Mariah Huq and Heavenly Kimes

Klea

Bashkëshorti i ‘Married me Medicine’ Heavenly Kimes, Dr. Damon, iu lut Mariah Huq të mos ekspozonte zogun e tij anësor!

‘I martuar me mjekesine’ Burri i Kimes Qiellor Dr. Damon iu lut Mariah Huq-it të mos ekspozonte pulën e tij anësore!

Heavenly Kimes’ bashkëshorti Dr Damon është duke u ekspozuar të ketë përgjëruar me Mariah Huq për të mbajtur të fshehur lidhjen e tij jashtëmartesore nga shqyrtimi publik. Mariah derdhi çajin gjatë një bashkëpunimi në YouTube me Martuar me Mjekësinë shap, Buffie Purselle.

Buffie Purselle dhe Mariah Huq

Drama e Martuar me Mjekësinë u përshkallëzua më tej në Pjesën 2 të ribashkimit të Sezonit 10, si Lateasha “Çaj i ëmbël” Lunceford hodhën bomba rreth Heavenly Kimes’ martesë.

Lateasha Lunceford

Çaji i ëmbël hedh një bombë për Dr. Damon

Martuar me Mjekësinë e reja pretendoi se dentisti po fshihte tradhtinë në martesën e saj me Dr Damon Kimes. Ndërsa tensionet arritën në pikën e vlimit, burrat hyjnë në bisedë, gati për t’u përballur Damon dhe Dr Kema Egolum kokë më kokë.

Lateasha "Sweet Tea" Lunceford dhe Heavenly Kimes

Çajkeni qenë të zënë duke shprehur mendimet tuaja Qiellor dhe e Damonit martesa në Instagramin tuaj,” Andy Cohen tha, duke rifutur një klip të pretendimeve të saj.

“Por ne e dimë që burri yt të ka tradhtuar. Madje më the, Qiellor, se kur Mariah [Huq] tha se kishte fatura [on Damon], ti e besove Mariah! Më the se e besove! Kështu që kjo më bën të besoj se ai ka mashtruar, “tha Sweet Tea gjatë një Live të mëparshme në Instagram.

Lateasha "Sweet Tea" Lunceford dhe Heavenly Kimes

Dr. Damon Bullies Dr. Gregory Lunceford Backstage

Ndërsa gratë përfshihen në një shkëmbim të nxehtë në grupin e ribashkimit, tensionet vazhdojnë të ziejnë në prapaskenë, ndërsa burrat gërmojnë në thelbin e çështjes. Damon bën hapa përpara, duke pranuar ndërgjegjësimin e tij për akuzat, megjithatë nuk humbet kohë për t’u përballur Dr. Gregory Lunceford për vënien në dyshim të karakterit të tij, sidomos pas vitesh miqësie.

“Gjëja ime është që e njoh prej 10 vitesh. Mendon se jam mashtrues? Pastaj thuaj,” Damon sfiduar në një moment të tensionuar.

“Bruh, nuk e di se çfarë po bën,” Dr G u përgjigj, duke u përpjekur të shmangte dramën. “Askush nuk e di funksionimin e brendshëm të marrëdhënies së një personi.”

Kimes Qiellore

Siç e dinë fansat, gjatë sezonit 6 të Martuar me Mjekësinëkrijuesi i shfaqjes Mariah Huq mahniti shikuesit me një akuzë befasuese, duke pretenduar për pabesi nga ana e Qiellore bashkëshorti.

Dr. Damon u lut të mbante sekretin e tij të varrosur

Pas transmetimit të ribashkimit shpërthyes të Sezonit 10, Pjesa 2, Martuar me Mjekësinë veterinerët, Buffie Purselle dhe Mariah Huqshkoi në YouTube për të ofruar një përmbledhje pa ndalim të përballjes intensive të ribashkimit.

