Jeff Lewis

Klea

Beteja e nxehtë e kujdestarisë së Jeff Lewis me ish-Gage Edward bëhet i shëmtuar!

Beteja e nxehtë e kujdestarisë së Jeff Lewis me ish-Gage Edward bëhet i shëmtuar!

Jeff Lewis ndau detaje rreth betejës së tij të vazhdueshme për kujdestarinë me ish të dashurin e tij, Gage Eduardgjatë një episodi të fundit të emisionit të tij radio SiriusXM, “Jeff Lewis Live”.

Jeff Lewis

Dizajneri u shpreh gjithashtu se pse vendosi të mos xhironte skena me shokun e tij të gjatë, Shannon Beador, për sezonin e ardhshëm 18 të “Amvise të vërteta të Orange County.”

“Unë dhe ish-i im, është pak e diskutueshme. Ne duhet të komunikojmë me magjistarin tonë të familjes, që është ky aplikacion, dhe më pas duhet të komunikojmë edhe nëpërmjet avokatëve tanë,” shpjegoi alumi “Flipping Out”.

Jeff Lewis

Ai pranoi se ai dhe Gage nuk ishin në marrëdhënie të mira, por së fundmi u bashkuan për të mirën e vajzës së tyre 7-vjeçare, Monroe.

Jeff kujton – “Monroe, kur e zbrita, ajo po më thoshte në makinë, unë e lëshoj të dielën në e Gage, ajo është si ‘Babi, nuk ndihem mirë.’ Ajo nuk hëngri gjithë mëngjesin. Dhe unë jam si, “A ndjeheni të përzier?” Dhe ajo është si ‘Po’. Unë shkoj, ‘O Zoti im. Mos u hidhni në makinën time. Më pas ajo thotë: ‘I hodha në kokë babin tim e Gage makinë dhe ai nuk u inatos.’ Unë i thashë, ‘Nuk do të zemërohem, por a mund të më paralajmërosh, të lutem, sepse mund të rrokulliset poshtë dritares ose mund të tërhiqem.’

Jeff53 vjeç, e ndau këtë pasi udhëtoi për në e Gage shtëpinë që ai hapi derën përpara Monroe-t”[threw] lart kudo.” Ai shtoi se ai dhe Gage punuan së bashku për të ndihmuar dhe ngushëlluar vajzën e tyre.

“Ne nuk e shikojmë njëri-tjetrin. Ne nuk flasim apo çfarëdo tjetër, por u hodhëm menjëherë në modalitetin “daddy” dhe po merrnim peceta, duke fshirë fytyrën e saj, “A je mirë?” Së bashku. Ne ishim sikur të kujdeseshim për të, gjë që ishte e mrekullueshme.” Jeff të përbashkëta. “Unë isha si,” Do të doja që të mund të bëheshim bashkë prindër kështu gjatë gjithë kohës.”

Jeff Lewis

Jeff shtoi se ai madje mori përditësime për gjendjen e Monroe pasi e la atë me të Gage.

Më vonë i dërgova një mesazh si: ‘Jam vërtet i shqetësuar për Monroe’. Si është ajo?’ Ai më jep një përditësim të plotë. Pastaj më vonë, i dërgoj përsëri mesazh, më jep një përditësim të plotë, pastaj pa i dërguar unë mesazh të hënën, ai më dërgon një mesazh… Ne nuk kemi dërguar mesazh që nga janari.” Jeff tha. “Ai më dërgon një mesazh të plotë, si po bën ajo, gjithçka, dhe unë e vlerësoj shumë që sa herë që gjërat shkojnë mirë, gjithmonë dua t’i jap atij rekomandime dhe ta falënderoj. Thënë kështu, kështu që e vlerësoj vërtet atë.”

Jeff tha se vullneti i mirë ishte jetëshkurtër pasi vajza e tyre u shërua nga sëmundja.

Ai vuri në dukje se ka dërguar Gage një “mesazh shumë i bukur” përmes aplikacionit të tyre familjar, në lidhje me planet e ardhshme të pushimeve pranverore.

