Bethenny Frankel and NeNe Leakes

Klea

Bethenny Frankel dhe NeNe Leakes BASHKOHEN për të rrëzuar regjimin toksik të Andy Cohen dhe Bravo!

Bethenny Frankel dhe NeNe Leakes BASHKOHEN për të rrëzuar regjimin toksik të Andy Cohen dhe Bravo!

Bethenny Frankel dhe NeNe Leakes kanë bashkuar forcat për të adresuar shqetësimet e tyre Andy Cohen dhe hodhi dritë mbi çështje serioze brenda punës së brendshme të Bravo/NBC Universal.

Në episodin e së martës së Vetëm B me Bethenny Frankel podcast, host Bethenny Frankel dhe Amvise të vërteta të Atlantës shap, NeNe Leakesu hapën për marrëdhëniet e tyre aktuale me ish-shefin e tyre, Andy Cohen. Të dy ish-Shtëpiaqet u thelluan në çështjet që kanë pasur me producentin ekzekutiv të shfaqjes në lidhje me shtytjen e tyre për trajtim të drejtë.

Bethenny Frankel dhe NeNe Leakes

te dyja Bethenny52, dhe NeNe55, kanë histori të rrënjosura thellë me Andy Cohen. Të gjithë fituan famë njëkohësisht, me Bethenny duke luajtur në Shtëpiake të vërteta të qytetit të Nju Jorkut, NeNe si një anëtar themelor i Amvisat e vërteta të Atlantësdhe Andi duke u evoluar nga një ekzekutiv i zhvillimit të Bravo në një producent ekzekutiv dhe mikpritës në transmetim.

NeNe Leakes

Megjithëse ata shpesh perceptoheshin si “të preferuarit e Andit” nga publiku, shpesh duke u ulur pranë tij gjatë ribashkimeve dhe duke bërë paraqitje të shpeshta të ftuar në Shikoni Çfarë ndodh drejtpërdrejt — të dyja gratë sqaruan në podkastin e kësaj jave se afërsia e tyre e dukshme Andi55 vjeç, nuk do të thoshte domosdoshmërisht se ata kishin një lidhje të thellë.

“Nuk ndihem sikur ishim miq të mirë,” tha NeNe, 55 vjeç. “Miqtë e mi të mirë, shkoj në shtëpinë e tyre ose vizitoj shtëpinë e tyre në një moment, kështu që nuk e kam vizituar kurrë shtëpinë e tij. … [We were] ndoshta pak më shumë se [colleagues] sepse mund ta thërrisja në qelinë e tij. Unë kam dalë me të, në qytet, kam shkuar duke pirë me të dhe kam bërë festë me të. … [But] Nuk e dija se ku qëndronte. Mendova se kishim një marrëdhënie të mirë.”

NeNe Leakes

NeNe përshkroi më tej se kishte një miqësi me Andi si “një lojë e vërtetë” që çdo Amvise duhet të lundrojë.

Bethenny ra dakord. “Ai është në krye dhe po lëviz të gjithë në tabelë,” tha ajo, duke shpjeguar se si mendon se loja funksionon. “Gjithmonë ka pyetje: “Kush ju dërgon më shumë mesazhe? Kujt i dërgon më shumë mesazhe?’ Dhe gjëja është se ne jemi të gjithë në lojë,” tha themeluesi Skinnygirl, 52. “Më kujtohet një vit, isha jashtë Housewives dhe shkova në shtëpinë e tij për festën e tij të Krishtlindjes dhe aty ishin të gjithë këta njerëz të famshëm. dhe u ndjeva e veçantë. Dhe pastaj, ju e dini, unë jam ulur pranë tij në këtë ribashkim dhe tani ndihem i veçantë. Dhe më kujton ty me prindërit e tu… ne të gjithë duam miratimin e tij, të gjithë duam të jemi të preferuarit. Ne duam të jemi në gjendje të themi, ‘Unë kam qenë në atë shfaqje më së shumti.’ Është si një kartë telefonike.”

“Ka një psikologji që vazhdon me këtë grup dhe këtë shfaqje,” Bethenny tha. “Ai ka qenë një ekzekutiv dhe ai është një producent, kështu që ka këtë lojë pushteti. … Është e ndërlikuar.”

