Brittany Cartwright Detaje për grindje të keqe mes Kristen Doute dhe Lala Kent

Klea

Brittany Cartwright Detaje për grindje të keqe mes Kristen Doute dhe Lala Kent

Vanderpump Rregullat alum Brittany Cartwright po derdh çaj për grindjen mes dy miqve të saj të ngushtë, Lala Kent dhe Kristen Doute. Ajo nuk është e lumtur që nuk po flasin me njëri-tjetrin, aq më tepër që është e afërt me të dy.

“E urrej sepse i dua shumë të dy”, tha Brittany. “Lala është një nga miqtë e mi më të ngushtë. Kristen është një nga shoqet e mia më të ngushta. Dhe asgjë nuk më shqetëson më shumë se sa herë që njerëzit që i dua nuk mund të shkojnë mirë.” Ajo nuk dëshiron të detyrohet të zgjedhë anët.

Zonja Jax Taylor, e cila do të luajë së bashku me Kristen në serialin e ardhshëm të Bravo, The Valley, shpreson që dy miqtë e saj të bëjnë paqe. “Unë nuk dua asgjë më shumë për ta se sa të mund ta kalojnë këtë … sepse të dyja janë thjesht gra të mrekullueshme,” tha ajo.

Kristen ushqeu në podkastin e saj

Në episodin e 27 janarit të podcast-it të saj Seksi, Dashuria dhe Çfarë tjetër ka rëndësi, Kristen përmendi se emri i Lalës doli gjatë një paraqitjeje në një tjetër podcast në nëntor 2023. Një tjetër e ftuar, Golnesa “GG” Gharachedaghi, e cila është mike me ish-in e Lalës, Randall Emmett, kritikoi mënyrën se si Lala e prin atë dhe vajzën 2-vjeçare të Randall, Ocean. Sipas Heavy, Lala ishte mërzitur që Kristen nuk e mbrojti.

Por Kristen nuk e ndjeu se ishte “lufta e saj për të luftuar”.

“Kush i intereson çfarë [GG] ka për të thënë?” Kristen argumentoi. “Nëse ajo është shoqe me Randall, ajo është një [expletive] [expletive] … Lala është një nënë çmendurisht e mrekullueshme. Ajo është një nënë e shkëlqyer, gjithmonë e ka vënë Oqeanin në vend të parë.”

Kristen i kupton ndjenjat e Lalës, por do të donte që Lala sapo të kishte folur drejtpërdrejt me të. “Ajo duhet të më kishte telefonuar”, tha alumi i Pump Rules. Më shkrep një mesazh dhe thuaj, ‘Kjo me të vërtetë [expletive] lënduar ndjenjat e mia. Kjo nuk ishte e lezetshme. Nuk jam i lumtur për këtë.”

“Ne mund të kishim pasur një bisedë,” shtoi ajo. “Por në vend të kësaj, ajo filloi t’u tregonte miqve tanë, të cilët më pas duhej të ktheheshin tek unë … dhe të më plotësonin për këtë.”

Ana e Lalës

Më 1 shkurt, Lala hodhi poshtë komentet e Kristen në podcast të aktorit Josh Peck, Good Guys. Ajo pohoi se ishte e frustruar me Kristen, veçanërisht pasi shoqja e saj është e njohur me “të brendshmet dhe daljet e asaj që [she] marreveshje[s]” me, në lidhje me ish të fejuarin e saj.

“Të shoh që ajo të qeshë për dikë që flet për mua si prind, që nuk më njeh fare, nuk do ta duroj”, tha Lala. “Unë do t’ju nxjerr me kthetra sytë. Pra, po, ajo është e vdekur për mua.” Nga ana e saj, Kristen mohon të qeshë.

Lala do të donte që Kristen sapo të kishte folur në këtë moment dhe të thoshte: “Me respekt, nuk e keni idenë se çfarë ka kaluar Lala”.

Megjithatë, ajo mendon se ajo dhe Kristen përfundimisht do ta përmirësojnë miqësinë e tyre. “Jam i sigurt nëse ajo do të vinte tek unë, tani që jam qetësuar pak dhe do të më thoshte: ‘Më vjen shumë keq. Do të doja ta kisha bërë këtë. Kerkoj falje.’ Unë do të thoja, ‘Ne jemi të gjithë mirë’.”

Vanderpump Rules transmetohet të martën në 8/7c në Bravo.