Jeff e ndarë – “[He] as nuk e hap Familjen Wizard. Ende nuk e ka hapur. Kanë kaluar dy javë. Kështu që, për fat të keq, më duhej të angazhohesha me avokatët dhe më pas avokatët duhej të kontaktonin për pushimin e pranverës. Një mijë dollarë në orë për të përcaktuar datat e pushimeve të pranverës.”

Jeff Lewis

Jeff shtoi se ka marrë një mesazh pasi ka bërë kërkesën e tij me shkrim.

Mesazhi ishte: “Nuk jemi aktualisht në gjendje t’i përgjigjemi e Jeff-it kërkesë. Duke pasur parasysh rrënimin që rrethon pushimet e fundit të palëve, ekziston nevoja për të përcaktuar se çfarë është koha e pushimeve. Për më tepër, ne kishim filluar diskutimet në lidhje me disa festa, të cilat mendoj se duhet t’i rifillojmë përpara se të fillojmë një orar pushimesh që mund të përputhet me festën e Pashkëve.

Jeff Lewis

Jeff shpjegoi se kishte tentuar të arrinte një marrëveshje me Gage drejtpërsëdrejti, por ish-i i tij nuk do t’i zgjidhte gjërat pa respektin e tyre avokatët.

Jeff gjithashtu pretendoi se avokati i tij ishte i frustruar nga e Gage sjellje. Avokati dyshohet se ka kategorizuar Gage në “dy njerëzit më hakmarrës, më të paarsyeshëm dhe të paarsyeshëm me të cilët kam pasur kontakt. Ai po mbyllet në krye.”

Jeff Lewis

Jeff iu referua vetes si “një peng”, duke shtuar – “Unë jam në pranga”.

Jeff gjithashtu shpalosi prapaskenat pas vendimit të tij për t’u tërhequr nga një paraqitje e shkurtër në RHOC.

“Unë duhej të filmoja sot për “Shtëpiaqet e vërteta të Orange County” dhe ishte si një drekë e madhe me Shannon”, zbuloi ai. “Ata donin që unë ta bëja këtë sepse jam shumë afër Shannon. Unë i di të gjitha detajet e [DUI arrest], marrëdhënien John Janssen, unë di gjithçka. Jemi shumë afër. Kështu që do të ishte një marrëveshje e rëndësishme, mendoj unë, që ne të uleshim dhe të diskutonim këto gjëra.”

Jeff Lewis

Jeff shpjegoi se nuk ishte rehat me kushtet që rrethonin pamjen e tij.

“Kur bëmë lirimin, nuk më dëmshpërblenin. Dhe nga ana tjetër, unë nuk do t’i dëmshpërbleja”, tha ish-ylli i Bravo. “Pra, ajo që do të thotë kjo është në thelb nëse them diçka dhe padisem, ata nuk do të më mbrojnë dhe pastaj nga ana tjetër, nëse them diçka, ata presin që unë të jem përgjegjës nëse paditen. Pra, avokati im thotë: “Unë nuk e di se çfarë po merrni nga kjo. Ju nuk paguheni, keni një shfaqje televizive, keni një shfaqje në radio. Pse duhet ta bëni këtë?’ Dhe unë thashë: ‘Epo, doja të ndihmoja Shannon por nëse nuk do të më mbrojnë…’ dhe atëherë mendoja, nëse në redaktim, mund të më bënin… Mund të mos më mbrojnë në redaktim sepse nuk kanë asgjë për të humbur. Unë kam gjithçka për të humbur. Kështu që unë jam si ‘Jo. Unë nuk po e bëj këtë. Pse do ta bëja këtë?’”

Jeff Lewis

Jeff shtoi — “Duhet të di se edhe ata janë në grep. Në këtë mënyrë, në redaktim, Zoti na ruajt të them diçka shpifëse, që ata ta mbajnë jashtë që askush të mos paditet. Nuk ndihem e mbrojtur. Nuk ndihem i sigurt. Nuk po e bëj.”

Amvisat e vërteta të Orange County aktualisht është në prodhim.