familjen time.”

A janë Brittany dhe Jax drejt një divorci?

Nëse i keni parë këta të dy në serialin e tyre të ri, The Valley, mund ta keni vënë re zhgënjimin e Brittany me burrin e saj gjatë Episodit 2. Pasi u fut në një situatë të vështirë me Nia-n dhe Danny Booko, Brittany vuri në dukje se e gjeti veten gjithmonë duke pastruar të tijën rrëmujë.

“Kam falur gjëra që nuk duhet t'i kisha gjatë viteve të fundit, por thjesht e kam dashur gjithmonë aq shumë dhe i kam qëndruar pranë pa marrë parasysh çfarë,” shpjegoi ajo. “Unë jam gjithmonë duke marrë për të, gjithmonë duke kërkuar falje, gjithmonë duke pastruar rrëmujën, dhe pas nëntë vjetësh, kjo mund të të rëndojë vërtet.”

Gjatë paraqitjes së saj të fundit në Watch What Happens Live, Brittany i tha Andy Cohen se ajo mbron Jax-in, sepse ajo është një “ride or die”, por kjo ndonjëherë ka shkaktuar më shumë dëm sesa mirë.

“Gjithmonë përpiqem të bashkoj njerëzit [and] bëj gjërat më mirë. Por, gjithashtu, njerëzit që duan ta shohin atë, janë të inatosur me mua që po e bëja këtë, por ky ishte burri im.”

Tani për tani, Jax dhe Britt janë ende bashkë, pavarësisht se jetojnë në shtëpi të ndara. Megjithatë, divorci zyrtarisht nuk është jashtë tavolinës.

“Patjetër që mendoj për këtë, por thjesht nuk jam ende atje”, tha ajo. “Ju shkoni përpara dhe mbrapa. Është shumë e vështirë kur ke një fëmijë, kështu që është si shumë ulje-ngritje. Disa ditë jam si 'Nuk do të kthehem kurrë', dhe herë të tjera jam si 'Do të shohim se çfarë do të ndodhë'. Pra, gjithçka është në atë ajër tani.”

Lugina vazhdon të martën në orën 9/8c.