Sugar Ray Leonard

Klea

Boksieri Sugar Ray Leonard thotë se ishte abuzuar seksualisht nga një burrë … ‘Ai ishte trajneri im!’

Boksieri Sugar Ray Leonard thotë se ai ishte abuzuar seksualisht nga një burrë … ‘Ai ishte trajneri im!’

Në një sipërmarrje të re në botën e sportit dhe medias, Caitlyn Jenner dhe Lamar Odom po bashkojnë forcat për të nisur një podcast novator të titulluar Vazhdimi me Sportinduke tundur me zgjuarsi kokën për historinë e tyre të përbashkët me serialet televizive të realitetit Të qëndrojmë me Kardashianët.

Sugar Ray Leonard

Dyshja, dikur e lidhur nga martesa, është vendosur të eksplorojë jetët e ndërlikuara dhe sfidat e figurave sportive në të kaluarën dhe të tashmen, duke sjellë një përzierje unike të njohurive personale dhe narrativave të mbushura me yje për dëgjuesit anembanë globit.

Vazhdimi me Sportin synon të hedhë dritë mbi historitë shpesh të patreguara të betejave dhe triumfeve të hershme të atletëve, duke ofruar një vështrim intim se çfarë duhet për t’u ngjitur në majë të lojës. te dyja Jenner dhe Odom nuk janë të huaj në qendër të vëmendjes, me Jenner që siguroi një medalje të artë olimpike në dekathlon në 1976 dhe Odom që arriti lavdinë e NBA me dy unaza kampionati si pjesë e Los Angeles Lakers. Përvojat e tyre të dorës së parë, të kombinuara me lidhjet e tyre brenda botës së sportit, krijuan terrenin për diskutime dhe zbulime bindëse.

Sugar Ray Leonard

Duke u bashkuar Caitlyn Jenner dhe Lamar Odom është Zach Hirsch, një “ndikues sportiv” i njohur, i cili do të bashkë-presë podkastin. Së bashku, ata planifikojnë të gërmojnë në jetën e disa prej figurave më ikonike të sportit, duke nisur me askënd tjetër veç ish-kampionit të boksit. Sugar Ray Leonard si mysafiri i tyre inaugurues.

Sugar Ray Leonard

Në një moment prekës nga një video e parë e podcast-it, Leonardi flet për një përvojë thellësisht personale dhe traumatike, duke zbuluar për herë të parë në dekada se ai ishte viktimë e abuzimit seksual nga një prej trajnerëve të tij.

Sugar Ray Leonard

I pushtuar nga emocionet, Leonard ndau, “Unë u abuzova seksualisht nga një nga trajnerët e mi”, duke ndalur përpara se të shtonte, “dhe e mbajta në zemrën time dhe në kokën time për dhjetë, pesëmbëdhjetë, njëzet vjet.” Duke reflektuar mbi dhimbjen dhe heshtjen që pasoi, ai pranoi: “Nuk e di as sa kohë ka kaluar. Unë kurrë nuk thashë asgjë, por kur e thashë, u shpërtheva si një foshnjë, qava aq shumë, sepse po lëndoja.”

Shtypni luajtjen më poshtë.

Formacioni i të ftuarve të ardhshëm premton të ruajë kalibrin e lartë të podcast-it, me paraqitjet e analistit të basketbollit të CBS, Seth Davis, boksierit Bryce Hall, influencuesja Amber Rose, boksieri kampion bote Zab Judah, stuntman profesionist Steve-O dhe luftëtari i UFC-së, Paddy “The Baddy”. Pimblett. Përmes këtyre zërave të ndryshëm, Vazhdimi me Sportin synon të lidh brezat e sportistëve dhe tifozëve, duke ofruar njohuri të pashembullta mbi pengesat personale dhe profesionale me të cilat përballen figurat sportive.

Sugar Ray Leonard

Ndërsa pritja rritet për debutimin e podcast-it në javët e ardhshme, Jenner dhe Odom’s Përpjekja bashkëpunuese shënon një moment të rëndësishëm në mediat sportive, duke premtuar se do të ofrojë një dritare të paprecedentë në jetën e sportistëve, në betejat që ata kapërcejnë dhe në triumfet që festojnë. Me përzierjen e ndershmërisë së papërpunuar, njohuritë e të famshmëve dhe premtimin e bisedave të sinqerta me legjendat e sportit, Vazhdimi me Sportin është gati të bëhet një gjë që duhet dëgjuar për fansat dhe atletët aspirues.