Brittany Cartwright

Klea

Brittany Cartwright e frustruar që nuk është 'e dobët' pas ndarjes nga Jax!

Brittany Cartwright e frustruar Ajo nuk është 'e dobët' pas ndarjes nga Jax!!

Brittany Cartwright është në një mision për të arritur një “trup hakmarrjeje”, duke u hapur për frustrimet e saj mbi Kur godet realiteti podcast.

Brittany Cartwright

Lugina Ylli ndau me dëgjuesit se pavarësisht ndarjes nga Jax Taylor,, ajo nuk e ka përjetuar humbjen e peshës që shpesh shoqërohet me stres dhe trazira emocionale.

“Unë jam këtu duke u lutur që ta marr atë gjë [when you’re] duke kaluar shumë stres”, Cartwright rrëfeu gjatë podcast-it të transmetuar të enjten. Ajo shprehu pakënaqësinë e saj që nuk ndihej tipike “e dobët, nuk mund të hajë dridhjet” që disa i nënshtrohen gjatë kohërave sfiduese.

Brittany Cartwright

E ftuara e saj, Michelle Lallyvuri në dukje reagimet e zakonshme ndaj stresit, duke vënë në dukje:

“Ka dy lloje femrash. [There are] gratë që nuk mund të ndalojnë së ngrëni sepse janë të stresuara.”

Brittany Cartwright

Brittany, 35, e lidhur shpejt me vëzhgimin, duke shprehur zhgënjimin e saj: “Kjo është ajo që po më ndodh mua. Si, pse nuk mund të jem ndryshe?” Ndërsa biseda vazhdonte, Michelle inkurajuar Cartwright detyroj [herself],” duke nxitur Brittany për të ndarë përpjekjet e saj për të rimarrë kontrollin.

Brittany Cartwright

Brittany zbuloi se ajo po i përmbahet një Jenny Craig regjimin dhe mbajtjen e një rutine për të shkuar në palestër katër herë në javë. Me një ribashkim të mundshëm të Lugina, vjen së shpejti, Cartwright është e vendosur të transformojë fizikun e saj. “Nëse kemi një [‘The Valley‘] ribashkim apo çfarëdo tjetër, po mundohem ta marr këtë trup hakmarrjeje”, tha ajo. “Shpresoj se së shpejti do të jem një vajzë e dobët dhe e stresuar.”

Brittany Cartwright

Brittany Cartwright's Vërejtjet e fundit për luftën e saj me stresin dhe zakonet e të ngrënit vijnë menjëherë pasi ajo iu drejtua një komenti kritik në mediat sociale. I mëparshmi Rregullat e Vanderpompës Ylli, i cili njoftoi një humbje peshe prej 40 kilogramësh në vitin 2023, iu përgjigj një përdoruesi në Instagram i cili sugjeroi se gjoksi i saj “i madh” e bënte atë të dukej “më e rëndë”. Brittany duartrokiti duke thënë: “A mund ta imagjinoni mua të shkoj në faqen tuaj dhe të komentoj trupin tuaj? Po, gjinjtë e mi janë të mëdhenj, të lezetshëm.”

Brittany Cartwright

Ky incident ndodhi mes sfidave personale, duke përfshirë ndarjen e saj publike nga Jax Taylor në shkurt, pas gati pesë vitesh martesë. Para ndarjes së tyre, Brittany la të kuptohet për çështjet martesore në një trailer për “Lugina,”, ku ajo tregoi se bashkëshorti i saj nuk ishte më i “tërhequr” pas saj.

Brittany Cartwright dhe Jax Taylor, edhe pse tani të larguar, vazhdojnë të jenë bashkë prindër djalin e tyre trevjeçar, Cruz. Para ndarjes ata po përpiqeshin aktivisht të zgjeronin familjen, një temë kjo Brittany diskutuar në një episod të fundit të “Rregullat e Vanderpompës. “Këtë muaj, ne po përpiqemi zyrtarisht,” zbuloi ajo gjatë shfaqjes, e cila u filmua nga qershori deri në shtator të vitit të kaluar.

Jax Taylor

Pas lëvizjes së saj nga shtëpia e tyre e përbashkët dhe në një Airbnb, e Cartwright jeta personale dhe planifikimi familjar kanë mbetur tema me interes publik. Në episodin e fundit të podcast-it të transmetuar të mërkurën, Brittany konfirmoi dëshirën e saj të vazhdueshme për të pasur një fëmijë tjetër. Ajo gjithashtu u hap në lidhje me shqyrtimin e metodave alternative për të arritur këtë qëllim, duke treguar se përdorimi i një dhuruesi të spermës është një mundësi që ajo është e gatshme të eksplorojë.

Jax Taylor

Brittany Cartwright ndau një moment me zemër të lehtë në podcast kur ajo diskutoi opsionet e saj për të zgjeruar familjen e saj, duke sugjeruar me lojëra se mund të “shkonte Lala mënyrë.” Ky koment i referohet shokut të yllit të realitetit Lala Kente cila zgjodhi të ngjizte vajzën e saj të dytë përmes inseminimit intrauterin (IUI).

Brittany Cartwright

Brittany Cartwright hapur për të Us Weekly më 3 prill në lidhje me statusin e saj aktual të marrëdhënies dhe pikëpamjen e saj për rihyrjen në skenën e takimeve. Ndërsa ajo nuk e quajti saktësisht veten si beqare, ajo la të kuptohej gatishmëria për të eksploruar mundësi të reja romantike.

“Dua të them, nuk do të thosha [I’m] beqare, por a jam gati te bashkohem? Ndoshta,” tha ajo me humor. Megjithatë, ajo theksoi se çdo partner i mundshëm do të duhej të ishte i jashtëzakonshëm, duke thënë, “do të duhej të ishte [with] dikush vërtet i madh.”