Bethenny Frankel thotë se ajo u godit me grusht në Nju Jork

Klea

Bethenny Frankel thotë se ajo u godit me grusht në Nju Jork

Në mënyrë të tmerrshme, sulmet në metro, krimet e urrejtjes dhe sulmet e krimeve janë në rritje në qytetin e Nju Jorkut. Në vetëm një shembull, shumë gra po ndajnë përvojat e tyre në TikTok, pasi të gjitha tani janë viktima të një sulmi të ri të stilit të rastësishëm me grusht dhe vrap që po qarkullon, në mes të ditës, në të gjithë Manhatanin. Si një ish-njujorkeze, jam i tmerruar dhe e urrej që gratë kanë një frikë shtesë tani të zhbllokuar. Në mënyrë të egër, Bethenny Frankel's duke u bashkuar si viktimë, gjë që e urrej për këtë alum Real Housewives of New York City.

Kjo tregon gjithashtu se femrat nuk janë kurrë vërtet të sigurta, edhe kur një truproje është afër. Si mënjanë, ndërsa Bethenny ka bërë disa komente shqetësuese gjatë viteve, është gjithmonë e rëndësishme të dëgjosh viktimat. Edhe ata që këmbëngulin pa të drejtë se “jeta nuk është kabare!”

Kur një studente e dizajnit të modës me emrin Mikayla Toninato postoi në lidhje me sulmin e saj në TikTok, Bethenny la (dhe më pas fshiu) një koment. Megjithatë, Page 6 i mbajti faturat. Në këtë, komenti i Bethenny është i pranishëm.

“Kjo është e çmendur p.sh. kjo më ndodhi disa muaj më parë, por kisha turp ta them. Unë isha në UWS [Upper West Side]. I çmendur. Po bëja video të një furre buke,” shkroi Bethenny.

Kini parasysh Ramona Singer, sepse kjo është Bethenny, duke mbështetur gra të tjera.

Bethenny shpjegon përvojën e saj

Duke sqaruar komentin e saj, Bethenny më pas mori llogarinë e saj. Këtu, ajo pretendon se ditën e sulmit të saj, ajo ishte në Manhattan, duke parë apartamente. Duke u ndalur për një kafshatë të shpejtë për të ngrënë, “ky burrë, ky i pastrehë” e goditi atë, ndërsa ajo doli nga një “ushqim i lezetshëm i vogël”.

Për shkak se ishte “plotësisht e shtangur” më pas, si çdokush, Bethenny njoftoi rojen e saj të sigurisë aty pranë. Nga ana tjetër, mbrojtësi i saj “filloi të përballej me djalin”. Megjithatë, Bethenny nuk donte që kujdestari i saj të vazhdonte t'i përmendte të gjitha. Në vend të kësaj, ajo donte “të nxirrte dreqin nga atje” dhe jo “të provokonte [the attacker] më.”

E mbaruar plotësisht me këtë ditë, Bethenny më pas theksoi “Në atë moment, i dërgova mesazh ndërmjetësit dhe i thashë: 'Nuk dua të shoh më apartamente. Ky qytet është i çmendur.” Thirrje e mirë, Bethenny. Shkoni në shtëpi dhe SHKONI TË FLINI.

Për të gjitha zonjat në NYC dhe më gjerë, qëndroni vigjilentë. Dhe së fundi, nga një grua tek të gjitha të tjerat, e urrej këtu dhe e urrej këtë për të gjithë ne.