Mariah Huq

Mariahnë veçanti, hodhi një bombë në lidhje me akuzat e saj të rishfaqura nga Sezoni 6. Ajo zbuloi se pavarësisht se kishte prova të konsiderueshme për të ekspozuar doktorin mashtrues, krijuesi i shfaqjes vendosi të heshtë dhe ja pse:

“Pavarësisht se çfarë mendojnë njerëzit. Mora një vendim të ndërgjegjshëm për të mos tërhequr faturat, sepse duhej të mendoja se cili ishte qëllimi i shfaqjes dhe ishte të mbaja familjet dhe të mos i copëtonte ato.” Mariah shtoi, “Dr Damon më shikoi në fytyrë dhe më kërkoi të mos e bëja!”

Mariah vazhdoi, “Dr Damon më shikoi në fytyrë dhe më kërkoi të mos e bëja. Mos e bëj këtë!” Damon iu lut krijuesit të shfaqjes, ‘Mariah, Unë kam qenë mbështetës për ju dhe projektin tuaj. Mos e bej kete'”

Buffie Purselle dhe Mariah Huq

Shtypni luaj më poshtë për të parë.

The Backstory

Gjatë skenës ikonike nga Sezoni 6 – zonjat u përfshinë në një diskutim të sinqertë rreth ngjarjeve të ribashkimit të sezonit 5. Veçanërisht, duke u fokusuar në një shaka të paturpshme të orkestruar nga Qiellor. Si kujtim, Mariah kishte zbukuruar derën e dhomës së saj të zhveshjes me një poster të konsiderueshëm që shfaqte veten, vetëm për Qiellor për të vandalizuar posterin. Qiellore nxiten veprime pa klasa Mariah të largohesh nga skena i zhgënjyer.

Mariah Huq

Qiellor kërkoi falje për shakanë e saj të mëparshme dhe përpjekjet për të ndrequr gardhet duke paraqitur një poster të ri me Mariah. Ndonëse fillimisht dukej si një gjest vullneti i mirë, tensionet u përshkallëzuan shpejt ndërsa Mariah akuzon Dr. Heavenly se kishte zgjedhur qëllimisht një foto jo të këndshme. Në një shkëmbim të zjarrtë, Mariah kundërshton faljen, duke u larguar Qiellore përpjekje për pajtim në harresë.

“Kërkimi juaj falje nuk është për mua! E dini se çfarë mund të bëni me faljen tuaj? Mund ta puthësh!” Mariah thotë ndërsa godet me shuplakë për theksimin e saj dhe shton: “Dhe kushdo tjetër që shkon së bashku me ju në një udhëtim shpirtëror të rremë** mund ta puthë gjithashtu!”

Kimes Qiellore

Qiellor u përpoq të shpërndante tensionin (në një mënyrë të errët) duke komplimentuar e Mariah dhëmbët, “të bukur”, për të cilat Mariah iu përgjigj: “Faleminderit! Pse nuk e rregullon tënden dhe të burrit?”

I martuar me Mjekësinë

Qiellor e nxirë atë Mariah guxoi të komentonte “Babi” dhe ia ktheu: “Rregullo burrin tënd me gjërat e tij të vogla”. Ne pergjigje, Mariah dha goditjen përfundimtare, duke vulosur qëndrimin e saj në shkëmbimin e nxehtë.

“Mund t’ju them shumë njerëz që kanë fjetur me Damon!” ajo këndon ndërsa del nga dera. “Doni t’i sjell faturat? A duhet të sjell faturat, vogëlushe? Sepse kam marrë fatura!”

Kimes Qiellore

Qiellor dukshëm e shtangur, u kthye nga zonjat e tjera me një shprehje të hutuar, duke pyetur: “Për çfarë po flet?” Dhoma ra në një heshtje të shkurtër si graviteti i e Mariah u vendos akuza.

Kimes Qiellore

Erëzoni ditën tuaj me Buffie Purselle dhe Mariah Huq’s Një përmbledhje mbresëlënëse e ribashkimit shpërthyes të Pjesës 2 më poshtë! Qëndroni të mbyllur për më shumë çaj që derdhet nga kjo dyshe dinamike sepse drama nuk ka përfunduar!

Martuar me Mjekësinë Ribashkimi i sezonit 10 përfundon më 17 mars, në orën 21:00 ET, në Bravo.