Bethenny Frankel

Klea

Bethenny Frankel kritikon Taylor Swift për sjelljen e saj “Over the Top” si “Gruaja e plotë e futbollit” e Travis Kelce

Bethenny Frankel kritikon Taylor Swift për sjelljen e saj “Over the Top” si “Gruaja e plotë e futbollit” e Travis Kelce

Bethenny Frankel mori në shënjestër Taylor Swift për sjelljen e saj “mbi krye” ndërsa brohoriste për Travis Kelce në ndeshjen e së dielës në Kansas City Chiefs.

Shtëpiake të vërteta të qytetit të Nju Jorkut alum shkoi në TikTok të martën për të kritikuar yllin e pop-it për “këputjen me” nënën e yllit të NFL, Donna Kelce, në skybox të stadiumit. Bethenny tingëlloi pasi pranoi se ndërsa ajo “nuk është një Taylor Swift fanse”, ka “respekt të jashtëzakonshëm” për këngëtaren.

“Ndihej si Chia Pet i një marrëdhënieje,” tha biznesmenja 52-vjeçare. “Pikërisht, thjesht shtoni ujë. Për shembull, ata ishin së bashku për 10 vjet. Si, ajo është një grua e plotë futbolli. … Ajo fjalë për fjalë dukej sikur kishte qenë në një lidhje serioze me këtë djalë për dekada.”

Bethenny Frankel

Bethenny tha se superylli 33-vjeçar “takohet vërtet me djalin me të cilin është”, por vuri në dukje se tifozët e NFL shpesh janë “të kujdesshëm ndaj të ardhurve”.

Ajo u kujtoi ndjekësve të saj: “Iu desh shumë kohë Gisele [Bündchen] të jetë një grua futbolli [to Tom Brady]. … Tifozët e futbollit janë shumë të ndërlikuar.”

“Ata pëlqejnë besnikët,” vazhdoi manjati Skinnygirl. “Atyre u pëlqen të ngasin ose të vdesin. Ata nuk janë të interesuar që njerëzit të vijnë për një udhëtim të shkurtër.”

Bethenny Frankel

Bethenny referuar e Swift-it përplasje e shkurtër me Matty Healy, duke vënë në dukje se këngëtarja e “Love Story” ishte “në turneun e saj me një djalë tjetër … disa muaj më parë”.

Ish-ylli i Bravo përfundoi mendimet e saj duke ndarë të njëjtat këshilla që i jep vajzës së saj 13-vjeçare, Brynn.

“Është e rëndësishme të gjesh njerëz me të cilët të pëlqen të kalosh kohë … por duhet të ruash identitetin tënd dhe nuk dëshiron ta përvetësosh gjithë jetën tënde në atë të dikujt tjetër,” tha ajo. “Duhet t’i mbani dy këmbët tuaja në tokë dhe të jeni personi juaj dhe askush nuk duhet t’ju shpëtojë.”

e Swift-it fansat e mbrojtën artistin në Bethenny’s Seksioni i komenteve të TikTok.

Shumë prej Bethenny’s ndjekësit e etiketuar Swift “autentike”, me një person që shkruan – “Unë mendoj se ajo jep atë atmosferë dhe brohorit për të gjithë miqtë e saj dhe i mbështet ata. Shikojeni atë në çdo shfaqje çmimesh. Ajo qëndron dhe brohoras për të gjithë.”

Bethenny Frankel

Një tjetër fanse e Swift shtoi – “E pashë të ishte vetvetja dhe kush është ajo kudo që shkon. Do të doja që vajza ime të ishte vetvetja dhe të kënaqej kudo që shkon.”

Swift ka marrë gjithashtu miratim të madh nga komuniteti i famshëm për romancën e saj të përfolur me atletin profesionist.

Hallie Burton shkroi të hënën në Twitter: “Ju meritoni dikë që ju fton të punoni me të. Tregon: Ata mendojnë se je kaq i mrekullueshëm dhe duan që të gjithë, nga miqtë te shefi, të të takojnë.”

Taylor Swift

Kelce foli për spektaklin e së dielës në episodin e së mërkurës në podcast “New Heights”. Ai e quajti artisten “të pakëndshme”, duke shtuar se “të gjithë në suitë nuk kishin asgjë tjetër veçse gjëra të mira për të thënë për të”.

Sportisti 33-vjeçar, i cili tha se Swift “Dukej e mahnitshme”, informuan dëgjuesit se ai do ta mbajë jetën e tij personale private që këtu e tutje, sepse Swift “Nuk është aq shumë në media.”