Bethenny Frankel dhe NeNe Leakes

Ne korrik, Bethenny tërhoqi vëmendjen kur ajo filloi një “llogaritje realiteti”, duke mbrojtur për një rregullim të madh të TV pa skenar. Ajo tani po bashkëpunon me avokatët për të zbuluar keqtrajtimin e dyshuar të yjeve të realitetit nga rrjetet. Për më tepër, ajo po shtyn të bashkojë këta individë për të mbrojtur kushte të barabarta pune dhe struktura pagese të ngjashme me mbetjet.

Bethenny Frankel

Bethenny padia mbështetet nga SAG-AFTRA dhe duket se po bën bujë. Kohët e fundit, Deadline prokuroi një memo të brendshme që zbulonte se firma mëmë e Bravo, NBC/Universal, planifikon të zbatojë udhëzime më të rrepta në lidhje me përdorimin e alkoolit dhe ndihmën për shëndetin mendor. Për më tepër, ata synojnë të rifreskojnë qëndrimin e tyre kundër diskriminimit dhe ngacmimit, duke futur masa të reja për ngritjen dhe adresimin e shqetësimeve dhe shkeljeve.

Andy Cohen

Në episodin e saj të fundit të podcast-it, Bethenny ndau se ndjeu nevojën për të shprehur shqetësimet e saj, duke kuptuar se heshtja e saj e mëparshme ishte, në një farë mase, mbrojtëse Andy Cohen.

“Gjatë gjithë kohës kam menduar se Andi dhe unë isha vërtet miq, sepse ne dërgojmë mesazhe, por jo në të vërtetë – kam qenë në shtëpinë e tij një herë për një festë Krishtlindjesh 10 vjet më parë.” Bethenny tha. “Sa herë që jemi bashkë, flasim vetëm për amvisat. A po vij, po iki? Po pushohet ai person, po vjen ai person? Ne nuk jemi vërtet – ju e dini se si janë miqtë tuaj të vërtetë.”

Bethenny Frankel

Udhëzues NeNe përmes procesit të saj të të menduarit përpara se të shprehë mendimet e saj, Bethenny vazhdoi duke thënë:

“Kështu që tani jam në këtë botë hibride ku mendoj: “Ne nuk na pëlqen vërtet njëri-tjetri, por ne të dy po luajmë këtë lojë”. E megjithatë, kur gjërat po ndodhin për mua, ai nuk po më përgëzon vërtet. Dhe ndihem sikur ai ka këtë lloj pakënaqësie sepse unë supozohet të jem poshtë tij, sepse ne dolëm në të njëjtën kohë. … Kështu që unë jam duke menduar, ‘Unë nuk mendoj se ai më pëlqen fare. Mendoj se të dy po luanim këtë lojë për disa kohë’. Dhe një ditë thjesht vendosa të mos kisha frikë dhe të hapja gojën time, sepse i vetmi person që mbroja në të gjithë atë mbretëri ishte ai, dhe ai nuk më ka mbrojtur mua.”

“Përshëndetje!” NeNe thirri, duke shprehur pajtimin e saj me Bethenny-n. “Ndihem njëlloj si ju. Nuk mendoj se ai më ka pëlqyer ndonjëherë.”

Bethenny Frankel dhe NeNe Leakes

Bethenny vuri në dukje se qëndrimi i saj i fundit në WWHL ishte një zbulim i vërtetë.

“Ne jemi mësuar shumë me atë mjedis,” vuri në dukje drejtuesi i podcast-it se komentet e bëra nga Housewives në shfaqje shpesh ndezin një seri të pafund mosmarrëveshjesh midis yjeve, të cilat më pas përforcohen në media kur gratë pyeten. , “pyetje që janë kaq problematike.”

Bethenny Frankel dhe NeNe Leakes

Bethenny pretendoi se Andi është, “gjithmonë i mbrojtur nga [these kinds of questions], dhe ne jemi gjithmonë të zhveshur të gjallë me salcë Tabasco mbi ne, lakuriq. … Jemi atje jashtë dhe na hedhin si copa mishi për t’u copëtuar nga ai automjet që puthim bythën për të hipur. … Dhe ne të gjithë luajmë lojën e zotit, sepse ne po e përdorim atë sikur po na përdor ai ne, sepse ne duam të promovojmë s-në tonë. Por gjithçka duket thjesht kaq bruto.”

Bethenny Frankel

NeNeGjithashtu, është përballur me konflikte publike me Andin, duke u fokusuar kryesisht në sfidat e saj personale dhe rrethanat e largimit të saj nga shfaqja në vitin 2020.

