Bethenny Frankel

Klea

Bravolebrities godasin Bethenny Frankelin ‘mosmirënjohës’ për sulmin ligjor të Bravo-s dhe ishin në anën e rrjetit

Bravolebrities godasin Bethenny Frankelin ‘mosmirënjohës’ për sulmin ligjor të Bravo-s dhe ishin në anën e rrjetit

Bethenny Frankel i shpalli luftë Bravo dhe NBCUniversal muajin e kaluar, por duket se shumë anëtarë të kastit janë në anën e rrjetit.

Bethenny Frankel

“Shtëpiake të vërteta të qytetit të Nju Jorkut” Alum rekrutoi avokatët e centralizuar, Mark Geragos dhe Bryan Freedman, për të kryer një hetim mbi pretendimin e saj se yjet e realitetit shpesh keqtrajtohen dhe paguhen më pak. Treshja dërgoi një letër të ashpër drejtuar rrjetit duke pretenduar “keqtrajtim grotesk dhe të shthurur” duke përfshirë “përdorimin e alkoolit të anëtarëve të kastit duke u privuar nga ushqimi dhe gjumi”, “mohimi i trajtimit të shëndetit mendor për anëtarët e kastit” dhe “mbulimi i akteve të dhunës seksuale”. .”

Bethenny Frankel

Bethenny më vonë raportoi se mbi 80 yje të realitetit kishin krijuar kauzën e saj ose kishin kërkuar më shumë detaje në lidhje me padinë në pritje. Manjati Skinnygirl po punon gjithashtu për të organizuar një bashkim për të mbrojtur yjet e pasurive të paluajtshme, të ngjashme me repartin e aktorëve SAG-AFTRA.

Bethenny’s pika është ilustruar në Bravo kur “Poshtë kuvertës: Poshtë poshtë” anëtar i kastit, Luke Jones, u pushua nga puna për t’u futur në kokat e Margot Sisson, nudo dhe pa pëlqim. Një producent theu murin e katërt famëkeq për të ndërhyrë.

Bethenny është duke u përplasur në prapaskenë nga personalitete të ndryshme televizive të realitetit, të cilët po e akuzojnë biznesmenen e pacipë për hipokrizi dhe mosmirënjohje, sipas një raporti të fundit nga Page Six.

Bethenny Frankel

Një person tha këtë Bethenny ishte “duke ulur në shtëpinë që e bëri atë.” Një tjetër burim i brendshëm i “Housewives” tha se ish-kuzhinieri i “Bethenny Bakes” do të “ende të shiste biskota në supermarket nëse nuk do të ishte për t’u shfaqur në “Housewives”.

Një informator tha se nëna e njërit ishte mburrur se “ajo do ta rrëzojë Bravon” dhe “nuk do ta kalojë atë” në festat luksoze në Hamptons.

Sidoqoftë, disa “shtëpiake” nuk e vlerësojnë Bethenny’s kërcënime, sipas raportit.

Bethenny Frankel

Bethenny etiketoi një listë të yjeve të realitetit që supozohet se lidhen me kauzën e saj, duke përfshirë Paige DeSorbo, Tom Sandoval, Stassi Schroeder dhe Hannah Berner. Anëtarë të ndryshëm të kastit të “Real Housewives” përveç yjeve nga “Love Is Blind”, “Below Deck” dhe “Vanderpump Rules” supozohet se kanë nënshkruar, siç kanë nënshkruar edhe ish anëtarët e kastit të “The Bachelor” dhe “The Bachelorette”.

Jennifer “JWoww” Farley i “Jersey Shore” tha për median – “Unë e dua Bethenny dhe mendoj se ajo është një forcë absolute. Nuk kemi folur për këtë temë specifike, por e kuptoj pasionin e saj.”

“Jersey Shore” dhe spinoff pasues shfaq transmetimin në MTV, i cili është në pronësi të Paramount.

“Të gjithë ne kemi përvoja të ndryshme me xhirimet, produksionin, kontratat dhe kompensimin, por jam shumë dakord që të gjithë duhet të jenë në gjendje të ndihen sikur kompensohen për punën e tyre pavarësisht nga fusha ku punoni,” tha ajo.

Bethenny’s ish-bashkëylli, Dorinda Medley, tha — “Përvoja ime ka qenë pozitive. Unë kam qenë pjesë e rrjetit për gati 10 vjet dhe më ka pëlqyer të ndaj me shikuesit udhëtimin tim.”

“Shtëpiake e vërtetë e Atlantës” yll, Kandi Burrusstha për Entertainment Tonight se ajo nuk do të bashkohej Bethenny’s kryqëzatë.

Ajo tha: “Nuk do të kishte kuptim që unë të jem pjesë e kësaj. Për mua, nëse jam duke punuar me dikë dhe ndihem sikur nuk po bën diçka që duhet ta bënte, e trajtoj menjëherë.”

