Bethenny Frankel injoroi 'flamujt e kuq'

Klea

Bethenny Frankel injoroi 'flamujt e kuq'

Ish-ylli i Real Housewives of New York Bethenny Frankel është fejuar për fat të mirë me Paul Bernon. Por ajo nuk ka në plan të martohet me të. Nëse po pyesni pse, përgjigja mund të jetë martesa e saj traumatike me të Jason Hoppy.

Bethenny tha se ajo ka PTSD nga divorci i saj i makthit. Çifti u martua në vitin 2010, por u nda në vitin 2012. Dhe divorci i tyre nga ferri nuk u finalizua deri në vitin 2021. Jason dhe Bethenny kanë një vajzë adoleshente, Bryn Hoppy.

Tani Bethenny po ndan historitë e saj të luftës së divorcit për 10 episode të podcast-it të saj. Dhe ajo po diskuton gjithashtu të gjithë flamujt e kuq që injoroi para se të ecte në korridor.

Bethenny ka disa paralajmërime për marrëdhëniet

Në podkastin e saj Just B Divorced me Bethenny Frankel, Bethenny zbuloi se si ajo dhe Jason u bashkuan. Ajo e telefonoi Jason pasi debatoi me një burrë tjetër se po dilte. “Unë nuk isha aq i dashur për të, e binda veten të isha i tillë. Do të ishte si një batanije sigurie,” shpjegoi ajo. Bethenny gjithashtu pranoi se “kishte momente” të bashkimit të tyre “duke qenë mirë”, por “ata ishin shumë të përkohshme”.

Pastaj Bethenny hodhi flamurin e parë të kuq. Natën që ata u takuan, Jason dyshohet se “shtrihej” se nuk e kishte makinën e tij të parkuar në qendër të qytetit. Ai hipi lart në qytet me Bethenny. Ajo më vonë pyeti nëse kjo ishte për shkak se ai e pëlqente atë, apo sepse shoku i tij e dinte se kush ishte ajo.

Flamuri tjetër i kuq ishte kur Jason përmendi se donte fëmijë brenda muajve të parë të takimit. Ai tha se Bethenny “do të duhej të mendonte për të mbetur shtatzënë brenda një periudhe të arsyeshme kohore”. Uau.

Por Bethenny nuk e pa këtë si një flamur të kuq të madh dhe të ndezur. Pasi Bethenny ishte shtatzënë me Bryn, ajo ndjeu se duhej të qëndronte në rrugën e martesës. “Sapo jeni duke bërë një shfaqje televizive, ndiheni përgjegjës. Nuk isha i lumtur në marrëdhënien time. Vazhdova sepse isha duke bërë një shfaqje televizive dhe isha shumë budalla, “tha Bethenny.

Flamuri i tretë i kuq i Jason kishte të bënte me divorcin e Jessica Simpson nga Nick Lachey. Jason komentoi “se Nick duhet të marrë gjithçka nga Jessica”. Në këtë kohë, Bethenny kishte të ardhura më të larta se Jason dhe ajo përballonte një pjesë më të madhe të shpenzimeve të tyre mujore.

Pastaj Bethenny nënshkroi një paramartesë “sh-tty”, por ngurronte ta kishte një të tillë fare. “Unë thashë, 'Unë po martohem me një djalë të rregullt, një djalë të qytetit të vogël. Ai nuk dëshiron paratë e mia.' Fjalët e fundit të famshme, “tha Bethenny.

“Të nënshkruash një kontratë dhe të jesh në një kontratë me një qenie tjetër njerëzore? Kjo është një marrëveshje biznesi. Kështu që mund ta dëgjosh apo jo, por je budalla nëse nuk po e dëgjon sepse kam kaluar nëpër tortura për t'ju thënë këtë, “tha ajo.

Alum RHONY vazhdoi, “Nëse e dini se diçka nuk është në rregull, ju e merrni f-ck jashtë. Dhe nëse nuk e dini se është e drejtë, është e gabuar. Ky është vetëm një fakt bosh.”

Real Housewives of New York po transmetohet në Peacock.