Bri Muller, Gael Cameron 'Shumë i befasuar' nga Below Deck Med Tip

Klea

Bri Muller, Gael Cameron ‘Shumë i befasuar’ nga Below Deck Med Tip

Kush e dinte se ushqimi i pafrymëzuar dhe pothuajse humbja e një mysafiri çarter në det jepte një bakshish të madh? Poshtë Deck Mesdheut yjet Bri Muller dhe Gael Cameron ishim po aq të befasuar sa ne të tjerët kur e dashura e kapitenit Sandy Yawn, Gigi Fernandez, la një bakshish të madh duke dalë nga super jahti. Askush nuk priste një njëzet e pesë mijë dollarë të lezetshëm, pasi të ftuarit u ankuan për ushqimin dhe pati një snafu të madhe me lodrat e ujit. Pra, çfarë zbriti saktësisht dhe si ndiheshin Bri dhe Gael për bakshishin bujar?

Ushqimi i keq dhe një katastrofë e dërrasës së vozitjes është e barabartë me një bakshish të mirë

Sandy ishte shumë e emocionuar që kishte Gigi në jahtin e saj për një çarter të dytë. Ajo ua bëri të qartë drejtuesve të departamenteve se Gigi nuk priste asgjë veç më të mirës. Dhe për disa arsye, shefi i kuzhinës Jono Shillingford mendoi se shërbimi i gjoksit të pulës së pjekur dhe një tortë Easy Bake Oven ishte në krye të linjës.

Bosun Iain Maclean nuk ishte më mirë. Ndërsa të ftuarit ishin jashtë duke luajtur me lodrat e ujit, ai e dërgoi Gaelin në një pushim. Kjo do të thoshte se asnjë personazh nuk po i shikonte të ftuarit. Fatkeqësisht, Nathan Gallagher dhe një nga të ftuarit e charter-it filluan të dilnin në det në dërrasat e tyre të vozitjes.

Edhe pas gjithë asaj drame, Gigi përsëri i dha ekuipazhit një bakshish të madh. Dhe nuk ka nevojë të thuhet, të gjithë u tronditën. Bri dhe Gael ia derdhën çajin dramës dhe mendimet e tyre mbi këshillën për Andy Cohen në Watch What Happens Live nëpërmjet TikTok.

Andy pyeti për bakshishin e madh dhe Bri vuri në dukje se ishte “shumë e befasuar”. Më pas ai pyeti veten nëse ushqimi kishte të bënte me majën e tyre më të ulët se sa do të kishte qenë.

Bri tha: “Në fakt nuk e kisha idenë që ushqimi ishte kaq i keq. Mendova se gjithçka ishte mirë. Unë shkoja në shtrat para ëmbëlsirës dhe do të isha sikur Jono po e vriste atë. Kështu që kur dëgjova dikë të ankohej për ushqimin, ishte si një tronditje për mua.”

Andi më pas diskutoi debatin e lodrave të ujit. Ai pyeti: “Si u largua i ftuari i charterit në tavolinën e vozitjes deri më tani dhe si askush nuk po e shikonte?” Gael u përgjigj: “Unë mendoj se kjo ishte paksa një përpjekje bashkëpunuese.” Andi bëri shaka, “Bashkëpunues, për të mos i kushtuar vëmendje?”

Gael ra dakord. Andy shtoi: “A nuk do të ishte puna e shefave të kuvendit që t’i kenë sytë të ftuarit kur ata janë jashtë me lodra uji?” Gael u përgjigj: “Oh, absolutisht. Siç thashë, një përpjekje bashkëpunuese.” Eesh. Le të shpresojmë që ekuipazhi të mund ta kthejë atë në kartën e ardhshme!

Below Deck Mediterranean transmetohet të hënën në 9/8c në Bravo.