Kandi Burruss

Amvise të vërteta të Majamit shap, Lea Black, ndau se ishte e tronditur nga Bethenny’Vendimi i tij për të ndjekur rrjetin që e bëri të famshme.

Bethenny i pëlqen të jetë hero”, E zezë komentoi. “Por ajo duhet të jetë mirënjohëse. Ajo fitoi shumë para dhe u bë shumë me ndikim për shkak të lidhjes së saj me Bravo.”

“Unë as nuk mund ta mbështjell kokën rreth askujt që është aq mosmirënjohës për mundësinë që duan të padisë personin që ia ka dhënë.”

Lea Black

Llogaria e njohur e fansave, @byewighellodrama, po hamendëson se “Rregullat e pompës” yll, Tom Sandovalështë bashkuar me Bethenny.

Tom Sandoval duke qenë pjesë e Bethenny’s ‘Lufta’ në Bravo ka kuptim, “tha përdoruesi i Instagramit. “Scandoval e pushtoi plotësisht – ishte kudo, CNN, TIME, Rolling Stone. Tom’s reputacioni i vuajtur; për një ose dy muaj ai u ndje si një nga njerëzit më të urryer në Amerikë.

Tom Sandoval

“Vlerësimet u rritën në qiell dhe Bravo kishte reklama të çuditshme që luanin gjatë ribashkimit dhe në thelb po bënin bankë,” vazhdoi burimi. “Sandoval ka shumë të ngjarë që dëshiron një prerje pasi ishte reputacioni dhe jeta e tij në qendër të gjithçkaje. Çfarë ka për të humbur Sandoval në këtë pikë?”

Llogaria tregonte gjithashtu për një tjetër nxitës të tifozëve të mundshëm, alumin e “Orange County”, Gretchen Rossi.

“Ka pasur një incident me Gretchen Rossi nga ‘Shtëpiake të vërteta të Orange CountyGjatë sezonit të 5-të, ku fotot eksplicite të saj u shpërndanë pa lejen e saj nga shokët e saj të aktorëve,” shkroi personi pas llogarisë.

Gretchen Rossi - RHOC

Fansat e dinë se ekskluzivitetet e “Housewives” shpesh shfaqin zënka me mace dhe tregime të larta dramatike.

“Disa nga talentet po thonë se mendonin se po shfrytëzoheshin,” “RHOM’s” E zezë pranuar. “Epo, nëse prodhuesit nxjerrin shampanjë dhe ju pini katër shishe, nuk është faji i tyre. Nëse hyni në një përleshje me një pjesëtar tjetër të kastit dhe veproni në mënyrë të pahijshme, nuk është faji i tyre.”

“Në fakt, ata e dinë se sa më të egër që të jenë, aq më shumë vëmendje marrin,” vazhdoi ajo, “dhe sa më shumë vëmendje marrin, aq më të mëdhenj ndjekin. Dhe pastaj ata mendojnë se ia kanë dalë mbanë dhe tani mund të kërkojnë paga më të mëdha. Dhe nuk ka asgjë të keqe me këtë. Por askush nuk i vuri armën në kokë dhe nuk i bëri të sillen keq.”

Një drejtor casting peshoi mbi polemikën, duke vënë në dukje se yjet e realitetit duhet të zotërojnë sjelljen e tyre.

“Disa njerëz duan të fajësojnë montazhin për sjelljen e tyre të keqe, por ata nuk po e shpikin atë që po bëni, madje edhe me redaktim krijues,” tha burimi, përpara se të vinte në dukje se “performuesit e realitetit televiziv janë në fund të polit totem. .”

Hajduti shtoi – “Bethenny mund të jetë s-ting në shtëpinë që e bëri atë një yll, por të paktën ajo është duke vënë në qendër të vëmendjes disa nga këto çështje. Askush me një kuti të vërtetë sapuni nuk po ngrihej për TV realitet, dhe ajo po.

Bethenny Frankel

“Poshtë kuvertës” shap. Kate Chastainbëri një rrëshqitje në Bethenny përmes Twitter javën e kaluar, duke shkruar:

“Mezi pres të shikoj dokumentarin e Netflix për shfrytëzimin e Skinnygirl.”

Duket se shumica e kundërshtuesve brenda universit Bravo janë të irrituar nga kjo Bethenny, një grua që fitoi para të mëdha gjatë viteve të saj RHONI, është lideri i lëvizjes.

E zezë paralajmëroi – “Për dikë si Bethenny, e ke arritur, je në krye dhe ke para. Mund të djegësh disa ura. Për disa nga këto vajza, ky është shansi i tyre i vetëm dhe i vetëm për famë dhe pasuri, dhe nëse do të djegin një urë, mund të mos kenë asgjë për t’u rikthyer.”