90 Day Fiancé

Klea

Boo-ja e re e Shekinah Garner-it të fejuarës 90 ditore e pëlqen grimin më shumë se ajo! Shihni se si ai e fitoi atë me një rrëshqitje të vetme theksuese

Të fejuarit 90 ditë Shekinah Garner’s Boo-ja e re e do grimin më shumë se ajo! Shihni se si ai e fitoi atë me një rrëshqitje të vetme theksuese

Episodi i së hënës i I fejuari i 90 ditëve: Rruga tjetër prezantoi një çift krejt të ri, Shekinah Garnernjë kozmetologe nga Kalifornia që po përgatitet të rilidhet me të dashurin e saj në distancë, Sarper, i cili jeton në Stamboll të Turqisë. Shekinah kishte tashmë e kanë takuar personalisht modelen/trajneren dhe fansat mësuan historinë e çiftit gjatë episodit të së hënës.

“Unë shkova në Turqi vitin e kaluar me një të dashur. Shkarkova një aplikacion takimesh për të parë se si janë meshkujt turq”, tha ajo.

I fejuari 90 ditor

Shekinah, 41, dhe Sarper, 43-vjeçari, u takua ballë për ballë dhe u dashuruan marrëzisht pas vetëm dy ditësh bashkë.

“E dini se si njerëzit thonë zakonisht “Më kishe përshëndetje?” Sarper më kishte në highlighter”, tha ajo. “Ai kishte veshur highlighter në takimin tonë të parë. Dhe unë e vura re atë poshtë urës së hundës së tij dhe thashë: ‘Ky njeri është i grimuar. Ai është i veshur me grim në një takim me mua. Kjo është shumë e lezetshme!’”

I fejuari 90 ditor

Shekinahnjë estetiste me bazë në Los Anxhelos, u kthye në Turqi vetëm dy muaj më vonë, pasi ra kokë e këmbë për modelen.

“Ai është gjithçka që unë kam kërkuar,” shpjegoi ajo. “Ai është i ëmbël, është i zhytur në mendime, është vërtet i kujdesshëm dhe jeta jonë seksuale është si jashtë kësaj bote. Është çmenduri.”

I fejuari 90 ditor

Emisioni TLC do të shfaqë çiftin duke hedhur hapin e radhës në lidhjen e tyre, si Shekinah lëviz në të gjithë globin për të qenë me burrin e saj me kohë të plotë.

“Tërheqja dhe lidhja ime me Sarper është aq e fortë sa jam e gatshme të largohem nga gjithë kjo jetë që kam ndërtuar në Los Angeles për të shkuar dhe të jem me të, “tha ajo.

I fejuari 90 ditor

Shekinah këmbënguli që lidhja e saj me Sarper ishte ndryshe, pavarësisht nga shqetësimi i familjes së saj se ajo po binte përsëri në një model për t’u dashuruar me playboys tërheqës.

I fejuari 90 ditor

Do të ndjekin kamerat Shekinah ndërsa ajo përpiqet të vendosë rregulla bazë të marrëdhënies, në një mjedis të ri. Sarper kundërshton atë që ai e sheh si një përpjekje për ta kontrolluar atë, duke ngritur pikëpyetje për të ardhmen e çiftit së bashku. Ndërsa koha kalon dhe më shumë të vërteta ekspozohen, çifti fillon të pyesë veten se sa mirë e njohin njëri-tjetrin.

I fejuari 90 ditor

I fejuari i 90 ditëve: Rruga tjetër transmetohet të hënën në orën 20:00 ET në TLC.