Bravolebrities me libra që ia vlen të lexohen

Klea

Bravolebrities me libra që ia vlen të lexohen

Trimat dhe librat duket se shkojnë dorë për dore. Unë nuk do të guxoja të sugjeroja që çdo yll i Bravo është një zotëri (ose grua) dhe një studiues. Por disa trima kanë dalë vërtet nga zonat e tyre të rehatisë për të vënë stilolapsin në letër dhe për të shkruar për përvojat e tyre të jetës, në libra që vërtet ia vlen të lexohen. Nuk është se ne fansat kishim vërtet nevojë të zhyteshim në thellësi pse ata janë ashtu siç jemi ne, por disa, guxoj të them, mund të jenë klasikë letrarë.

Andy Cohen: “Më folësit: Histori nga vijat e para të kulturës pop”

Sinqerisht, harrova që mbreti Bravo shkroi një libër në vitin 2012, por nuk ishte gjysmë i keq. Njeriu pas ekskluzivitetit të Real Housewives dinte një gjë: ai e donte TV realitet. Pas diplomimit në Universitetin e Bostonit, Andy Cohen pati një lidhje dashurie me kulturën pop, gjë që nuk është për t’u habitur pasi ai është bërë një ikonë e popit më vete. Vendlindja krenare e St.

Midis tregimeve dhe antidotave, fansat mësuan se pasioni i Andit lulëzoi vërtet pasi ai intervistoi Susan Lucci për gazetën e tij të kolegjit. Andy vazhdon të tregojë histori mjaft qesharake për 10 vitet e tij me CBS News dhe takimet me të famshëm të listës AD. Tifozët mund të marrin një vështrim të veçantë në botën e Andit, gjë që është e mrekullueshme për çdo fanatik Bravo.

Teresa Giudice: “Të kthejmë tavolinat”

Askush nuk mund të më thotë ndryshe se Teresa Giudice duke e kthyer tryezën në sezonin 1 të Real Housewives of New Jersey nuk ishte ikonë. Pra, ka kuptim të plotë që nëna e katër fëmijëve do të përdorte momentin e saj për ta katapultuar atë në një libër më të shitur. Nuk më vjen turp të them se e kam lexuar dhe megjithëse e dija pjesën më të madhe të dramës, libri më tërhoqi.

Libri ishte kujtimet e para të Tregut. Ajo tregon se si ishte të rriteshe në një familje italo-amerikane, duke u marrë me televizionin e realitetit dhe më në fund pranoi se shkoi në burg në vend që të thoshte se “u largua”.

Libri përmbante skanime nga ditari i saj personal i burgut dhe kapte disa nga momentet tronditëse të qëndrimit të saj në burgun federal. Dënimi ishte më pak se një vit, por ajo mësoi për seksin në burg, glamin pas hekurave dhe se familja është gjithçka. Shpresojmë, ajo gjithashtu mësoi të lexojë gjithçka që ka vënë përpara saj tani e tutje.

Brandi Glanville: “Dinking & Tweeting”

Nëse je një shtëpiake që e gjen veten pothuajse gjithmonë në telashe në rrjetet sociale pas një gote verë të kuqe, shkrimi i një libri këshillash për këtë ka kuptim të plotë. Brandi Glanville ka pasur më shumë se një grindje në internet, kështu që vajza e keqe e Real Housewives të Beverly Hills vendosi të shkruante një kujtim për të.

Për mendimin tim, libri është një frymë e pastër, pasi ajo është brutalisht e sinqertë. Mund të jetë gjithashtu një lexim interesant pasi ajo është kthyer në titujt kryesorë për akuzën e Andit për ngacmim seksual.

Pasi ish-burri i saj e la atë për t’u martuar me LeAnn Rimes, lexuesit mund të kuptonin pse Brandi do të nxehej kaq shumë, pasi dukej se ishte e gazuar shumë kur ishte e martuar. Ankesa ime e vetme ishte se, në fillim, hashtags ishin të lezetshëm. Pastaj ata u grisën pak. Në fund, më bëri të dëshiroja të hipja në një aeroplan, të fluturoja për në Beverly Hills, t’i trokisja në derën e saj, të tregoja një nga hashtag-et e saj dhe të shndrita me zhgënjim. #Vetëm Thuaj. Por unë gjithashtu e kuptoj konceptin pasi libri i saj kishte të bënte me postimin në Twitter. Në përgjithësi, më bëri të simpatizoj pak më shumë gjendjen e saj.

Carole Radziwill: “Çfarë mbetet”

Gjithmonë më ka pëlqyer Carole Radziwill, dhe kjo nuk ishte vetëm sepse ajo ishte një yll i përsosur i Real Housewives of New York City; sepse ajo ishte, para së gjithash, një gazetare përrallore. Është e qartë se unë e shikova atë, kështu që kur ajo publikoi kujtimet e saj për jetën dhe vdekjen, më duhej ta lexoja. Historia mahnitëse dhe tragjike për kohën e saj me John F. Kennedy Jr., gruan e tij Carolyn Bessette dhe kushëririn e tij Anthony Radziwill më mbërtheu vërtet.

Ajo humbi shoqen e saj më të mirë Carolyn në rrëzimin e avionit dhe vetëm tre javë më vonë humbi burrin e saj, Anthony, nga kanceri. Carole tregon një histori magjike të Evropës së botës së vjetër pasi u martua me Princin e saj të mirëfilltë Charming, por historia fillon dhe mbaron me humbje, kështu që kapni indet.

Nuk kisha kurrë asnjë dyshim në mendjen time që Carole e shkroi këtë libër, edhe pse disa nga shokët e saj të aktorit RHONY e akuzuan atë se kishte një shkrimtar fantazmë. Historia u hartua me kujdes dhe qëllimisht në një mënyrë që kujtimet e të famshmëve zakonisht nuk janë. Ndërsa historia e Carole do të kishte qenë bindëse më vete, është e qartë se dashuria e saj për gjuhën dhe tregimin e historive e udhëhoqi këtë libër.