Bethenny Frankel shkon pas markave luksoze

Klea

Bethenny Frankel shkon pas markave luksoze

Kushdo që e di Bethenny Frankel gjithashtu e di se ajo nuk ka frikë të tundë varkën. Pas shumë vitesh që ka ndezur tenxheren në TV realitet, ajo është rikthyer me një tjetër pamje interesante. Dhe këtë herë… është e gjitha për modën luksoze. E dini, markat që veshin vetëm të famshëm të nivelit të lartë dhe më të pasurit e Real Housewives. Sipas B, konsumatorët duhet të heqin dorë nga etiketat e nivelit të lartë. Në vend të çmimeve të shtrenjta, Mbretëresha B thotë se gratë duhet të kalojnë në diçka më të përballueshme: trokas.

Bethenny kritikon etiketat e modës së nivelit të lartë… thotë se gratë duhet të blejnë “mashtrues” dhe “knockoffs”

Nëse e keni mbajtur hapin me B që kur ajo u largua nga RHONY, ylli i realitetit ka pasur shumë për të thënë. Dhe ajo i bën të gjitha nga llogaria e saj jashtëzakonisht e popullarizuar në TikTok. Edhe pse ajo e fshiu këtë video specifike, Daily Mail e kapi atë para se të ishte tepër vonë, dhe ne jemi duke i ngrënë të gjitha.

Në fillim, alumja Bravo u tha ndjekësve të saj se po i lejonte ata të hiqnin dorë nga etiketat e luksit dhe të mbanin “dupe”.

“Pse? Sepse mendoj se hapësira e markës luksoze ka arritur në pikën e shfrytëzimit”, tha ajo. “Shfrytëzimi i pasigurive të grave ku ato do të ndihen të plota ose të sigurta nëse mund të përkulin një çantë blerjeje që përmban diçka që kushton 50 dollarë, maksimumi për t’u bërë, që kushton dhjetëra mijëra dollarë.”

Ish-zonja e shtëpisë, e cila supozohet se po udhëheq një llogaritje të realitetit televiziv, vazhdoi, duke thënë se konsumatorët ka të ngjarë të gjejnë të njëjtat produkte shumë më lirë. Ajo e krahasoi atë me industrinë e grimit; megjithatë, ajo vuri në dukje se shumica e njerëzve nuk duan të veshin stilistë të rremë. Përfundimisht, ajo përmendi markat e tjera që ajo besonte se ishin të modës së lartë, por të përballueshme.

“Ka disa marka që janë të shtrenjta, por nuk kanë dalë nga fundi total, si për shembull, unë mendoj se Valentino bën një punë të mirë,” tha ajo.

“Unë mund të përballoj gjithçka që dua,” vazhdoi ajo. “Kam arritur në pikën ku disa nga pjesët e çmendura, të çmendura dhe të shtrenjta, e di se janë një fyerje për inteligjencën e të gjithëve dhe nuk do të të lejoj ta bësh këtë.”

“Një markë që rrit çmimet e tyre nga 5,000 dollarë në 10,000 dollarë brenda disa viteve, kur çanta kushton 50 dollarë për t’u bërë, të gjitha bastet janë të pavlefshme me ju që dëshironi të vishni çdo goditje që dëshironi.”

Ajo e përfundoi fjalën e saj, duke thënë se industria po “përfiton” nga blerësit – veçanërisht nga gratë. “…ata po fyejnë inteligjencën tuaj si konsumatore dhe gruaje,” tha ajo.

Transmetoni sezonet e mëparshme të Real Housewives of New York në Peacock.