Bobby Berk konfirmon grindjen e Tan France

Klea

Bobby Berk konfirmon grindjen e Tan France

Tifozët e Syri Queer ishin padyshim të trishtuar kur e mësuan këtë Bobi Berk nuk do të rikthehej në emision për sezonin e ri. Dhe, siç ndodh gjithmonë kur ndodhin gjëra të tilla, u krijuan thashetheme se pse. Epo, duke nxitur më tej këtë thashetheme, Bobby pranon se kishte një problem me bashkë-yll Tan Francë.

Ylli i realitetit adresoi spekulimet për grindjen gjatë një interviste me Vanity Fair. Ai ra vetëm disa javë pasi ai zyrtarisht ndau se sezoni 8 do të ishte i fundit i tij.

Bobby e bëri unfollow Tan-in në Insta

“Tani dhe unë patëm një moment,” shpjegoi Bobby. “Kishte një situatë, por kjo është mes Unë dhe Tanit dhe nuk ka lidhje me shfaqjen. Ishte personale ajo që kishte nisur – dhe asgjë romantike.”

Filluan të përhapeshin thashethemet se ndoshta Tan ishte arsyeja që ai po largohej kur Bobby bëri unfollow shokun e tij në Instagram. Është gjithmonë kaq unfollow!

“A duhet ta bëj unfollow Tan?” Bobi habitet. “Ndoshta duhet ta kisha hequr zërin. Por atë ditë u zemërova dhe me kaq mbaroi. Ne u bëmë si vëllezër e motra dhe vëllezërit e motrat luftojnë.”

Bobby nuk u fut në detaje në lidhje me grindjen, përveçse për të thënë se ai është i hapur për t’u pajtuar me Tan dhe se të dy mund të kenë bërë tashmë hapin e parë drejt kësaj kur u përqafuan në Emmys.

“Unë gjithmonë do të kem një vend të veçantë në zemrën time për të, Rob (burri i Tanit) dhe fëmijët,” konfirmoi ai.

Koha për të ecur përpara

Pavarësisht grindjes, Bobi mohon se mosmarrëveshja e tij me Tanin është arsyeja që ai po largohet nga shfaqja. Ai ndau se fillimisht, i gjithë ekuipazhi i Fab Five kishte besuar se ishte koha për të vazhduar kur kontrata e tyre përfundoi shtatorin e kaluar 2022.

“Ne menduam se kishim mbaruar,” tha Bobby. “Mendova se të gjithë ecnim përpara. E di që e bëra dhe fillova të planifikoja gjëra të tjera.”

Megjithatë, gjatë sulmeve, Netflix shtyu për një kontratë të re dhe më shumë sezone. Bobby, i cili tashmë kishte plane në lëvizje, nuk pranoi, por të tjerët u zgjodhën në minutën e fundit. Ai pranoi se ndryshimi i tyre i zemrës e bëri atë “të çmendur” për një moment, por më pas ai qëndroi në rrugën e tij.

Në nëntor 2023, ai tregoi se nuk do të kthehej për sezonin e nëntë të Queer Eye. “Nuk ka qenë një vendim i lehtë, por i domosdoshëm,” shkroi ai. “Edhe pse udhëtimi im me Queer Eye ka përfunduar, udhëtimi im me ju nuk ka përfunduar. Shumë shpejt do të shihni më shumë prej meje.”

Sezonet 1-8 të Queer Eye janë të disponueshme për t’u transmetuar tani në Netflix.