Bethenny Frankel

Klea

Bethenny Frankel pretendon tortura dhe PTSD si rezultat i divorcit të Jason Hoppy!

Bethenny Frankel pretendon tortura dhe PTSD si rezultat i divorcit të Jason Hoppy!

Bethenny Frankel më në fund po hapet për “diçka për të cilën ka qenë e pamundur të flitet” prej vitesh, divorci i saj dhjetëvjeçar nga ish-bashkëshorti, Jason Hoppy.

Bethenny Frankel

Shtëpiake të vërteta të qytetit të Nju Jorkut Alum ndau lajmin gjatë episodit të së enjtes të podcast-it të saj “Vetëm B”. Bethenny vuri në dukje se ajo vuan nga çrregullimi i stresit post-traumatik (PTSD) nga lufta e divorcit dhe beteja për kujdestarinë mbi vajzën e ish-çiftit, Brynn.

Jason Hoppy

“Jam djegur. Unë kam probleme masive besimi dhe kam çrregullim stresi post-traumatik. Ishte fjalë për fjalë gjëja më traumatizuese që shpresoj të kaloj ndonjëherë në jetën time, “tha ajo të enjten.

Bethenny Frankel

53-vjeçarja e quajti divorcin e saj një dekadë “më dredharak” sesa pikëllimi për vdekjen e një të dashur. Bethenny's vonë-përsëri-off-përsëri i dashuri, Denis Shieldsndërroi jetë nga një mbidozë droge në gusht, 2018.

“Mendova se nuk do ta mbijetoja kurrë. Nuk pashë rrugëdalje”, vazhdoi ajo. “Ishte mbytës. Mendova se do të jem i mjerë për pjesën tjetër të jetës sime.”

Bethenny Frankel

Bethenny e quajti përvojën “torturë mendore dhe emocionale” dhe e quajti veten në mes të sprovës si një individ “i pafuqishëm, i torturuar”.

“Kam pasur çdo gjë të vetme f-king, përveç abuzimit fizik ndaj meje, dhe unë jam ekspert në këtë temë,” pretendoi manjati Skinnygirl.

Bethenny vazhdoi — “Kam kaluar luftën af–mbret –– a lufte. E kam vënë në dyshim veten si njeri, si prind, sepse më kanë thënë shumë herë përndryshe se sa e tmerrshme isha dhe e neveritshme, e vjetër dhe e parëndësishme dhe aq e keqtrajtuar, sepse nuk kisha fuqi të dilja prej saj.”

Bethenny Frankel

Ish-ylli i Bravo shpjegoi se ajo planifikoi të përhapte historinë e saj personale horror në një seri episodesh podcast.

“Si një person që është kaq i zgjuar dhe kaq i suksesshëm mund të bëjë thirrje dhe vendime kaq të dobëta gjykimi ose thjesht nuk e di ose thjesht ka një dorë të keqe, por ka qenë një udhëtim, kështu që unë jam gati ta diskutoj atë,” ndau ajo.

Bethenny Frankel

Bethenny sqaroi se vajza e saj tani është 13 vjeçe dhe e di të gjithë historinë. Ajo shpjegoi se tani besonte se mund ta diskutonte përvojën e përafërt “me mendim dhe kujdes” me dëgjuesit e saj.

Bethenny vuri në dukje se trauma nga divorci kishte ndikuar në marrëdhënien e saj me të fejuarin, Paul Bernon. Bethenny dhe Pali janë fejuar me ndërprerje që nga viti 2018.

Bethenny Frankel

“Kjo është arsyeja pse nuk jam martuar më, ose nuk jam e sigurt nëse do të martohesha ndonjëherë”, tha ajo.

Bethenny ndau se po konsideronte të tregonte historinë e saj në një seri prej 10 episodesh podcast, një për çdo vit të divorcit të saj.

Bethenny dhe Hoppy u martuan në mars 2010. Ata njoftuan ndarjen e tyre në dhjetor 2012, dhe Bethenny paraqiti kërkesën për divorc muajin pasardhës. Dyshja u grindën në gjykatë për financat dhe kujdestarinë e tyre Brynn për dhjetë vitet e ardhshme.

Bethenny Frankel

Ata arritën një marrëveshje financiare në vitin 2016, por divorci i tyre nuk u finalizua deri në janar 2021. Bethenny i ishte dhënë kujdestaria e plotë ligjore dhe primare e vajzës së tyre deri në dhjetor 2021 dhe nuk duhej të paguante më Hoppy Përkrahja e fëmijëve.