Brielle Biermann fejohet me lojtarin e bejsbollit Billy Seidl mes betejës së hidhur të divorcit të prindërve!

Klea

Brielle Biermann fejohet me lojtarin e bejsbollit Billy Seidl mes betejës së hidhur të divorcit të prindërve!

Brielle Biermann fejohet me lojtarin e bejsbollit Billy Seidl mes betejës së hidhur të divorcit të prindërve!

Brielle Biermann është vendosur të ecë nëpër rresht mes betejës së shëmtuar të prindërve të saj për divorc.

Brielle Biermann27 vjeç, ka pranuar një propozim për martesë nga Billy Seidlnjë shtambë bejsbolli në ligë të vogël për Kannapolis Cannon Ballers, hartuar nga Chicago White Sox në 2022.

Brielle Biermann

Në Instagram pasdite të së hënës, Brielle ndau foto të momentit kur Seidl propozoi. Imazhet kapin Seidl në një gju duke i kërkuar Biermann-it të martohej me të Brielle duke reaguar me një dorë mbi gojë e habitur.

“Përgjithmonë me ty 🤍🥹🫀🫶🏻,” Brielle ka shkruar.

Brielle Biermann

Në prill 2023, dyshja zyrtarizuan lidhjen e tyre në Instagram kur Seidl, 24 vjeç, ndau një foto ku shfaqej Brielle u ul në prehrin e tij, krahas mbishkrimit “Whole lotta Rizz”.

Kim Zolciak, të Biermann-it nëna e shprehu dashurinë e saj duke komentuar me emoji me sy në zemër në një foto të postuar nga Seidl në tetor 2023. Fotoja përshkruante çiftin në një plazh, në të cilën Brielle u përgjigj me dashuri, “Lovers Beach📍”, duke iu referuar mbishkrimit të Seidl “bill n’ breeze”.

Brielle Biermann

Seidl shkoi në Instagram për të ndarë një fotografi të çiftit në janar 2014.

Derisa Brielle është e njohur për të qenë private në lidhje me jetën e saj personale në Instagram, ajo e theu modelin duke postuar foto nga një dasmë në të cilën mori pjesë me Seidl në Florida në shkurt 2024. “I dua dasmat 🤍🏹🫶🏻,” ajo i ka shkruar një seri fotosh, me një nga imazhet që tregon atë dhe Seidlin përkrah nuses dhe dhëndrit.

Brielle Biermann

Brielle ngjalli kureshtjen tek ndjekësit e saj me një grup tjetër fotografish nga e njëjta ngjarje, me mbishkrimin “diçka e vjetër, diçka e re🩵”. Diçitura bëri që disa komentues të spekulonin për statusin e saj martesor, veçanërisht që atëherë Brielle u fotografua e veshur me një bluzë blu dhe djersitje në foton e parë, duke thirrur shprehjen tradicionale të dasmës.

Brielle Biermann

Në janar 2014, Seidl ndau një imazh të tij dhe Brielle së bashku në Instagram.

Edhe pse Brielle Zakonisht i mban detajet e marrëdhënies së saj jashtë Instagramit, ajo bëri një përjashtim duke postuar fotografi nga një dasmë në Florida ku mori pjesë me Seidl në shkurt 2024. Duke shoqëruar një koleksion imazhesh, ajo shkroi: “I dua dasmat 🤍🏹🫶🏻”, me një foto që tregon atë dhe Seidlin duke qëndruar me nusen dhe dhëndrin.

Për më tepër, Brielle ngarkoi një grup tjetër fotografish nga e njëjta ngjarje dasme në Instagramin e saj.

Brielle Biermann

Brielle Biermann doli për herë të parë në sy të publikut në vitin 2008, në moshën 11-vjeçare, kur nëna e saj, Kim Zolciakatëherë 29 vjeç, u shfaq në sezonin inaugurues të Amvise të vërteta të Atlantës. Identiteti i babait të saj biologjik mbetet i pazbuluar, por në vitin 2013, ajo u adoptua nga Kroy Biermannpartneri i nënës së saj. Biermann vazhdoi të shfaqej Mos u vononinjë reality show që shfaqi jetën e saj së bashku me prindërit dhe pesë vëllezërit e motrat, duke filluar nga viti 2012.

Në vitin 2019, ajo u fut në botën e biznesit duke lançuar KAB Cosmetics së bashku me nënën e saj. Kim Zolciakdhe motra e saj më e vogël, Ariana Biermann.

Brielle Biermann

Brielle’s fejesa është e hidhur, pasi prindërit e saj po kalojnë një divorc të shëmtuar dhe vështirësi të mëdha financiare. Kroy dhe e Kim-it Beteja e trazuar e divorcit është karakterizuar nga mosmarrëveshje të shumta ligjore, konflikte të nxehta familjare dhe rreziku i vazhdueshëm për të humbur rezidencën e tyre në Gjeorgji për t’u forcuar.

Brielle Biermann

Problemet financiare të Kroy dhe Kim doli në dritë kur ata u goditën me një barrë tatimore federale më 11 prill, pak para se të zbulonin planet e tyre për divorc. IRS pretendoi se ata nuk kishin paguar më shumë se një milion dollarë taksa të prapambetura për 2013, 2017 dhe 2018. Më pas, Kroy u përball me veprime ligjore për shkak të borxheve të krijuara në një kazino në Bahamas dhe për një faturë të papaguar të qirasë së makinave.