Gypsy Rose Blanchard

Klea

Bombat më tronditëse të zbuluara në serinë dokumentare “Rrëfimet e burgut të Gypsy Rose Blanchard”

Bombat më tronditëse të zbuluara në serinë dokumentare “Rrëfimet e burgut të Gypsy Rose Blanchard”

Cigane Rose Blanchard është gati të tregojë historinë e saj pas lirimit nga burgu, muajin e kaluar. Blanchard u lirua më 28 dhjetor, pasi kreu gati tetë vjet nga dhjetë vjet burg për rolin e saj në vrasjen e nënës së saj, Dee Dee Blanchard.

Cigane Rose Blanchard

Blanchard vuajti vite të tëra abuzimi në duart e nënës së saj, e cila thuhet se vuante nga çrregullimi mendor, sindroma Munchausen me prokurë. Ajo manipuloi mjekët që të besonin se vajza e saj kishte leuçemi dhe distrofi muskulare, dhe sajoi shumë çështje të tjera mjekësore.

Cigane Rose Blanchard

Blanchard do të tregojë gjithçka për nënën e saj, vrasjen e saj në 2015 dhe jetën e saj në burg në dokumentarin Lifetime, Rrëfimet e burgut të Ciganit Rose Blanchard.

Një nga pretendimet më tronditëse të përfshira e Blanchard-it gjyshi, Claude Pitre dhe gruaja e tij, Laura. 32-vjeçarja pretendoi se Claude “abuzoi seksualisht” me të në shumë raste ndërsa ajo dhe nëna e saj jetonin. me çiftin.

“Ai do të më kryente akte seksuale” Blanchard pretenduar. “Ai do të më bënte ta prekja. Ai do të më prekte. Në moshën 9-vjeçare, nuk mendoj se e dija se ishte e gabuar. Por më pas gjyshi më tha të mos i tregoja askujt.”

Cigane Rose Blanchard

Blanchard vuri në dukje se ajo besonte se do të ishte “terapeutike” të dilte me akuzat.

Pitre mohuar e Blanchard-it pretendon dhe është përgjigjur me akuzat e veta.

“Ajo ishte ajo që po përpiqej të më prekte, dhe unë do të thosha jo, mos e bëj këtë.” Pitre pretendohet në dokumentar. “Ajo filloi ta bënte këtë kur ishte rreth 4 vjeç.”

Blanchard u përgjigj – “Nuk ka asnjë pjesë e imja që pyet nëse kjo ka ndodhur apo jo. Kjo ka ndodhur 100 për qind. Ai mund ta çojë në varr nëse dëshiron, por i vetmi person që nuk do ta vizitojë në varrin e tij jam unë”.

Cigane Rose Blanchard

Blanchard gjithashtu foli për një luftë të kaluar me varësinë nga droga, duke thënë se ajo së pari përjetoi një varësi nga pilula dhimbjeje në moshën 16 vjeçare. Ajo shtoi se ajo përdorte drogë për t’u përballur gjatë viteve të hershme pas hekurave.

Cigane Rose Blanchard

Ajo sqaroi se ajo ishte aktualisht esëll, duke komentuar – “Unë nuk jam më ai person.”

Blanchard zbuloi se ajo iku nga shtëpia për t’u lidhur me një burrë të quajtur Dan, të cilin e takoi në internet, kur ishte adoleshente. Ajo e mori vendimin pasi zbuloi, nëpërmjet një karte të Medicaid, se ishte 19-vjeçare, jo 15-vjeçare siç i kishte thënë nëna e saj. Ajo shpejt mësoi se Dan nuk ishte në gjendje të largohej nga shteti sepse ishte në lirim me kusht. Dee Dee e gjurmoi dhe e bindi se mund të shihte Dan përsëri, por Blanchard pretendoi se nëna e saj e lidhi me zinxhir në një shtrat me pranga dhe një zinxhir me ushqim të pamjaftueshëm për dy javë pas incidentit.

Cigane Rose Blanchard

Blanchard foli për një tentativë të dytë arratisjeje dhe një përleshje të mëvonshme me shpërthim që u shpalos më pas Dee Dee zbuloi valixhen e saj. Ajo shpjegoi se u hakmor duke gjuajtur nga arma e nënës së saj.

“Plagët ishin sipërfaqësore,” tha ajo. “Mezi e kulloti atë. Atëherë kuptova se ishte një armë BB.”

Cigane Rose Blanchard

Blanchard zbuloi se ajo dërgoi të dashurin e saj të atëhershëm, Nick Godejohnnjë video e dhomës së gjumit të nënës së saj teksa planifikonin vrasjen e saj.

“Unë bëra lëvizjen me thikë [on her bed] sepse isha e lartë gjatë gjithë kohës duke marrë pilula kundër dhimbjeve,” tha ajo. “Efektet anësore të atyre krijojnë këtë shkëputje me realitetin.”

Cigane Rose Blanchard

Blanchard pranoi se do të donte që ajo të mos kishte pyetur Godejohn për të vrarë nënën e saj.

“Unë do të bëja gjithçka që thjesht të kthehesha në atë moment në kohë,” tha ajo. “Kishte ende një pikë që ajo nuk duhej të vdiste dhe do të doja ta kisha ndaluar atë.”

“Deri më sot, nuk mund ta heq këtë nga koka ime,” zbuloi ajo. “Dhe unë dua ta ndihmoj atë, por nuk e bëj. Unë thjesht ulem atje. Unë nuk bëj asgjë. Unë thjesht ulem atje dhe pastaj e dëgjoj atë duke bërtitur përsëri. Pastaj pati një ulërimë të mprehtë dhe më pas mbaroi.”

Cigane Rose Blanchard

Tifozët do të shohin Blanchard përkrah bashkëshortit aktual, Ryan Scott Anderson. Çifti ka shpjeguar se janë lidhur personalisht pasi kanë shkruar letra mbrapa dhe mbrapa për 14 muaj. Anderson propozuar gjatë vizitës së tij të tretë në burg. Blanchard ndau se ajo pothuajse kërkoi një ndarje dy muaj pas dasmës së tyre të korrikut 2022, pasi të dy po grindeshin për komunikimin e saj me një ish të dashurin. Dyshja në fund kërkuan terapi dhe mbetën së bashku.