Brandi Glanville thotë se Bravo i bëri presion asaj për të hequr dorë nga beteja në gjykatë

Klea

Brandi Glanville thotë se Bravo i bëri presion asaj për të hequr dorë nga beteja në gjykatë

Përditësimet e reja janë shfaqur në Brandi Glanville’s Beteja e sapokërcënuar ligjore kundër Bravos, këtë herë me detaje rreth e rrotull Joana Krupa. Për ata që nuk janë të përditësuar, Brandi ka qëndruar kundër Bravo-s përballë akuzave për sulm seksual të Caroline Manzo.

Në një letër për kanalin, Brandi kërcënoi se do të marrë masa ligjore ndaj Bravo. Ajo gjithashtu bëri akuza për ngacmime seksuale kundër Andy Cohen. Megjithatë, letra përfshinte gjithashtu akuza mbi padinë e Joanna-s për shpifje në vitin 2015 kundër Brandit. Në atë kohë, Joanna paditi për shkak të komenteve që Brandi bëri në vitin 2013 në Watch What Happens Live, duke thënë se organet gjenitale të Joanës “kishin erë”.

Kur ylli i Real Housewives: Ultimate Girls Trip bëri komentin për herë të dytë, ylli i Real Housewives of Miami u hakmor me veprime ligjore. Brandi dhe Joanna u vendosën jashtë gjykatës në vitin 2017. Megjithatë, sipas Brandi, kjo zgjidhje nuk ishte tërësisht zgjedhja e saj.

Avokatët e Brandi akuzojnë Bravon për “karrota të varura”

Më 23 shkurt, RadarOnline raportoi për një letër nga ekipi ligjor i Brandi drejtuar Bravo. Letra, e shkruar nga avokatët Bryan Freedman dhe Mark Geragos, pretendonte se Brandi ishte “përdorur dhe abuzuar” gjatë kohës së saj në Real Housewives të Beverly Hills. “Glanville ka qenë gjithmonë asgjë më pak se një ushtar besnik për NBC,” shkruan ata. “Kjo është pjesërisht sepse, për shumë vite, Bravo ka varur karota për të mbajtur zonjën Glanville në linjë.”

Letra i referohej betejës së mëparshme ligjore të Brandi-t me Joanna-n: “Edhe pse NBC dhe/ose filialet e prodhimit ishin qartësisht përgjegjës për dëmshpërblimin e zonjës Glanville në lidhje me padinë, znj. -punëdhënësit.”

Brandi thuhet se besonte se “besnikëria e saj e demonstruar do të shpërblehej profesionalisht dhe financiarisht nëse ajo kafshonte plumbin”.

Megjithatë, nuk kishte asnjë shpërblim në horizont. “Megjithë likuidimin e kursimeve të saj për të mbuluar tarifat ligjore dhe kostot e shlyerjes, zonja Glanville nuk mori kurrë karrotën e saj,” thuhej në letër. “Kjo e bën këtë situatë veçanërisht të hidhur për zonjën Glanville, e cila sinqerisht beson se NBC do të vepronte siç duhet me të.”

Burime të njohura me situatën i thanë RadarOnline, “Kjo është e pasaktë”, duke mohuar pretendimet e Brandi.