Bethenny Frankel

Klea

Bethenny Frankel 'e turpëruar' pasi u godit me grusht në sulmin në rrugë në NYC!

Bethenny Frankel 'e turpëruar' pasi u godit me grusht në sulmin në rrugë në NYC!

Bethenny Frankel ka zbuluar se ajo ishte viktimë e trendit të goditjeve virale që po bënte tituj në New York City.

Bethenny Frankel

Amvise reale të qytetit të Nju Jorkut alum tregoi se ajo u godit rastësisht në një lagje të Manhatanit në fillim të këtij viti, pasi pa një video të TikTok, në të cilën studentja e dizajnit të modës, Mikayla Toninato, ndau përvojën e saj të sulmit.

“Isha fjalë për fjalë sikur po largohesha nga klasa, ktheva nga këndi dhe po shikoja poshtë dhe po shikoja telefonin tim dhe si të dërgoja mesazhe, dhe më pas, nga askund, ky njeri sapo doli dhe më goditi në fytyrë,” Mikayla tha.

Bethenny Frankel

Manjati Skinnygirl shkroi nën video në një koment të fshirë që atëherë: “Kjo është çmenduri p.sh. kjo më ndodhi disa muaj më parë, por kisha turp ta them.”

Bethenny53, vazhdoi — “Isha në UWS [Upper West Side]. I çmendur. Po bëja video të një furre buke.”

Bethenny Frankel

Ish-ylli i Bravo nuk dha hollësi për ndonjë lëndim të pësuar.

Më shumë se 25 gra kanë dalë në platformë për të treguar se janë sulmuar rastësisht në mes të ditës në rrugët e Nju Jorkut muajt e fundit.

Bethenny Frankel

Halley Kate, një influencuese e TikTok e cila krenohet me një ndjekës prej 1.2 milionë, zbuloi një gungë të madhe në ballin e saj në një video të postuar të hënën.

“Ju djema, unë fjalë për fjalë vetëm po ecja, dhe një burrë doli dhe më goditi me grusht në fytyrë”, tha ajo duke qarë. “O Zot, është shumë keq. Unë as nuk mund të flas.”

Kate, 23, e krahasoi dëmtimin e saj me një “bri djalli” në një postim të mëvonshëm.

Bethenny Frankel

Një tjetër grua e quajtur Olivia Brand ndau një përvojë të ngjashme më 17 mars, në një klip të filmuar në Mulberry Street në Nolita.

“Fjalë për fjalë më goditën me grusht në kokë në trotuar. Ai thotë, 'Më fal', dhe më pas më godet me grusht – në kokë, “tha ajo në pamje. “Motra e shenjtë, çfarë dreqin ndodhi? Oh Zoti im.”

Bethenny Frankel

NYPD konfirmoi sulmet, duke i thënë New York Post se Kate raportoi një sulm në West 16th Street dhe 7th Avenue të hënën në orën 10:20 oficerët e policisë thanë se ajo u trajtua në një institucion mjekësor pasi pësoi lëndime në anën e majtë të saj. fytyrë. Autoritetet konfirmuan se “një individ i panjohur e goditi me grusht në kokë”, kur u pyet për videon e TikTok të Brand.

Oficerët thanë se mbeti e paqartë nëse incidentet me grushta kishin lidhje.

Bethenny Frankel

Sulmet shqetësuese duket se janë të lidhura me një prirje në NYC të quajtur “lojë me nokaut” në të cilën të rinjtë sfidojnë njëri-tjetrin për të goditur me grusht të huajt e rastësishëm në rrugë.