Brittany Cartwright e quan Jax Taylor-in 'vogël' e saj të dytë

Klea

Brittany Cartwright e quan Jax Taylor-in 'vogël' e saj të dytë

Ashtu si shumë gra të martuara me një burrë të papjekur që presin të presin me duar dhe këmbë, Brittany Cartwright shpesh ndjehej sikur po kujdesej për dy të vegjlit.

Një pjesë e arsyes pse ylli i The Valley vendosi të largohej përfundimisht Jax Taylor është se ai nuk po tërhiqte peshën e tij në marrëdhënien e tyre. Ngrini dorën nëse jeni të befasuar me ndonjë nga këto. Askush?

“Unë po kujdesem për vogëlushin tim,” tha alumi i Vanderpump Rules. “[At the same time], Unë po kujdesem gjithashtu për një fëmijë tjetër të quajtur Jax Taylor … Unë në thelb bëj gjithçka për shtëpinë. Unë thjesht dua të ndihem e vlerësuar dhe … e kërkuar nga personi me të cilin jam martuar.”

Duke lënë një situatë “toksike”.

Çifti, i cili u martua në qershor 2019, ende po arrijnë të bëhen bashkë-prindër, të punojnë së bashku në barin e Jax's Studio City dhe të bashkë-presidentojnë podkastin e tyre When Reality Hits me Jax dhe Brittany. Por nuk ka qenë e lehtë mes ndarjes së tyre.

“Padyshim që mund të jetë sfiduese”, tha Brittany për People. “Unë ende e dua shumë Jax-in, por ai është një person i vështirë për t'u përballur me të, dhe mendoj se të gjithë në botë e dinë këtë.”

Megjithëse The Valley u filmua gjatë verës së vitit 2023, Britt pretendoi se kamerat u kthyen përsëri kur gjërat filluan të shpërbëheshin në martesën e tyre. “Kështu që ju do të shihni disa nga ajo që po ndodh,” premtoi ajo. “Unë mendoj se njerëzit do ta kuptojnë atë që po kaloj.”

Vendasja nga Kentaki tha se disa zënka “vërtet të mëdha” ishin pika e fundit dhe e çuan atë në largimin e shtëpisë së tyre për një Airbnb.

“Ishte shumë e rëndësishme për mua të dilja nga një situatë toksike,” pranoi ajo. “[Jax] vetëm duhet të qetësohet. Ai ka shumë gjëra të ndryshme që më vendos gjithmonë. Unë jam gjithmonë duke ndier presionin për t'u marrë me gjërat që po ndodhin me të, dhe kjo mund të jetë vërtet e vështirë.”

Në këtë pikë, Brittany nuk mund të thotë se si duket e ardhmja, por ajo ka rrëfyer se situata e re e jetesës ka qenë “më e mirë” për djalin e tyre “sepse ne nuk po zihemi përballë tij”.

“Kjo është më e rëndësishmja tani,” shtoi ajo. “Kjo është arsyeja pse më duhej ta nxirrja nga ajo situatë në radhë të parë.” Djali i Jax dhe Brittany, Cruz, mbush tre vjet më vonë këtë muaj.

Jo një marifet publiciteti

“Martesat, në përgjithësi, janë shumë të vështira dhe unë kam pasur një vit veçanërisht të vështirë,” tha ajo në podkastin e tyre. “Jax dhe unë jemi duke ndarë kohë dhe kam vendosur të shkoj në një shtëpi tjetër për të marrë pak hapësirë ​​për hir të shëndetit tim mendor.”

Pas njoftimit të ndarjes së tyre pak para premierës së The Valley, u përhapën spekulimet se ishte një marifet publicitar. Përfaqësuesi i çiftit, megjithatë, i tha Page Six se ndarja “nuk kishte lidhje me PR në asnjë mënyrë”.

Pavarësisht problemeve të tyre, Brittany duket e hapur për pajtim me burrin e saj të larguar. Ajo po përpiqet të bashkohet miqësisht me Jax-in për hir të djalit të tyre.

“Ne duhet të fitojmë para për të ardhmen tonë, për djalin tonë, për të ardhmen e tij,” tha ajo. “Ne do të jemi në jetën e njëri-tjetrit, pavarësisht nëse do të kthehemi bashkë apo jo. Kështu që unë do të preferoja që ne të jemi në gjendje të jemi rreth njëri-tjetrit sesa ta urrejmë njëri-tjetrin absolutisht. Le të lutemi që të mos shkojë kaq larg.”

Lugina vazhdon të martën në 9/8c në Bravo.