Në prill 2022, pronari i Linnethia Lounge, NeNengriti një padi kundër Andy CohenBravo, NBC Universal, drejtuesit e rrjetit dhe RHOA-të ekipi i prodhimit. Ajo pretendoi se ata përjetësuan “një mjedis pune ku pranohej, nëse nuk miratohej, sjelljet e pandjeshme racore dhe të pahijshme”. Megjithatë, deri në gusht, ajo e kishte tërhequr padinë pa paragjykime.

Bethenny Frankel dhe NeNe Leakes

NeNe përforcoi akuzat e saj. Ajo pohoi se që kur shprehu shqetësimet e saj, u përball me reagime dhe hakmarrje të konsiderueshme, deri në atë pikë sa nuk ishte në gjendje të siguronte asnjë punë në industrinë e argëtimit.

“Dëgjo, unë jam një talent dhe jam e talentuar,” tha ajo. “Unë nuk jam thjesht një yll realiteti, unë jam një argëtues. Unë këndoj, kërcej, aktroj dhe bëj realitet, në rregull? Si një grua e zezë, unë duhet të jem në gjendje të bëj gjithçka. Në fund të ditës, bëj rrota dhe rrokullisje. Më mbyllën punën. Unë bëj gjithçka. Pra, do të donit të më thoni si person i talentuar, nuk kisha asgjë për të pritur, nuk kisha asgjë për të luajtur, për të kënduar, për të kërcyer, për të kërcyer për duartrokitje – asgjë?

“Dyert ishin të mbyllura” NeNe shtoi, duke vënë në dukje se Andy Cohen kishte shkruar po aq në librin e tij të fundit. “Ai tha se dera është e mbyllur, dhe me sa duket kur thotë kur dera është e mbyllur, dera është e mbyllur në të gjithë industrinë.”

Bethenny Frankel dhe NeNe Leakes

NeNe bëri një krahasim me Vicki Gunvalson nga Amvisat e vërteta të Orange Countyduke theksuar atë që ajo e percepton si trajtim të pabarabartë mes trimave të bardhë dhe zi. NeNe theksoi se pavarësisht e Gunvalson Padi 2019 kundër kompanisë, ajo arriti të bëjë disa rikthime në shfaqjet Bravo. Kjo, nënkupton ajo, tregon pabarazinë në mundësi dhe pasoja për yjet në bazë të racës së tyre.

“Ndjenjat e mia janë se ata kanë thënë pak a shumë, ‘Fa ajo kurvë e zezë!’ ” tha NeNe. “Ata nuk më kanë respektuar kurrë, askush, që të më telefonojnë as edhe një herë. … Unë dua trajtim të drejtë.”

NeNe Leakes

Lidhur me një pajtim të mundshëm me Andi NeNe shprehu dyshime, duke vënë në dukje se nuk ka pasur një bisedë me të në tre vitet e fundit.

“Unë e thirra atë. Ai nuk e ka marrë telefonatën time”, tha NeNe. “Jam përpjekur të gjej një mënyrë që ai dhe unë të ulemi dhe të bisedojmë, por ai kurrë nuk ka dashur ta bëjë këtë. … Kjo është vetëm për të pastruar ajrin, jo për asgjë tjetër – jo për të qenë shtëpiake, jo për asgjë. Thjesht për ta kuptuar atë dhe që ai të më kuptojë mua, pak a shumë.”

“Në fakt ndihem i trishtuar për një person që nuk ka një zemër që fal. Unë mund të zemërohem me ty, por nuk do të jem përgjithmonë i zemëruar me ty. Nuk mund ta mbaj atë mëri dhe atë urrejtje në zemrën time përgjithmonë.” NeNe të përbashkëta. “Ai nuk e ka dashur kurrë [move on]. Dhe është në rregull. Nuk po e shtyj. Të gjithë lëvizin kur janë gati në kohën e tyre. Ai nuk është gati dhe kjo është në rregull.”

Bethenny Frankel dhe NeNe Leakes

Të dyja gratë qëndruan të palëkundura në avokimin e tyre. Megjithatë, Bethennyi cili dikur e përmendi këtë Andi“ndoshta më përçmon”, pranoi se ajo mendon për emocionet e tij.

“Ndihem keq për mënyrën se si mendoj se mendja e tij po e percepton atë.” Bethenny tha. “Ai po e kupton se përfaqëson një institucion që na ka dhënë mundësi që kanë qenë të mahnitshme për ne dhe ne nuk e mohojmë këtë. Por ne të gjithë kemi punuar për këtë… Ndjehem keq për mënyrën, ai duhet të mendojë se e kam marrë atë kur nuk ka të bëjë me të.”