Luis Ruelas

Klea

Bashkëshorti i Teresa Giudice, Luis Ruelas, akuzohet për ngurtësimin e pagesës së 300 mijë dollarëve për planifikuesin e festës

Bashkëshorti i Teresa Giudice, Luis Ruelas, akuzohet për ngurtësimin e pagesës së 300 mijë dollarëve për planifikuesin e festës

Tereza Giudice burri, Luis Ruelasnën kritika për mospagesë të supozuar të 300 mijë dollarëve planifikuesit të festave në festën e lançimit të Vivina.

Luis Ruelas

Tereza Giudice burri, Luis Ruelaspo përballet me reagime të ashpër në mediat sociale pasi një planifikues partie akuzoi sipërmarrjen e tij të fundit të biznesit, Vivina, se nuk i kishte paguar mbi 300,000 dollarë për organizimin e festës së nisjes së kompanisë vitin e kaluar.

Luis Ruelas

Amvise të vërteta të Nju Xhersit yll, Luis Ruelas, 50, së bashku me një nga e Luisit djemtë, dy nga te Terezes vajzat, Gia Giudice23, dhe Audriana Giudice, 14, dhe Gia-s i dashuri, Christian Carmichael, mori pjesë në ngjarje.

Megjithatë, muaj më vonë, planifikuesi që qëndron pas festës po kërkon pagesën. Në pamjet e ekranit të ndara nga Gruaja e Partisë Instagramiu drejtua planifikuesi Luis drejtpërdrejt.

Teresa Giudice

“(Luis Ruelas) si paguhemi?!” pyeti ajo, duke ndarë një foto ngjarje të Tereza, 52, dhe familjen e tyre të përzier. Postime të tjera në Gruaja e Partisë Instagram Historia shfaqi komente nga përdoruesit e mediave sociale duke kritikuar Luis.

Luis pati një ngjarje madhështore të nisjes që Lui dhe ende nuk e ka dëmshpërblyer gruan që e ka organizuar”, ka theksuar një person. “Kjo është e egër për mua. Pse nuk e pagoi?”

Burri i Teresa Giudice, Luis Ruelas

Një mesazh tjetër pyeti:

“Si do të na paguani 300,000 dollarët (plus) që na keni borxh së bashku me të gjithë shitësit e tjerë që presin? Kanë kaluar 60 ditë dhe shumë justifikime.” Në një postim tjetër, planifikuesi përfshiu një pamje të ekranit të të Vinivias Postimi në Instagram për festën, i cili e etiketoi atë si planifikuese. Ajo i shkroi mbishkrimin: “Kur (Vinivia) thotë se nuk mund t'ju paguajnë sepse investitorët e tyre nuk po i paguajnë.”

Burri i Teresa Giudice, Luis Ruelas

Në prill, Bravo's The Daily Dish ndau një artikull rreth Luissipërmarrje e re, duke theksuar se fëmijët e Terezës mbështetën “fillimin” e tij të ri. Rreth asaj kohe, Luis diskutoi projektin me TMZ.

“Kjo është një platformë e transmetimit të drejtpërdrejtë që po lançohet më 4 prill 2024, vetëm për krijuesit dhe ndikuesit në mbarë botën,” shpjegoi ai. “Kjo është ajo që unë bëj për të jetuar.” Ndërsa kritikat në mediat sociale u rritën, një përdorues postoi: “Louie Ruelas bëri thirrje që nuk i kishte paguar 300 mijë një kompanie që ndihmoi në lançimin e aplikacionit të tij Vinivia”, së bashku me një klip të Luis duke diskutuar Vinivia me TMZ.

Vajzat e Teresa Giudice

Gruaja e Partisë “u punësua nga Vinivia dhe ende nuk është paguar 300,000 dollarë (plus),” thuhej në një postim tjetër.

Në llogarinë e Vinivia, Luis shihet duke promovuar kompaninë, duke thënë, “Realiteti i shtuar dhe inteligjenca artificiale është një nga specialitetet tona këtu në Vinivia. Sillni ndjekësit dhe audiencën tuaj në një udhëtim të bukur konsumatori me vendosje produktesh pas jush dhe ato mund të mos duken të vendosura në mjedise të tjera. Bëje live. Vinivia tani. Shkojme!”

Teresa Giudice dhe Luis Ruelas

Në një video të gjatë të shpërndarë në Instagram mes polemikave, Gruaja e Partisë diskutuan çështjen e mospagesës. “Dhe ky nuk është një mosmarrëveshje, për të qenë i qartë, për shitësit, një keqkomunikim ose një artikull linjë, sepse kjo është një gjë krejtësisht e ndryshme nga dikush që ka një kontratë dhe premton të paguajë për shërbimet e kryera dhe pyet nëse mund ta shtyjë pagesën deri të hënën. sepse një tel nuk hyri”, tha ajo. “Dua të jem shumë i qartë se me vazhdimin e këtij projekti, gjithçka është kërkuar dhe miratuar dhe unë kam gjithçka për ta treguar këtë. Ky nuk ishte një numër surprizë. (Marcello Genovese) u pajtua plotësisht dhe vazhdoi të më jepte justifikime.”

Teresa Giudice

Marcello Genovese është CEO dhe bashkëthemelues i Vinivia, sipas faqes së internetit të aplikacionit. Luis është bashkëthemeluesi i Digital Media Solutions (DMS), i cili ndihmoi në lançimin e Vinivia dhe përshkruhet si një “kontraktor i pavarur” i aplikacionit në një raport nga The US Sun.

“Tani jam në pikën ku më në fund e kuptoj se nuk do të më paguajnë. Po më sëmur dhe mendoj se për më tepër, ishte shumë e rëndësishme që më në fund fola sepse shkoja përpara e mbrapa.” Gruaja e Partisë vazhdoi. “Më thanë të mos e bëja. Më thanë të mos e transmetoja dramën si kompani, por kjo nuk është dramë. Ky është mashtrim i plotë dhe ky është disa qindra mijëra dollarë. Megjithatë ka shumë gjëra që Vinivia dhe Marcello po bëjnë për të cilat u duhen para, por ai vazhdon të më thotë se paratë po më vijnë. Dhe ka pasur dokumente mashtruese, ka pasur para të kthyera. Ai dërgoi disa pagesa të vogla me kartë krediti, por unë e kuptoj tani se kjo ishte vetëm për të më mbyllur gojën dhe kjo është vërtet e keqe.”

Teresa Giudice

Gruaja e Partisë zbuloi gjithashtu se Vinivia i siguroi Luis një zyrë të re në Avenue of the Stars dhe ka “punësuar vajza”, pavarësisht se i detyrohet asaj mbi 300,000 dollarë. “Ata kishin këtë festë të madhe që nuk mund ta përballonin me shpenzimet e mia,” shtoi ajo.

Shtëpiake të vërteta të Nju Xhersit Sezoni 14 transmetohet të dielave, në orën 20:00 ET, në Bravo.