Bethenny Frankel godet Chanel pasi iu refuzua hyrja në dyqan

Klea

Bethenny Frankel godet Chanel pasi iu refuzua hyrja në dyqan

Kanë qenë disa muaj të vështirë për të parët Shtëpiake të vërteta të Nju Jorkut yll Bethenny Frankel. Nëna e saj, me të cilën ajo kishte një marrëdhënie të komplikuar, ndërroi jetë në prill 2024. Bethenny ishte në gjendje të rregullonte marrëdhënien e tyre pas lindjes së vajzës së saj, Bryn Hoppy.

Po për jetën e dashurisë së Bethenny-t? Duket se ka telashe në parajsë. Ka raporte se Bethenny dyshohet se është ndarë me të fejuarin e saj, Paul Bernon. Kjo është shumë për t'u marrë me të në të njëjtën kohë. Por ajo që e bëri Bethenny-n ishte përbuzja nga Chanel. Mblidhuni, miq!

Mos ia heq furçën Bethenny-t

Të gjithë e dimë se Bethenny nuk ka turp të ndajë mendimet e saj. Ajo do të flasë për produktet e bukurisë, të famshëm dhe divorcin e saj djallëzor nga Jason Hoppy. Por këtë herë, një markë e ka zemëruar Bethenny-n. Ajo ka ndarë mendimet e saj në një video në Instagram.

Rezulton se ndërsa ishte në Çikago, Bethenny u përpoq të hynte në një dyqan Chanel. Një roje sigurie hapi derën. “Ai thotë, 'Përshëndetje. Keni një takim?' Ai është si Lurch në familjen Addams. Ashtu si 'Ti telefonove?'”, tha Bethenny. “Unë them, ‘Jo, nuk kam një takim. Unë kam një kartë krediti. Unë kam një çantë me kokoshka të Garrett, një çantë bazë kurve. A nuk më lejohet të hyj në orën 3:54 të së martës?' Me sa duket jo.”

Bethenny vazhdoi, “Të trajtojnë sikur je një ndërhyrës. Nuk e kuptova që nuk na lejohej të hynim më në dyqane. Duhet të marr një takim për pap testin dhe gjithashtu [to] ecni në Chanel, “tha ajo. “Asnjë punë e madhe.”

Në mbishkrimin e videos, Bethenny shkroi: “Krimi është në kulmin e të gjitha kohërave dhe siguria është kritike”. Por ajo e vuri në dukje rojen e sigurisë për gjoja se ishte “elitare dhe përjashtuese”. Bethenny gjithashtu përmendi se ajo kishte një “bluzë të djersitur”. [sic] dhe jo i veshur me kukulla apo duken i pasur.”

Bethenny ka disa fjalë të mençura për Chanel

Manjati i Skinnygirl vazhdoi: “Unë kurrë nuk do të doja që dikush të ndihej më i ulët se, veçanërisht nga një markë luksoze që bën miliarda njerëz që blejnë reklama. Chanel është një markë e bukur me pjesë klasike të përjetshme. Të qenit i sjellshëm me klientët e të gjitha prejardhjeve socio-ekonomike është gjithashtu i përjetshëm dhe klasik, “tha ajo.

Ju mund të kujtoni se Bethenny e adhuron Chanel. Ajo përjetoi disa tallje në internet për çantën e saj të kafazit të shpendëve Chanel, e cila kushtoi 20,000 dollarë. Le të shpresojmë të gjithë se Bethenny dhe Chanel do të riparojnë marrëdhënien e tyre në mënyrë që të gjithë të mund të vazhdojmë. Ju lutem!

Mund ta shikoni Bethenny-n në sezonet e vjetra të Real Housewives të Nju Jorkut duke transmetuar në Peacock.