Bethenny Frankel

Klea

Bethenny Frankel përballet me reagime për komentin ‘injorant’ që sugjeron që arkëtari i TJ Maxx nuk mund të përballojë paletën e grimit

Bethenny Frankel përballet me reagime për komentin ‘injorant’ që sugjeron që arkëtari i TJ Maxx nuk mund të përballojë paletën e grimit

Bethenny Frankel ngjalli polemika kur ajo komentoi se një arkëtare e TJ Maxx nuk mund të përballonte të blinte një paletë grimi prej 70 dollarësh, pasi u përpoq t’i jepte asaj një përzgjedhje të produkteve të saj të kozmetikës të përdorura butësisht.

Bethenny Frankel

Amvise reale të qytetit të Nju Jorkut alum u bë virale për dhuratën e saj të dyshimtë, por vetëm u dyfishua në një TikTok të ri, të dielën. Ajo pranoi se ka të ngjarë të “anulohej” për mendimin e saj.

Bethenny Frankel

Shumë përdorues të TikTok u dëgjuan në seksionin e komenteve të postimit, me një ndjekës që pyeti pse punonjësja e TJ Maxx, një grua e quajtur Consuela, “nuk mund të përballojë” një paletë grimi Patrick Ta.

Bethenny Frankel u përgjigj troç – “Bc (sepse) ajo është arkëtare në TJ maxx.”

Shumë fansa të zemëruar e quajtën manjatën e Skinnygirl “të shurdhër” për komentin e saj të pamend.

Bethenny Frankel

Një person tha – “Kjo është injorante – një arkëtar në tj maxx mund ta përballojë atë nëse e kursen. Ndodh me të drejtë dhe të vrazhdë.”

Një tjetër komentoi – “Bethenny shurdh. Ndaloje!”

Një i tretë pyeti: “Çfarë nuk shkon me ty lol.”

Bethenny Frankel

Një përdorues i Twitter krahasoi Bethenny tek ish-i i saj RHONY bashkë-yll, Ramona Singeri cili ka një reputacion për turbullimin e komenteve të vrazhda.

Fansja shkroi në Twitter – “Bethenny me të vërtetë sapo bëhet Ramona Jr. çdo ditë e më shumë #RHONY.”

Një tjetër shtoi – “Beth e ka këtë qëndrim më të shenjtë se ti sikur po u bën nder të gjithëve. Punonjësi duket i frikësuar. Shenjat sociale u munguan!”

Bethenny Frankel

52-vjeçarja filmoi veten duke i ofruar një arkëtari të TJ Maxx një çantë me produkte të përdorura butësisht, dërguar asaj nga kompani të ndryshme bukurie. Punëtori u shfaq mirënjohës, por nervoz për të pranuar produktet, duke vënë në dukje politikat e shitësit me pakicë kundër pranimit të dhuratave.

“Do të kem telashe për ta marrë, nuk na lejohet të marrim asnjë lloj bakshishi apo dhurata”, tha ajo para kamerës.

Bethenny Frankel

Alum Bravo e la çantën me arkëtarin gjithsesi dhe premtoi t’i dërgonte mesazh kompanisë në Instagram për të zgjidhur gjërat.

Bethenny’s RHONY frenemy, Carole Radziwill, kritikoi ish-bashkëjetorin e saj për këtë lëvizje, duke postuar në Twitter mbi videon e TikTok të premten – “Kush ma dërgoi këtë? Lol. Dua të them ndaloni këtë marrëzi. Kaq shumë për të shpaketuar, por nuk paguhem më për ta bërë këtë. Por këtu… një ‘fjalë’: #kompleksi i shpëtimit të bardhë.

Bethenny Frankel

Përdoruesit e Twitter ishin të shpejtë për të ndarë mendimet e tyre, me një shkrim – “Ajo duket e ngurtësuar Bethenny thjesht e bëri atë të humbiste punën e saj.”

Një person tjetër shkroi në Twitter: “Pse nuk do ta çonte në strehën e një gruaje të dhunuar apo diçka të tillë, kjo është kaq fyese.”

Një përdorues vuri në dukje – “Bethenny ka bërë shumë gjëra të mira me bamirësinë e saj, por kjo nuk është një prej tyre. Kjo është e tmerrshme dhe e shurdhër.”

Carole Radziwill

Bethenny iu drejtua veprimeve të saj tre ditë pasi video u bë virale. Ajo shpjegoi se markat e bukurisë i dërgojnë shpesh produktet e saj në forma dhe ngjyra të ndryshme, por ndonjëherë nuk i intereson një ngjyrë pasi hap kutinë. Më tej ajo tha se sendet e padëshiruara i kthen në ambalazhin origjinal dhe ua jep njerëzve të ndryshëm.

“Unë nuk dua që ata të shkojnë dëm,” tha ajo në një TikTok të dielën. “Mendoj se janë të bukura. Unë ia jap ato stafit tim, asistentit tim dhe njerëzve të tjerë, dhe kam gjithmonë çanta në makinë për akte të rastësishme dashamirësie. Nëse dikush është i sjellshëm me mua, thjesht i jap diçka.”

Bethenny Frankel

Biznesmenja shpjegoi se arkëtarët shpesh e komplimentojnë për blerjet e saj dhe i thonë “Do të doja ta përballoja”, kështu që ajo vendosi t’u jepte punonjësve të TJ çanta me produkte. Ajo tregoi se u kthye në dyqan, mori çantat dhe ua dorëzoi punonjësve të Restauration Hardware, të cilët lejohen të pranojnë dhurata.

Më pas ajo mori në shënjestër Caroleduke e quajtur ish-mirën e saj “të zgjuar” dhe “pretencioze” për shkak se i dha etiketën “kompleksi i shpëtimit të bardhë”.

Ajo tha: “Unë mund të kem kompleksin e shpëtimit të bardhë, sepse kam sjellë grim të papërdorur por të hapur për njerëzit që nuk mendoj se do të mund ta blinin vetë këtë nivel grimi, kështu që mendoj se jam duke u anuluar. Çfarë do të bëjmë të gjithë? Mendimet dhe lutjet.”

Carole Radziwill

Shumë tifozë u mbrojtën Bethenny në seksionin e komenteve të postimit dhe vuri në dukje se ata do të ishin mirënjohës të merrnin një nga çantat e saj të mira.

Një person komentoi: “O Zot, ti je kaq i ëmbël dhe bujarë, njerëzit janë kaq qesharak. Do të më pëlqente nëse dikush do ta bënte këtë për mua që do të më bënte ditën.”