Bravo Yjet që prishën kontratën dhe u vunë në telashe

Klea

Bravo Yjet që prishën kontratën dhe u vunë në telashe

Bravo i pëlqen të mbajë një kapak të ngushtë mbi informacionin në lidhje me ndonjë nga shfaqjet e tyre të njohura si Real Housewives ose Vanderpump Rules. Megjithatë, ka raste që personazhet televizive zhbllokojnë informacionin pa dëshirë ose me qëllim. Ndonjëherë, një yll është i mërzitur me rrjetin dhe vendos të sulmojë. Herë të tjera, ata gabimisht flasin gabim gjatë një interviste. Sido që të jetë, fansave u pëlqen të marrin informacion shtesë. Këta yje të Bravo prishën kontratën dhe u futën në ujë të nxehtë.

Spoiler i rregullave të Vanderpump

(Foto nga: Christopher Polk/Bravo/NBCU Photo Bank nëpërmjet Getty Images)

Së fundmi, Scheana Shay zbuloi një spoiler për sezonin e ardhshëm të Vanderpump Rules. Nëna e një fëmije foli aksidentalisht jashtë radhës gjatë një Amazon Live pasi tregoi se bashkëshorti i saj, Brock Davies, e la atë që të luante flori në vend të filmit. Scheana shpjegoi se i gjithë skenari ishte “i pakëndshëm”. Ajo komentoi: “Ishte përtej ditës më të lodhshme emocionale që kam pasur ndonjëherë në 11 sezonet e Vanderpump Rules. Më dhembën qerpikët nga sa shumë qava atë ditë, kontaktet e mia ishin tharë, isha i ngjeshur, ndihesha i dobët në çdo mënyrë.”

Scheana zbuloi edhe më shumë për skenën e patransmetuar. “Nuk më pëlqen ajo që ai i bëri Arianës padyshim,” tha ajo. “Por unë dhe ai kemi pasur një miqësi shumë të gjatë, kështu që të gjithë thonë gjithmonë, ‘Oh Scheana rrokullisje; Scheana duhet të ketë besnikëri’ dhe humbja e një miqësie kaq të gjatë ka qenë padyshim një luftë.” Shkatërrimi i Scheana-s ishte aq i keq sa Lala Kent madje pranoi se rrjeti mund të prishej.

Lala iu përgjigj një komenti në paralajmërimin e Amazon Live, “Hum, ajo patjetër po futet në telashe. Nuk ka sesi të mos hyjë në telashe…Scheana. Ende nuk po them asnjë fjalë. Sara tha: “Ajo na tha se ishte çiftuar me Sandoval për çështjen e meditimit.” Scheana! Ajo do të futet në telashe, vë bast.” Themeluesja e Give Them Lala Beauty më pas i dha fund papritur replikës së saj pasi pati një trokitje në derë. A ka Bravo një shërbim sekret që nuk e dimë për të ndaluar muhabetin?

Përleshja RHOP

(Foto nga: Charles Sykes/Bravo nëpërmjet Getty Images)

Kasti i Real Housewives of Potomac po jep gjithmonë gjithçka për një skenë të mirë. Megjithatë, ajo që Bravo nuk llogariste ishte një luftë e fundit që po filmohej për sezonin e ardhshëm duke u zbuluar. Gjatë xhirimeve për Sezonin 8, dy shoqet e Wendy Osefo, Deborah Williams dhe Keiana Stewart, me sa duket u përfshinë në një grindje fizike, me Deborah që përpiqej t’i shqyejë “bishtin e vërtetë” të Keianës, sipas TMZ. Sipas raportit të policisë, shumica e anëtarëve të kastit, përfshirë Ashely Darby dhe Candiace Dillard Bassett, po përpiqeshin të prishnin përleshjen.

Goditja ndodhi gjatë xhirimeve në Zebbie’s Garden në DC gjatë prezantimit të linjës së veshjeve aktive të Ashely. Është raportuar se këngëtares së Drive Back i është hedhur edhe një pije në fytyrë. Por ajo që Bravo urren me të vërtetë është fakti se e gjithë përballja u kap nga kamera dhe u zbulua shumë përpara premierës së sezonit 8. Ndërsa askush nuk është ndëshkuar ende, mund të supozohet se ata janë kujtuar për NDA-në e tyre.

Bethenny zvarritet nga kontrata e saj

Ndoshta një nga amvisat reale më të zgjuara që ka zbukuruar ndonjëherë ekranin, Bethenny Frankel, dinte se si të dilte nga kontrata e saj në momentin e saktë që mbaroi me Bravo. Ajo nuk punësoi avokatë me emra të mëdhenj ose nuk u dhimbs. Në vend të kësaj, ajo përdori një boshllëk që ishte aty në kontratën e saj gjatë gjithë kohës.

Gjatë një TikTok, Bethenny tregoi se si ishte në gjendje të largohej përgjithmonë nga Real Housewives of New York City. Në videon e saj, Bethenny tregoi se një klauzolë ishte vënë në kontratën e saj. “Kjo pikë e re thotë se nëse nuk paraqitesh në një episod, atëherë nuk do të paguhesh për të, gjë që ka kuptim,” tha ajo. “Thjesht nuk ka kuptim për mua, sepse e dija që kompania e prodhimit tha: “Nuk do të transmetonim kurrë një episod pa ty”. Më thanë drejtpërdrejt. Unë kam fatura.” Fatkeqësisht, katalizatori i largimit nga spektakli ishte humbja e ish të fejuarit të saj, Dennis Sheilds.

Para këtij detaji të vogël, Bethenny kishte gjithashtu një klauzolë të mëparshme të quajtur pas saj, e quajtur me vend Klauzola Bethenny. Ndërsa pranoi se kishte paguar kikirikë për sezonin e saj të parë, ajo nuk ishte një bedel, duke u siguruar që ishte shprehur qartë në kontratën e saj se Bravo nuk do të kishte të drejta për sipërmarrjet e saj të ardhshme të biznesit që mund të merrte si rezultat i shfaqjes. Bethenny patjetër dogji disa ura dhe u bë një gjemb në faqen e rrjetit.

NA THONI – ÇFARË HERË TË TJERA YJET E BRAVO E LËZËN MACEN NGA QANTA?