Beteja e shtëpisë së Ariana Madix me Tom Sandoval mund të zgjasë me vite

Klea

Beteja e shtëpisë së Ariana Madix me Tom Sandoval mund të zgjasë me vite

Në fund të sezonit 11 të Vanderpump Rules, Ariana Madix e bëri veten shumë të qartë. Ajo dëshiron të jetë larg Tom Sandoval. Fatkeqësisht, gjendja e tyre e strehimit po e bën atë gjithnjë e më të vështirë.

Tashmë e dinim se ata ishin në një ngërç se kush do ta mbante shtëpinë. Ajo që ne nuk e kuptuam është se sa kohë mund të zgjasë beteja e tyre ligjore. Me sa duket, e gjithë kjo mund të shkojë deri në vitin 2026.

Rruga e gjatë përpara

Us Weekly mori dokumente gjyqësore në lidhje me makthin e pasurive të paluajtshme VPR. Sipas dokumenteve të gjykatës, Tom dhe Ariana u udhëzuan ta zgjidhnin këtë përmes meditimit privat. Nëse ata nuk janë në gjendje ta zgjidhin atë privatisht, çështja do të shkojë në gjyq duke filluar nga 17 shkurt 2026. Kjo është gati tre vjet pas kohës kur lidhja e tyre shpërtheu.

Si për kujtesë, Tom ofroi të blinte Arianën nga shtëpia, por ne mësuam gjatë Sezonit 11 të VPR, Sekretet zbuluan detajet e vërteta të propozimit. Ai u përpoq t'i ofronte asaj 600,000 dollarë në para, të cilat ai pretendoi se ishte ekuivalenti i shitjes së shtëpisë për 3.1 milion dollarë dhe ndarjes së të ardhurave. Ariana nuk e vlerësoi atë ofertë dhe ngriti padinë e saj në përpjekje për të detyruar shitjen e shtëpisë. Tani, ajo në thelb është kthyer në fillim pasi vendimi i fundit u tha atyre ta zgjidhin atë privatisht.

Ne do t'i mbajmë sytë hapur për përditësime gjatë dy viteve të ardhshme, ndërsa Ariana dhe Tom përpiqen ta zgjidhin këtë. Ndryshe, presim që të dy t'i shohim drejt gjykatës në vitin 2026. Ndërkohë, Ariana është gati të kalojë nga shtëpia që ndan me ish-in e saj. Në fillim të këtij viti, ajo bleu një shtëpi prej 1.6 milionë dollarësh në Los Anxhelos, të pajisur me një kuvertë meditimi në natyrë dhe pamje përrallore të shenjës së Hollivudit.