Brandi Glanville

Klea

Brandi Glanville pretendon se Bravo i inkurajoi amvisat të dehen gjatë xhirimeve të “RHUGT”

Brandi Glanville pretendon se Bravo i inkurajoi amvisat të dehen gjatë xhirimeve të “RHUGT”

Brandi Glanville akuzon Bravon për inkurajimin e pirjes së tepërt gjatë xhirimeve pasi butleri ‘RHUGT’ padit rrjetin.

Brandi Glanville

Brandi Glanville po akuzon Bravon se e ka shtyrë atë dhe atë Shtëpiake të vërteta: Udhëtim i fundit për vajzat bashkë-yll për të konsumuar alkool gjatë xhirimit të serialit Peacock në Marok.

Amvise të vërteta të Beverly Hills alum shkoi te X për të ekspozuar një pamje të supozuar të një teksti të dërguar nga a RHUGT prodhues në lidhje me konsumimin e alkoolit.

RHUGT

Glanville “Prodhuesit mund të mos na e fusin alkoolin në fyt, por ata me siguri e inkurajojnë atë edhe në Marok gjatë ditës ku është e paligjshme të pihet!”

Glanville’s Screenshot-i i bashkangjitur kishte errësuar emrin e kontaktit, duke e mbajtur identitetin e personit një mister. Individi supozohet se i dërgoi mesazhe asaj më 24 janar 2023 në orën 4:28 të mëngjesit.

Bravo

Mesazhi ishte: “Ti, Vicki [Gunvalson] dhe Eva [Marcille] duhet të tërheqë Fedra [Parks] mënjanë për të folur për lojën tuaj të pirjes së krijuar për sot ndërsa jeni në tregun e erëzave.”

RHUGT

51-vjeçari pohoi në një postim të veçantë në Twitter se është “plotësisht e paligjshme të shëtisësh nëpër një treg erëzash dhe në zonat tregtare në Marok me shishe uji të mbushura me vodka”.

Ajo shtoi – “Ka vende të caktuara që ju lejohet të pini dhe është kryesisht gjatë natës.”

Brandi Glanville

Përdorues të shumtë të X ndërhynë për të mbrojtur prodhuesit, duke argumentuar se pirja e alkoolit në zona të tjera lejohet.

Glanville hoqi supet nga reagimi i ashpër dhe vazhdoi detajet e gatimit, duke pretenduar se “butleri” i tyre ishte drejtuar të “flirtonte” me të gjatë udhëtimit të vajzave.

“E pyeta nëse kishte të dashur ai më tha po, dhe i thashë të mos e bënte dhe nuk mora pjesë. Ai ishte i bukur, nuk doja që t’i shkatërrohej jeta!” ajo shkruajti.

Brandi Glanville

Ajo sqaroi se personi të cilit i referohej nuk ishte i njëjti person me shërbëtorin e sezonit 2, i cili ngriti një padi kundër rrjetit në tetor. Marco Vega pretendoi se ai ishte abuzuar seksualisht në shtator 2021 gjatë xhirimeve të sezonit 2, gjatë një sulmi në Dorinda Medley’s Pasuri në Massachusetts, Manor Blue Stone.

Dorinda Medley

Vega pretendoi në dokumentet e marra nga TMZ se ylli i “Married to Medicine”, Parqet Phaedra, goditi pas shpine dhe Glanville grisi këmishën e tij gjatë një feste të egër, në shtator 2021.

Glanville thuhet se është thënë Vega – “Fitoni paratë tuaja, Marko. Hiqe këmishën. Bej dicka!”

Glanville fajësoi prodhuesit në atë kohë dhe mohoi të gjitha akuzat për keqbërje. Ajo shkroi se “prodhuesit duhet të mbajnë përgjegjësi”.

Parqet Fedra

Ajo ngacmoi — “Dhe edhe pse mund të më pëlqejnë disa nga këta prodhues, nuk po i heq për ta dhe kjo është vetëm maja e ajsbergut. Është koha për të luftuar kundër.💕💪e vërteta del gjithmonë.”

Brandi Glanville

Ajo shkroi në Twitter: “Unë jam plotësisht e pafajshme, producentët ju kërkojnë të bëni diçka. Dhe pastaj ju futeni në telashe për këtë!!!! Prodhuesit duhet të ndjekin rregullat!”

Glanville nuk sqaroi nëse ajo i referohej incidenteve të paspecifikuara të lidhura me alkoolin ose skandalit që përfshin akuzat për prekje të papërshtatshme të bashkëshortit të saj, Caroline Manzo, në Marok.

Brandi Glanville

Amvise reale të qytetit të Nju Jorkut shap, Leah McSweeneyi mbështetur Glanville në një Story të fundit në Instagram, duke pretenduar se Bravo dhe producentët inkurajojnë “Black out piring”.