Bravolebrities Me Punë në Real Estate

Klea

Bravolebrities Me Punë në Real Estate

Trimat janë profesionistë, duke vënë gjithçka atje për të gjykuar nga bota, me mirësjellje të kamerave gjithnjë të pranishme të Bravo. Megjithatë, pas xhirimeve në ndjenjat e tyre, disa tani po bëjnë marrëveshje, duke u përpjekur të pengojnë atë listën tjetër të artë të MLS. Po kështu, disa seriale të fokusuara në pasuri të paluajtshme ekzistojnë gjithashtu në transmetim. Çdo javë, këta yje shesin pallatet e tyre dhe në një transaksion, ata fitojnë më shumë se unë në një vit të tërë.

Kaq e keqe dhe kaq e vrazhdë.

Megjithatë, seriozisht, në këtë treg, sekserët e mëdhenj mund të bëjnë bankë. Nëse ata mund të trajtojnë dokumentet, matematikën dhe njerëzit (ew), kjo është. Duke e ditur këtë, disa yje të tjerë tashmë kanë veshur këpucët e tyre Herman Munster, duke pritur shtëpi të hapura me radhë. Por, a do të blinit pasuri të paluajtshme nga këta 6.5 trima, të cilët ndonjëherë kanë disa të çara në themelet e tyre?

Kelly Bensimon

Quaj Kelly Bensimon para të rënda, jo të çmendur. Kur ajo luajti në Real Housewives of New York, statusi i nënës beqare të Kelly-t ndonjëherë e shihte atë duke luftuar financiarisht. Megjithatë, ajo ka lënë punën e saj në gazetari, dhe çantat e saj me flori dhe ofertat e pelte tani janë mbingarkuar. Siç zbuloi së fundmi në Real Housewives Ultimate Girls Trip: RHONY Legacy, ajo është e mirë.

“Tani për tani, jam në një vend krejtësisht tjetër. Unë kam një karrierë të lulëzuar në pasuri të paluajtshme. Dhe fëmijët e mi janë të gjithë të rritur,” shpjegoi Kelly. Pasi mori licencën e saj të pasurive të paluajtshme në gusht 2019, sipas LinkedIn-it të saj, Kelly punoi për një periudhë të shkurtër në Warburg Realty, por më pas ajo shkoi me vrap në ekipin Douglas, ku është ende e pozicionuar aktualisht.

Me një licencë për të shitur si në Nju Jork ashtu edhe në Florida, Kelly tani është i pasur, b*tch. Në fakt, ajo shiti mbi 100 milionë dollarë prona luksoze vetëm në vitin 2021. Po kështu, në vitin 2022, Kelly mori çmimin Ellie për Rookie of the Year nga Douglas Elliman, për përsosmërinë e saj në këtë fushë.

Shoqja e saj Gwyneth Paltrow nuk mundi kurrë.

Jesse dhe Michelle Lally

Martesa e Jesse dhe Michelle Lally është prishur pas xhirimeve në The Valley. Kjo tani mund të ndikojë në karrierën e tyre, pasi ata bashkëdrejtojnë firmën e pasurive të paluajtshme LallySaniei në Beverly Hills. Me zyra në të dy brigjet, këta të dy shesin prona që as një fitim më i vogël në llotari nuk mund t'i përballonte. Megjithatë, kjo është e nevojshme, pasi të gjithë sapo kemi mësuar se Jesse ka “prirje bougie”.

Tammy Sue

Është një gjë e mirë që Tamra Judge u thirr përsëri në xhirimet në Real Housewives of Orange County. E shihni, palestra e saj së fundmi u mbyll. Veç kësaj, karriera e saj në pasuri të paluajtshme, le të themi, aktualisht është duke u kuruar. Megjithatë, një herë ajo ngacmoi për një serial që ishte në punë, ku shiste shtëpi, por kjo ishte vite më parë dhe asgjë nuk ndodhi.

Në një intervistë për BravoTv, Tamra ka zbuluar se “Unë kam patentën time. Unë do ta mbaj gjithmonë aktiv.” Megjithatë, këto ditë, Tammy Sue jonë e vogël kryesisht përdor dokumentet e saj për ta ndihmuar atë të ketë akses në MLS. Gjithashtu, kur të jetë e nevojshme, ajo do të vazhdojë të “bëjë pasuri të paluajtshme për familjen dhe miqtë”.

Marisa Zanuck

Koha e Marisa Zanuck e kaluar si 'shoqe' e kastit gjatë sezonit 3 të Real Housewives të Beverly Hills ishte mjaft jetëshkurtër. Për fat të saj, karriera e saj në pasuri të paluajtshme ka një fuqi qëndrimi krejtësisht të kundërt. Në të gjithë zonën e Los Anxhelosit të Madh, Marisa aktualisht po bën monedha serioze, duke ndihmuar klientët e saj shumë të pasur në të gjitha nevojat e tyre për pasuri të paluajtshme.

Sipas Linkedin-it të saj, Marisa kaloi “14 vjet në Hilton & Hyland”, përpara se të bashkëthemelonte “degën e Beverly Hills të Nest Seekers International në 2013”. Këtu, “ajo ka ekipin e saj të fuqisë: Grupin Zanuck.” Duket se Marisa e gjeti rrugën e saj dhe ne shpresojmë që ish-i i saj, Dean Zanuck, të ketë gjetur gjithashtu rrugën e tij, tek dikush që në të vërtetë e sheh atë si tipin e tyre.

Turp, Marisa. Dekani është i nxehtë.

Gina Kirschenheiter

Shumë shpejt, Gina Kirschenheiter mund të jetë në gjendje të përmirësojë situatën e saj të jetesës. E them këtë sepse në vitin 2023, Gina mori licencën e saj të pasurive të paluajtshme dhe ajo tashmë ka shënuar disa listime serioze masive. Njëra prej tyre i përket ish-kostarit të saj, Elizabeth Lyn Vargas. Shpejt, dikush të bëjë llogaritë, dhe më pas më trego se çfarë është 9 milionë dollarët e Gina-s.

Ju lutem, le Gina tani të bëhet anëtarja më e pasur e kastit në RHOC. Më duhet ta shoh atë që jeton pranë Heather Dubrow, duke pirë Champs rregullisht. Ky është shkëlqimi që do të më tërhiqte më së shumti. Kush është me mua?

Ramona “e shkarkuar”

Tani është koha për të dalë me një bust. Ramona Singer gjithashtu shiti dikur shtëpi të nivelit të lartë, pasi iu bashkua ekipit të Douglas Elliman në vitin 2021. Por më pas, në vitin 2023, Singer Stinger u pushua nga puna. Pas shumë prej shakave të saj përçmuese të bazuara në klasë në RHONY, krahas komenteve të saj të shpeshta të dëgjuara të pakujdesshme, të pandjeshme ndaj racës, Ramona fillimisht humbi punën si seksere dhe më pas Bravo filloi ta anulonte gjithashtu, duke filluar me paraqitjet e saj në BravoCon .

Për Ramonën, është breshkë koha e përfundimit.