BravoCon 2023: Guerdy Abraira e RHOM konfirmon se është pa kancer

Klea

BravoCon 2023: Guerdy Abraira e RHOM konfirmon se është pa kancer

të këtij viti BravoCon ishte e mbushur plot me hije, por nuk ishin të gjitha thashetheme dhe rrëmujë këtë fundjavë. Një nga momentet më të ndritura erdhi gjatë Amvise të vërteta të Majamit panel. Guerdy Abraira bëri njoftimin emocionues se ajo është zyrtarisht pa kancer!

Diçka për të festuar

“Unë jam pa kancer, zyrtarisht,” tha Guerdy triumfalisht gjatë panelit RHOM. Turma u egërsua me mbështetje dhe ishte vërtet një moment i bukur BravoCon.

Guerdy vazhdoi të ndante përditësimin e saj shëndetësor dhe shtoi, “Unë jam gati të bie zilen e rrezatimit të mërkurën, kështu që është gjithashtu emocionuese!”

Ylli i RHOM u diagnostikua me kancer gjiri në mars, pasi mori një mamografi të rregullt. Lajmi mbërriti pikërisht në kohën kur sezoni 6 i Real Housewives of Miami po fillonte prodhimin. Me shëndetin e saj në mendje, ajo hezitonte të kthehej në TV realitet. Megjithatë, ajo përfundimisht vendosi të vazhdojë me RHOM me shpresën për të krijuar një histori të mësimdhënies për shikuesit

Gjatë verës, ajo iu nënshtrua një operacioni për të hequr kancerin. Në atë kohë, ajo ndau një përditësim shpresëdhënës në Instagram, duke shkruar: “Sot ishte një operacion dhe … ne dolëm në krye si duket. Pra, do të shohim se çfarë do të ndodhë dhe do t’ju mbaj të informuar ndërsa marr më shumë zhvillime me rezultatet e çështjeve të patologjisë.”

Në shtator, ajo shënoi raundin e saj të fundit të kimioterapisë. Ajo ndau në rrjetet sociale se kishte ende 20 raunde rrezatimi përpara saj, por përfundimi me kimioterapinë ia vlente patjetër të festohej. Shpejt për sot, dhe ajo është zyrtarisht pa kancer!

“Jam shumë i bekuar. Unë zgjohem fjalë për fjalë çdo mëngjes duke numëruar bekimet e mia dhe duke i bërë ato të numërohen, “i tha Guerdy audiencës BravoCon. “Mos harroni se. Bëje të vlefshme!”

Ju mund të ndiqni udhëtimin e Guerdy në sezonin 6 të Real Housewives of Miami, të mërkurën në 9/8c në Bravo.