Bethenny Frankel

Klea

Bethenny Frankel u kritikua për shkak të shfaqjes së një shfaqjeje 6 muaj para se të niste luftën kundër Bravo dhe Andy Cohen

Bethenny Frankel u kritikua për shkak të shfaqjes së një shfaqjeje 6 muaj para se të niste luftën kundër Bravo dhe Andy Cohen

Bethenny Frankel prezantoi një reality show të ri për Bravo vetëm gjashtë muaj para se ajo të vendoste t’i shpallte luftë rrjetit dhe fansat po e thërrasin atë.

Bethenny Frankel

Shtëpiake të vërteta të Nju Jorkut alum rekrutoi dy avokatë të fuqishëm, të cilët dërguan një letër të ashpër ligjore në rrjet, duke pretenduar se praktikat e NBCUniversal përfshinin “keqtrajtim grotesk dhe të shthurur të yjeve të realitetit dhe anëtarëve të ekuipazhit”.

Bethenny Thuhet se krijoi krijimin e saj në Bravo, një filial i NBCUniversal, vetëm gjashtë muaj më parë, një reality show që do të kronikante jetën e familjeve të pasura të Westport, Connecticut, përfshirë fëmijët e tyre, sipas Page Six.

Carole Radziwill

Bethennyi cili ishte një anëtar origjinal i kastit të RHONY, luajti gjithashtu në dy spinoffs të mëvonshëm në Bravo.

Gazeta raporton se Bethenny mori dritën jeshile nga drejtuesit e rrjetit për të vazhduar me projektin, i cili do të shfaqte vajzën e Susan Sarandon, Eva Amurri. Bethenny dhe kompania e prodhimit thuhet se goditi një mur dhe projekti i manjatit Skinnygirl u ndal.

Bethenny Frankel

Bravo supozohet se shprehu interes për të ndjekur konceptin në një datë të mëvonshme, por biznesmenja e hapur me sa duket e mori vendimin për ta, muajin e kaluar.

Një përfaqësues i Bravo i tha gazetës – “Ne nuk komentojmë shfaqjet që ishin potencialisht në zhvillim.”

Luann de Lesseps

Muajin e kaluar, Bethenny mori në mediat sociale në mes të grevave të vazhdueshme SAG-AFTRA dhe WGA për të bërë thirrje për mbrojtje të ngjashme për yjet e realitetit.

“Hollywood është në grevë, argëtuesit po luftojnë për mbetjet dhe askush nuk do të promovojë asgjë. Pse TV reality nuk është në grevë?” Bethenny pyeti ndjekësit e saj. “Talenti i pashkruar i njohur ndryshe si ‘yjet e realitetit’ duhet të kenë një bashkim ose thjesht të trajtohen me drejtësi dhe të vlerësohen.”

Bethenny Frankel

Bethenny Frankel vuri në dukje se ajo ishte paguar vetëm 7,250 dollarë për sezonin e saj të parë në RHONY dhe nuk kishte marrë asnjë qindarkë të mbetur, pavarësisht se shikuesit shikonin sezone të ndryshme pa pushim.

“Unë vetë kam gjeneruar miliona e miliona dollarë në reklama dhe përshtypje në internet duke qenë në TV realitet dhe nuk kam bërë kurrë një mbetje të vetme,” shpjegoi ajo. “Pra, ose po më mungon diçka, ose po dështojmë gjithashtu.”

Bethenny Frankel

Shqiponjat ligjore, Bryan Freedman dhe Mark Geragos, iu bashkuan ish yllit të realitetit kryqëzatë, duke dërguar një letër që përshkruante një “ndalim gjyqësor” këshilltarit të përgjithshëm të rrjetit, duke u zotuar se “një ditë llogarie” po vinte për shkak të “nënbarkut të ndyrë dhe të errët” të praktikave të kompanisë.

“NBCUniversal është e përkushtuar të mbajë një vend pune të sigurt dhe të respektueshëm për aktorët dhe ekipin në shfaqjet tona të realitetit,” tha një zëdhënës i NBCUniversal, në përgjigje.

“Në fillim, ne kërkojmë nga partnerët tanë të prodhimit të palëve të treta që të kenë politika dhe trajnime të përshtatshme në vendin e punës. Nëse ankesat paraqiten në vëmendjen tonë, ne punojmë me partnerët tanë të prodhimit për të siguruar që veprimet e duhura janë ose janë ndërmarrë në kohë, duke përfshirë hetimet, mbështetjen mjekësore dhe/ose psikologjike dhe veprime të tjera korrigjuese që mund të garantohen, si p.sh. ndryshimet e personelit. ”

Bethenny Frankel

Pas lajmit, shumë fansa dolën në rrjetet sociale për të shprehur zhgënjimin dhe thirrjen e tyre Bethenny’s veprime kontradiktore. Një person shkroi, “Sinqerisht, Bethenny? Të bësh një shfaqje vetëm gjashtë muaj më parë dhe tani kundër Bravo dhe Andy? Ky është një nivel krejtësisht i ri për të luajtur të dyja palët!”

Një tjetër tha: “Flisni për kafshimin e dorës që ju ushqen! Së pari, ju bëni një shfaqje dhe më pas filloni një luftë kundër tyre? Klas i vërtetë, Bethenny.”

Bethenny Frankel

Dikush tjetër komentoi: “Gjithmonë ka menduar se ajo ishte një biznesmene e zgjuar, por kjo lëvizje duket thjesht e dëshpëruar. Nuk mund të luash me Bravo dhe pastaj t’i ndezësh kështu.”

“Unë kam qenë ekipi Bethenny për vite, por kjo? Kjo eshte shume. Ajo po kërkon qartë vëmendjen në këtë pikë.” Një person vuri në dukje.

Një fans theksoi, “Pse dikush do të dëshironte të punonte me të pas kësaj? Flisni për sjellje të paparashikueshme. Nuk duket mirë, B.”

Bethenny Frankel

Një person tjetër ndau: “Guess Skinnygirl dëshiron të nxisë një dramë REAL. Por të tradhtosh Bravo dhe Andin pasi u përpoq të bësh një shfaqje është shumë e ulët.”