Luis Ruelas and Alexia Nepola

Klea

Bravolebrity parashikon se Luis Ruelas dhe Alexia Nepola do të lidhen së shpejti në mes të divorcit të saj!

Bravolebrity parashikon se Luis Ruelas dhe Alexia Nepola do të lidhen së shpejti në mes të divorcit të saj!

Ndërsa thashethemet rrotullohen dhe pritja rritet, një Bravolebrity e ka parashikuar këtë Luis Ruelas dhe Aleksia Nepola së shpejti do të gjejnë një romancë së bashku mes procedurave të saj të divorcit në vazhdim.

Luis Ruelas dhe Alexia Nepola

Ana Quincocesnjë ish-anëtar i kastit të Amvisat e vërteta të Majamit dhe kuzhinierja e njohur e Majamit, së fundmi ndau njohuritë e saj për kolegët RHOM yll, Aleksia Nepolagjatë një paraqitjeje në Pas litarit prej kadifeje me David Yontef podcast. ftuae njohur për çiltërsinë e saj, u zhyt në dinamikën personale dhe polemikat përreth Nepolaveçanërisht në dritën e divorcit të saj të fundit nga Tod Nepola.

Aleksia Nepola

ftuai cili e ka njohur Nepola që kur ishte adoleshente, tregoi njohjen e tyre të gjatë, por sqaroi se nuk kanë qenë kurrë miq të ngushtë. “E dija Aleksia që kur ishte 15 vjeçe,” ftua shpjegoi, duke pikturuar një pamje të zgjedhjeve të tyre të ndryshme të jetës Nepola duke marrë “rrugën e Barbie të kokainës” ndërsa ajo ndoqi një karrierë në drejtësi.

Ana Quincoces

Biseda u bë më e diskutueshme kur ftua pretenduar se Luis Ruelasbashkëshorti i Amvise të vërteta të Nju Xhersit yll Tereza Giudicekishte dërguar më parë mesazhe private te Nepola. “Unë ndoshta kam një vend kaq të butë për të Tereza. Nuk e kam idenë pse. E di që ajo është, ajo është një rrëmujë e nxehtë, por unë ndihem kështu, mendoj se ndihem keq për të sepse Louie dhe, ju e dini, Lui tashmë rrëshqiti në e Aleksisë DM,” ftua pretenduar. Ajo beson me vendosmëri se ky kontakt ka ndodhur dhe pret që mund të ndodhë përsëri, veçanërisht duke pasur parasysh statusin e ri beqar të Nepolës.

Luis Ruelas dhe Alexia Nepola

ftua i prekur gjithashtu e Nepolës marrëdhëniet me anëtarët e tjerë të kastit, veçanërisht Marysol Patton. Ajo akuzoi Nepola të folurit negativisht për Pattonduke sugjeruar se Nepola e kishte keqinterpretuar atë tek të tjerët. “Ajo më thirri pasi ne regjistruam. Ajo tha s**t rreth Marysol se ajo do të mohojë duke thënë, dhe, um, dhe kjo ishte ajo. Dhe nuk kam folur më kurrë me të.” ftua zbuluar.

Ana Quincoces

Me tutje, ftua ndau këndvështrimin e saj për e Nepolës divorci, duke hedhur poshtë thashethemet se ishte vënë në skenë për reality show. Ndërsa pranoi spekulimet se divorci ishte një histori, ajo tha: “Nuk besoj se divorci është i rremë. Unë besoj se është një divorc i vërtetë.” Ajo spekuloi se Tod Nepola mund ta kishte kuptuar gabimin e tij në martesën Aleksia, duke sugjeruar se mjedisi i reality show i përkeqësoi problemet e tyre. “Unë besoj se Todd disi e kuptoi se bëri një gabim kur u martua Aleksiadhe ai donte të dilte dhe, ndoshta, do të kishte zgjatur nëse ajo nuk do të kthehej në shfaqje.”

Ana Quincoces

ftua la të kuptohet gjithashtu se Tod Nepola mund të ketë nisur divorcin pjesërisht për të ndihmuar Aleksia ruajnë karrierën e saj televizive. “Dhe unë mendoj Todd i bëri një nder asaj. Unë mendoj Todd tha, shiko, nuk dua të martohem më. Kjo nuk është ajo për të cilën jam regjistruar, por do të bëj kërkesë për divorc. Unë do të jem i keqi. Jepni historinë që ju nevojitet,” teorizoi ajo.

Aleksia Nepola

Në një episod të fundit të podcast-it të saj, Aleksia Nepola u hap për divorcin e saj të vazhdueshëm nga Tod Nepola, duke zbuluar trazirat e saj emocionale dhe shpresën për pajtim. Vetëm tre javë pas njoftimit, Aleksia ndau luftën e saj me përpunimin e kthesës së papritur në lidhjen e saj shtatëvjeçare.

“Unë jam ende duke i marrë të gjitha,” Aleksia rrëfeu në episodin e 29 prillit, ku ajo gjithashtu pranoi se po kthehej pas kohës së tyre së bashku në kërkim të përgjigjeve. “Ti thjesht nuk mund ta ndihmosh veten, por të kthehesh në ato shtatë vjet dhe të thuash 'Çfarë shkoi keq?'”, tha ajo, me zërin e saj të thyer nga emocionet.

Alexia Echevarria

Aleksia shprehu synimin e saj për t'u larguar nga zemërimi, duke e njohur atë si një fazë të nevojshme pikëllimi, por një fazë që ajo shpresonte ta anashkalonte. Mirënjohja ishte një temë gjatë gjithë bisedës së saj, pasi ajo pranoi mbështetjen e mikpritësit të saj Marysol Patton, fansat e saj dhe fëmijët e saj. “E vetmja mënyrë për t'u shëruar është përmes dashurisë. Sepse unë vërtet besoj se dashuria është fuqia shëruese, “tha ajo, duke i bërë jehonë një besimi të thellë në aftësinë transformuese të dashurisë.

Pavarësisht ndarjes, e Aleksisë ndjenjat për Todd mbeten të pandryshuara. “Unë ende e dua atë. Ne e duam njëri-tjetrin,” pohoi ajo, duke shtuar se ndarja ishte një tronditje duke pasur parasysh përpjekjet e tyre për të përmirësuar marrëdhënien e tyre. “Unë jam si një luftëtar. Unë luftoj”, deklaroi ajo, për të cilën Marysol u përgjigj: “Epo, dikush hoqi dorë. Dikush hoqi dorë.”

Aleksia Nepola

Duke reflektuar mbi gjendjen e saj aktuale, Aleksia pranoi, “Jam i shkatërruar. Unë pretendoj se jam mirë.” Realiteti i situatës rëndon shumë mbi të, duke ndikuar në aftësinë e saj për të fjetur dhe duke e lënë të ndjehet sikur po jeton një makth. Pavarësisht dhimbjes, Alexia mban shpresën: “Unë ende mendoj se ndoshta ka një shans për ta rregulluar atë sepse ne e duam njëri-tjetrin,” tha ajo, duke sugjeruar një mundësi për të ndrequr marrëdhënien e tyre të thyer.

Alexia Nepola

Për sa i përket të ardhmes së “Amvisat e vërteta të Majamit,” ftua përmendi se ekipi i prodhimit është i interesuar të rikthehet Lea Blacknjë tjetër ish-anëtare e kastit, megjithëse dyshon E zezë do të ktheheshin nëse të dyja Nepola dhe Patton janë ende në shfaqje.