BDI e Shannon Beador, rasti "Hit-And-Run" ende nën shqyrtim, nuk ka ende asnjë akuzë

Klea

BDI e Shannon Beador, rasti “Hit-And-Run” ende nën shqyrtim, nuk ka ende asnjë akuzë

Ylli i Real Housewives of Orange County Shannon Beador mund të jetë duke kaluar disa kohë të vështira, por ajo është tepër me fat. Pasi u arrestua për një BDI dhe u vra në shtator, Shannon jo vetëm që nuk u mbajt në burg, por ajo arriti të varroste këmishën e saj.

Shannon është gjithashtu jashtëzakonisht me fat që kur zgjodhi të drejtonte makinën në gjendje të dehur nuk lëndoi një kalimtar të pafajshëm. Ndërsa ajo shkaktoi disa dëme pronësore në një shtëpi dhe dëme trupore në veten e saj, Shannon ishte relativisht i padëmtuar pas aksidentit.

Tani mësojmë se aksidenti ka ndodhur një muaj më parë dhe ende nuk është ngritur asnjë akuzë. Pra, çfarë është marrëveshja e Prokurorit të Qarkut Orange? Radari ka detajet.

Çështja është ende “në shqyrtim”

Unë mendoj se Orange County DA është i zënë duke bërë diçka, por nuk po trajton shoferët e dehur. Ndoshta të ndihmon të jesh një shofer i pasur i dehur. Pas rreth katër javësh, rasti i BDI-së i Shannon është ende në pritje.

Specialistja e çështjeve publike Natalie Mumm këshilloi: “Rasti është ende në shqyrtim dhe asnjë akuzë nuk është ngritur në këtë moment.” Nuk e kuptoj, po presin një deklaratë nga shkurret e vrarë Shannon apo çfarë? A po thirret Archie për t’u marrë në pyetje?

Prokurori i Qarkut është ai që vendos se cilat akuza do të zbatohen për situatën specifike të Shannon. Dhe ndërsa Shannon nuk është ende zyrtarisht jashtë pyllit, ajo u regjistrua për klasa këshillimi për të kaluar përpara çdo çështjeje gjyqësore që do ta urdhëronte atë ta bënte këtë gjithsesi.

Pavarësisht akuzave që mund të rrjedhin nga BDI, Shannon nuk do të bëjë një pauzë nga shfaqja “komedi” e Tres Amigas me Vicki Gunvalson dhe Tamra Judge. Tani për tani akti i tyre duhet të ripunohet tërësisht, pasi më parë përqendrohej rreth alkoolit. Ashtu si vetë Tres Amigas.

Në këtë kohë, Shannon pritet të kthehet në RHOC sezonin e ardhshëm.