Taylor Armstrong

Klea

Brenda kartës së kreditit të Taylor Armstrong’s Hubby Drama dhe gjysmë milioni borxh tatimor!

Brenda kartës së kreditit të Taylor Armstrong’s Hubby Drama dhe gjysmë milioni borxh tatimor!

Një padi që përfshin një mosmarrëveshje për kartën e kreditit kundër burrit të Amvise të vërteta të Orange County yll, Taylor Armstrongështë hequr.

Ne korrik, John Bluher u godit me një pretendim prej 21,456,13 dollarë pasi ai ndaloi pagesat në kartën e tij të kreditit Capitol One. Padia erdhi vetëm disa muaj pasi ai u godit me një barrë nga IRS për shkak se i detyrohej pothuajse 500 mijë dollarë në taksa të prapambetura.

Taylor Armstrong

Radar Online mori dokumente që thonë se 65-vjeçari i zgjidhi çështjet e tij financiare më 10 gusht, datë kur çështja e kartës së kreditit u pushua me paragjykim në Gjykatën e Lartë të Orange County.

Në dhjetor 2019, e ardhmja RHOC burri u godit me një faturë masive tatimore prej 468,848.18 dollarësh, borxh për vitin 2014, të njëjtin vit kur u martua me të parën Amvise të vërteta të Beverly Hills yll. John Bluhernjë avokat i suksesshëm i raportuar, u zhvendos me Taylor në Kolorado, por çifti u kthye në Kaliforni në vitin 2022. Taylor vazhdoi të bëhej “Shtëpiaja” e parë që u hodh nga një ekskluzivitet në tjetrin.

Taylor Armstrong

Barra tatimore federale u depozitua në dhjetor 2019 në Eagle County, Kolorado. John Bluher përdori një adresë të kutisë postare në Edwards, Kolorado, 15 milje nga Vail, një qytet i pasur skish. Atij iu dha fatura e dytë tatimore më 13 qershor 2023, për paratë që i detyroheshin që nga zhvendosja në Orange County.

Taylor Armstrong

Taylor Armstrong52-vjeçarja u shfaq për herë të parë në RHOBH së bashku me bashkëshortin e atëhershëm, Russell Armstrong, me të cilin ajo kishte një vajzë, Kennedy, tani 17 vjeç. Kapitalisti i sipërmarrjes vdiq nga vetëvrasja pasi gruaja e tij bëri kërkesë për divorc, në 2011. Taylor vazhdoi të filmonte sezonin 3, por më vonë u largua, duke përmendur vdekjen e burrit të saj.

Taylor Armstrong

Në qershor 2022, ajo tha për Us Weekly – “Kur jeta juaj kalon në televizion, nuk e di se si takon dikë me të cilin nuk keni qenë kurrë më parë dhe thjesht supozoni se ai nuk do të ketë kaq shumë mendime të paracaktuara. për atë se kush je.”

Ylli i realitetit pretendoi publikisht se kishte përjetuar abuzime të tmerrshme fizike dhe verbale gjatë martesës së saj, përpara se të bënte kërkesë për divorc.

“E dija se duhej të mbijetoja dhe t’ia dilja mbanë në mënyrë që të kujdesesha [Kennedy],” Taylor Na tha përpara premierës së RHUGT. “Kennedy ishte shqetësimi im i parë dhe kryesor dhe unë vetëm dita-ditës është gjithçka që mund t’ju them. Ishin zhgënjimet njëri pas tjetrit, teksa gjërat po zhvilloheshin. Thjesht merrja telefonata nga avokatët dhe nuk ishte kurrë diçka pozitive.”

“Kjo është arsyeja pse unë besoj se jam e martuar tani sepse nuk do t’i kisha besuar më askujt,” tha ajo of Bluher. “Pas gjithë gënjeshtrave që u ndërtuan në marrëdhënien time të mëparshme, të kesh dikë që më qëndroi pranë – edhe pse nuk duruam dot njëri-tjetrin për një kohë – ishte arsyeja që unë i besoja atij kaq shumë dhe u bëmë miqtë më të mirë .”

Taylor Armstrong

Taylor Armstrong u miqësua me Gjyqtari Tamra dhe Vicki Gunvalson para se të hidhet në “Udhëtimi për vajzat e fundit të amviserisë së vërtetë”, në vitin 2021. Që atëherë ajo është afruar më shumë me Tamra në rolin e saj si “mik” zyrtar i kastit të RHOC.

“Jeta ime është kaq e ndryshme tani pasi kam kapërcyer tragjeditë që kam kaluar dhe doja të isha në gjendje ta ndaja atë me audiencën sepse ndjej se historia ime thjesht ra nga faqja e dheut kur u largova.” Taylor tha për Entertainment Tonight në qershor 2022. “Doja që njerëzit të shihnin se tani jam në një vend tjetër dhe se jam i lumtur dhe i shëndetshëm dhe po argëtohem.”

Amvise të vërteta të Orange County transmetohet të mërkurën në orën 21:00 ET në Bravo.