Brandi Glanville

Klea

Brandi Glanville akuzon Andy Cohen për ngacmim seksual, pretendon se ai e ftoi atë për të dëshmuar një takim të mprehtë me Bravo Star!

Brandi Glanville akuzon Andy Cohen për ngacmim seksual, pretendon se ai e ftoi atë për të dëshmuar një takim të mprehtë me Bravo Star!

Ish Amvise të vërteta të Beverly Hills yll Brandi Glanville ka hedhur akuza të rënda ndaj ekzekutivit të Bravo, Andy Cohenduke pretenduar ngacmim seksual në një letër të ashpër dërguar nga avokatët e saj në NBC, Shed Media dhe Warner Bros.

Brandi Glanville

Brandi Glanville51 vjeç, pretendon se Andy Cohennikoqiri i Shikoni Çfarë ndodh drejtpërdrejt, i dërgoi asaj një video në vitin 2022, ndërsa ai dukej se ishte “dukshëm i dehur”. Sipas letrës, Andy Cohen Dyshohet se u mburr në video për dëshirën e tij për të fjetur me një yll tjetër të Bravo, duke përmendur gjithashtu Glanville, dhe e ftoi atë të dëshmonte aktivitetet e tij seksuale përmes FaceTime, sipas Page Six.

Brandi Glanville

Identiteti i yllit të realitetit për të cilin babai i dy fëmijëve dyshohet se shprehu interes nuk u zbulua.

Në letër thuhet më tej, “Z. Cohen ishte shefi i zonjës Glanville në atë kohë dhe ushtronte kontroll të plotë dhe total mbi karrierën e saj.”

“Ky ishte një abuzim i jashtëzakonshëm i pushtetit që e la zonjën Glanville të ndihej e bllokuar dhe e neveritur. Është e paimagjinueshme që zoti Cohen të mbetet në postin e tij, pavarësisht kësaj sjelljeje dhe të kujtohet në ditët e këqija të vjetra të Matt Lauer dhe NBC News, kur fitimet u jepeshin përparësi njerëzve.”

Brandi Glanville

Andy Cohen e adresoi akuzën të enjten X, duke pohuar se shakaja seksuale ishte “qëllim për shaka”. “Videoja tregon Kate Chastain dhe unë qartësisht duke bërë shaka me Brandi-n,” shkroi ai në Twitter.

“Kjo ishte absolutisht për shaka, dhe përgjigja e Brandi komunikoi qartë se ajo ishte në shaka. Thënë kështu, ishte krejtësisht e papërshtatshme dhe kërkoj falje.”

Ndërsa pak yje të Bravo i janë drejtuar publikisht E Andy Cohen sjellje, askush nuk ka dalë ta akuzojë atë për ngacmim seksual në të kaluarën. Megjithatë, ish Amvise reale të qytetit të Nju Jorkut anëtar i kastit Bethenny Frankel ka qenë e zëshme për një “llogarije televizive reale” në Bravo, duke akuzuar ish-shefin e saj për shpërfillje të racizmit brenda rrjetit.

Brandi Glanville

Për më tepër, Amvise të vërteta të Atlantës shap Nene Leaks më parë ngriti një padi kundër Bravo, duke pretenduar diskriminim në bazë të racës së saj, megjithëse më vonë ajo e tërhoqi padinë.

Kathy Griffin, i cili më parë luajti në “My Life on the D-List” në Bravo, u përplas me të Andy Cohen pasi e akuzoi se i ofroi kokainë dhe e keqtrajtonte gjatë kohës së tyre bashkë.

Brandi Glanville

Letra nga Brandi Glanville’s avokatët, të shkruar nga avokatët Bryan Freedman dhe Mark Geragos, shfaqen pas padisë së Caroline Manzo kundër Bravo. Në padinë e saj, Manzo akuzon kompanitë e prodhimit të lidhura me rrjetin për dështimin në mbrojtjen e saj gjatë një incidenti të supozuar të sulmit seksual që përfshinte Brandi.

Brandi Glanville

Ylli i Udhëtimi i vërtetë i vajzave shtëpiake të vërtetë shtëpiake: Marok pretendohet në denoncim se bashkë-ylli i saj e ka ngulitur në divan, i ka manipuluar me forcë fytyrën, e ka puthur me forcë dhe ka kryer sjellje të tjera të papërshtatshme gjatë xhirimeve.

Pavarësisht se ka mohuar me forcë akuzat ndaj saj, Brandi ka pohuar se ajo u detyrua t’i bashkohej OnlyFans për të lehtësuar tendosjet financiare që lindin nga pasojat e këtyre pretendimeve.

Tani, ekipi i saj ligjor po sulmon Andy Cohen dhe entitetet kryesore të medias përgjegjëse për ekskluzivitetin “Housewives”, duke pretenduar se ato gjithashtu kanë qenë të përfshirë në raste të sjelljes së keqe seksuale.

Brandi Glanville

Përveç synimit të autorit të “Andy Cohen Diaries”, Freedman dhe Geragos pohojnë në letër se NBC dhe Shed Media pretendohet se po shtrembërojnë një ndërveprim midis Brandi dhe një ekzekutiv prodhimi i quajtur Shawn Loesser.

“Zoti. Loesser ka një histori të kërkimit dhe/ose përfshirjes në marrëdhënie seksuale me yjet e realitetit femra nën kompetencën e tij,” pretendojnë avokatët.

“Znj. Glanville nuk bën përjashtim. Z. Loesser ka qenë gjithmonë transparent në lidhje me tërheqjen e tij ndaj zonjës Glanville.

Brandi Glanville

Në një deklaratë të dhënë për Page Six të enjten, Freedman vërejti:

“Mark Geragos dhe unë jemi kontaktuar nga mijëra anëtarë të kastit aktual dhe të mëparshëm të reality show-t, të cilët kanë ndarë përvojat e tyre të durimit të dëmtimit fizik dhe emocional si rezultat i pjesëmarrjes së tyre.”

“NBC, Bravo, Warner Bros. dhe Shed Media qëllimisht errësojnë të drejtat e tyre ligjore, i lidhin me kontrata të paligjshme dhe me vetëdije i bëjnë të vuajnë në heshtje. Ne e dimë se ka një numër të pallogaritshëm viktimash të pafajshme që ende nuk i kanë treguar historitë e tyre apo nuk kërkojnë zgjidhje ligjore.”

Ai përfundon, “Ne i inkurajojmë të gjithë ata të na kontaktojnë dhe të bashkohen me ekipin tonë në rritje ndërsa luftojmë për ndryshim në këtë industri të ndyrë.”

Brandi Glanville

Brandi Glanville dhe ekipi i saj ligjor po lëshojnë një paralajmërim për veprime të mundshme ligjore, duke kërkuar që NBC, Shed Media dhe Warner Bros të ruajnë të gjithë dokumentacionin përkatës që mund të jetë vendimtar për çështjen e tyre.