Ben Willoughby zbulon arsyen e vërtetë pas ndarjes së Camille Lamb

Klea

Ben Willoughby i Below Deck nuk është ai që mendon se është

Poshtë kuvertësSezoni 11 sapo ka nisur lundrimin dhe tashmë jam shumë i shqetësuar Ben Willoughby. Australiani aborigjinal ra për herë të parë në radarin e fansave në sezonin 10 kur u duk si një tip i vërtetë. Dashuruesi i sërfit, kitesurfing-it, fotografisë dhe pirja e piña coladas e konsideron veten një burrë të zonjës, por unë e shoh drejtpërdrejt buzëqeshjen e bardhë me perde, zotëri!

Ndoshta lidhjet e tij të kaluara e kanë lënë paksa të prishur, por kjo nuk e justifikon atë mentalitet të futbollistit të shkollës së mesme. Rutina e djalit të Benit në vendin fqinj po plaket shpejt. Mund të supozoj vetëm se zonjat në Australi u kapën shpejt në këtë lojë dhe ai duhej të kërkonte diku tjetër për dashuri. Unë do të bëj më të mirën për t’i dhënë një shans burrit. Por ndihem sikur ai po kërkon dashurinë në të gjitha vendet e gabuara, dhe unë do të lodhem shumë shpejt prej saj.

Ben do të udhëheqë shumë gra në këtë sezon

Beni fillimisht ra kokë e këmbë për Camille Lamb, zierjen e nxehtë nga sezoni 10. Ai në fakt dukej se e pëlqente shumë atë dhe kishte një lidhje të vërtetë emocionale me të. Por ndërsa ai ndau gjatë premierës, Camille e tradhtoi, duke e lënë të lodhur. Vështrimi i fshehtë i sezonit tregoi gjithashtu Benin duke flirtuar me një shami dhe disa gjellë. Kjo është një jo-jo e madhe. Episodi premierë tregoi Benin duke folur me Sunny Marquis, duke thënë: “Unë jam si përkufizimi. Nëse kërkoni përkufizimin e beqarit në fjalor, do të shihni emrin tim pranë tij.”

Por deklarata pothuajse u duk si një kurth, duke u përpjekur të josh zonjat në një ndjenjë të rreme sigurie. Duket se Beni nuk mund ta ndihmojë veten kur vjen puna për të gjetur një anije tjetër. Pamja paraprake e tregoi atë duke puthur Sunny në kabinë. Por parajsa e tyre në bordin e Shën Davidit nuk do të zgjasë pasi Beni kapet duke flirtuar me një tjetër. Sunny duhej të ulej për një bisedë, duke thënë se ajo ndihej “e pa respektuar në shumë mënyra”.

Ju duhet më shumë se një theks për të qenë i nxehtë

Ashtu si shumë shikues të tjerë, jam pak i befasuar që e kthyen Benin në miks, sepse ai ishte shumë bla. Personalisht, ndjej se Bravo vendosi ta rimarrë aktorin, sepse është e garantuar që ai do të lidhet me një zierje, duke shkaktuar shumë dramë. Por çfarë është kaq e mrekullueshme tek ai? Nuk mund të jetë thjesht theksi austriak, apo jo? Ai nuk sjell shumë në tavolinë. Po, mendoj se mund të argumentohet se ai është i bukur, por ka edhe një atmosferë të Gary King që po ndodh dhe nuk më pëlqen.

Shpresoj vetëm që të mos kemi nevojë ta shohim përsëri në kokat e sipërme, duke u përmbytur ndërsa shoku i dhomës është drejtpërdrejt poshtë tij. Në thelb, Beni ka personalitetin e një lecke të lagur. Është drithërues.

Beni akuzohet për ndërhyrje

Një gjë që djemtë mund të bëjnë si një mënyrë e sigurt për të më larguar mua është të ndërhyjnë në biznesin tim kur nuk është shqetësimi i tyre. Beni kohët e fundit u thirr nga shefi i zierjes, Fraser Olender për të bërë të njëjtën gjë, duke e lënë Benin të dukej goxha qershi në fytyrë. Beni nuk mundi ta mbante veten jashtë dramës së detit të hapur pasi u fut në mënyrë dramatike në spektaklin e brendshëm. Në një lëvizje mjaft të tmerrshme, Ben iu afrua Barbie Pascual-it për t’i thënë asaj se kishte dëgjuar Cat Baugh duke folur për të.

Natyrisht, ajo zgjoi interesin e saj, me Fraser që po kapte planin. Shefi i zierjes vuri në dukje: “Unë nuk e di se cili është plani i lojës i Benit këtu, por ai po e trazon tenxheren me vajzat e mia, sepse mendoj se ai tërheq vëmendjen prej saj.” Dëshira e Benit për atë lloj vëmendjeje është një largim i tillë dhe e bën atë të duket plotësisht i dëshpëruar. Unë nuk mund të shqelmoj ndjenjën se Beni po hyn në epokën e tij të zuzarëve. Thjesht nuk e shoh të dalë nga kjo i padëmtuar, sidomos kur bëhet fjalë për femrat e jahtit. Beni po lëshon ndjesi drejtuese kur, në realitet, ai është në rastin më të mirë një ndihmës.