Brittany Cartwright 'Can't Be in the Same Room' si Jax Taylor

Klea

Brittany Cartwright 'Can't Be in the Same Room' si Jax Taylor

Kur Brittany Cartwright dhe Jax Taylor njoftuan ndarjen e tyre në shkurt 2024, fansat shpresonin për një situatë miqësore. Vendasja nga Kentaki ishte ajo që u largua nga shtëpia e familjes dhe të dy bashkë prindëroheshin mirë.

Ndërsa çifti i Luginës ende komunikon për hir të djalit të tyre, Brittany së fundmi tha se dëshira e saj për të qenë pranë Jax-it ka rënë.

Brittany e përshkroi marrëdhënien me Jax si “shumë lart e poshtë”

Podkasti Kur realiteti godet me Jax dhe Brittany është ende aktiv. Por vetëm Brittany po priste episodin më të fundit kur ajo kishte në lojë yllin e Vanderpump Rules, Tom Schwartz.

Ajo i tha ish-bashkëjetorit të saj në episodin e së premtes, 24 maj se gjërat me Jax-in nuk ishin “të mira”.

“Tani për tani… nuk mund të jem as në të njëjtën dhomë me të për shumë kohë”, shpjegoi Brittany. “Herën e fundit që ishit këtu… ju ishit sikur, 'Kam harruar që ju jeni ndarë.' Pra, është shumë lart e poshtë kështu.”

Pa u gërmuar shumë në koment, Schwartz tha se nga këndvështrimi i tij, Brittany dhe Jax “bëjnë një punë të mirë për të respektuar kufijtë e njëri-tjetrit”.

Ylli i Luginës iu desh t'i rregullonte gjërat atëherë dhe zbuloi se ndërsa ajo ka qenë e respektueshme për Jax, ajo nuk mendon se ishte reciproke.

“Ai nuk ka bërë një punë të mirë duke respektuar timen, kjo është e sigurt,” tha Brittany. “Por ne duhet të kujtojmë se unë jam ai që po jeton diku tjetër dhe… Ndjehem sikur jam ai që po i merr të gjitha goditjet e forta edhe pse unë isha ai që duhej të largohesha.”

Schwartz u përpoq të lehtësonte humorin, siç bën zakonisht duke vizualizuar vendin e tij të lumtur në Florida, ku ai po planifikon të ndërtojë një shtëpi.

“Unë jam duke përdorur meditim transcendental tani,” tha ai. “Kam shkuar në një vend tjetër. Unë jam kthyer në Florida, jam në plazh, kam një Corona Light shumë të ftohtë në dorë, një fotografi me Patron dhe jam i lumtur.”

Ish-çifti pati një sherr masiv në The Valley

Brittany diskutoi atë që ndodhi në episodin e fundit të The Valley kur ajo u përlesh me Jax. Pronari i lokalit sportiv akuzoi gruan e tij se ndihej e sëmurë nga alkooli, ndërsa në fakt ajo nuk pinte.

“Jax sapo po hynte, si 'vë bast se po pinte, vë bast se po pinte', dhe unë nuk isha. Të gjithë miqtë e mi thoshin: 'Jo ajo nuk është' dhe ai po më ulej para të gjithë miqve të mi,” shpjegoi ajo. “Kjo është një gjë që ndoshta e keni parë në marrëdhënien tonë. Jax-it nuk i intereson të zihet me mua para njerëzve.”

Brittany përshkroi “duke shpërthyer nga ajo dhomë” në të cilën ajo ishte duke fjetur për t'u përballur me burrin e saj të atëhershëm pasi e dëgjoi atë duke folur me pjesën tjetër të kastit.

“Unë dola duke u shkatërruar nga ajo dhomë, ata patën një bum mbi mua në dy sekonda dhe unë sapo nxora zemrën time,” shpjegoi ajo.

Pavarësisht rënies së marrëdhënieve midis Jax dhe Brittany, Schwartz konfirmoi se përkushtimi i tyre ndaj Cruz-it është solid.

“Unë kurrë nuk kam parë një ons toksiciteti rreth Cruz, të cilin e admiroj,” tha ai.

Catch The Valley, dhe të gjitha shenjat e ndarjes së ardhshme të Jax dhe Brittany, të martën në 9/8c në Bravo.