Bethenny Frankel

Klea

Bethenny Frankel SHKARKONI nënën e saj në vdekjen e njoftimit “Ajo kishte demonë”

Bethenny Frankel SHKARKONI nënën e saj në vdekjen e njoftimit “Ajo kishte demonë”

Ish ylli i realitetit dhe podkaster, Bethenny Frankel53-vjeçe njoftoi vdekjen e nënës së saj, Bernadette Birke njohur edhe si Bonnie, përmes një postimi në Instagram të shtunën, më 20 prill.

Bethenny Frankel

Birk iu nënshtrua kancerit të mushkërive, siç ndahet nga Bethenny në nderimin e saj të përzemërt. Postimi në Instagram përfshinte një koleksion imazhesh që shfaqnin Birk gjatë viteve. Pavarësisht nga një marrëdhënie sfiduese, Bethenny është fotografuar shpesh përkrah nënës së saj në disa nga fotografitë.

Bethenny Frankel

Imazhi përfundimtar në grupin e përshkruar Bethenny's vajza, Bryn Hoppy, së bashku me gjyshen e saj, të dyja të veshura me veshje blu. Birk's vdekja u konfirmua nga një nekrologji e Shoqatës së Neptunit, duke zbuluar moshën e saj në kohën e vdekjes si 73 vjeç.

“Nëna ime ka vdekur nga kanceri në mushkëri. Ajo ishte komplekse, me dhimbje, e izoluar dhe kishte demonë. Bethenny filloi mbishkrimi i postimit të saj. “Ajo ishte gruaja më mahnitëse që keni parë ndonjëherë, e cila u largua nga shtëpia e saj abuzive aq shpejt sa unë ika nga shtëpia ime.”

“Ajo ishte brilante, qesharake, e kulturuar dhe e mençur – megjithatë vuajti një çrregullim të të ngrënit gjatë gjithë jetës, alkoolizëm, abuzim, duhan dhe vetëshkatërrim”, vazhdoi mbishkrimi i saj.

Bethenny Frankel

Bethenny reflektuar për nënën e saj, Bernadette Birkduke pranuar se ndërsa Birk mund të mos ketë qenë “e pajisur për t'u bërë nënë”, ajo ende kishte dashuri për vajzën e saj.

Bethenny Frankel

Bethenny ndau se pavarësisht sfidave të tyre, ajo ruan kujtime të bukura për nënën e saj, e cila dha mësime për ushqimin, zgjuarsinë, kulturën dhe forcën. Bethenny's hapja në lidhje me marrëdhënien e saj shtrihet tek të dy prindërit e saj, përfshirë babain e saj të ndjerë, Bobby Frankel, vdekja e të cilit ndodhi në vitin 2009 gjatë xhirimeve të sezonit 3 të Shtëpiake të vërteta të qytetit të Nju Jorkut.

Bethenny Frankel

“Unë kurrë nuk kam pasur një fëmijëri të vërtetë,” tha ajo në atë kohë. “Kishte shumë shkatërrime: abuzimi me alkoolin, çrregullimet e të ngrënit dhe zënkat e dhunshme.”

Në librin e saj të vitit 2011 “A Place of Yes”, Bethenny tregoi sinqerisht se nëna e saj luftoi me alkoolizmin dhe nuk arriti të sigurojë një mjedis “të sigurt” gjatë edukimit të saj.

Bethenny Frankel

Në postimin e saj në Instagram të 20 prillit, Bethenny reflektoi për fëmijërinë e saj sfiduese me nënën e saj, duke u shprehur se kjo e bëri atë “të fortë, të ashpër, një të mbijetuar që është në gjendje të përballojë çdo gjë”.

Bethenny Frankel

Pavarësisht historisë së tyre të trazuar, Bethenny zbuloi se ishte e vendosur të krijonte një marrëdhënie tjetër me vajzën e saj, Bryn Hoppy. Ishte Hoppy që frymëzoi Bethenny për t'u rilidhur me nënën e saj, pasi ata ndanin një dashuri për artin. Bethenny zbuloi se nëna e saj ia kishte lënë pasurinë Hoppy, duke theksuar lidhjen që ndanë. Për më tepër, Bethenny pranoi se kishte një “shqisën e gjashtë” për vdekjen e nënës së saj përpara se të merrte lajmin.

“Kisha filluar të lëshoja disa trauma, po kërceja me këngën “I'm alive” me fustanin e saj të preferuar të stilistit Alaia teksa po vdiste,” zbuloi ajo.

Bethenny Frankel

“E kujtoj atë si një grua të re gjatë periudhave të lumturisë, duke më dashuruar dhe mall për ato kujtime dashurie,” vazhdoi ajo. “Unë vajtoj humbjen e saj, jetën e saj, vetminë e saj dhe fëmijërinë time. Vajtoj paaftësinë e saj për të përjetuar mëmësinë, dhuratën më të bukur të jetës.”

“Bëre më të mirën që munde dhe je i lirë dhe në paqe,” i shkroi podkasteri Birk.