Bari i Craig Conover dhe Austen Kroll: Gjithçka që duhet ditur

Klea

Bari i Craig Conover dhe Austen Kroll: Gjithçka që duhet ditur

Craig Conover dhe Austen Kroll nuk po rishpikin timonin kur vjen puna për të hapur barin e tyre. Por fansat e Bravo janë këtu për të. Këta të dy ishin shokët më të mirë kur Austen bëri debutimin e tij në vitin 2017. Që atëherë, të dy kanë krijuar një romancë mjaft të mirë. Me kalimin e stinëve, ata kanë qëndruar në këmbë për njëri-tjetrin dhe i kanë rënë në fyt njëri-tjetrit. Por si shumica e situatave të vëllezërve, ata pothuajse gjithmonë kanë nxjerrë më të mirën në njëri-tjetrin. Një gjë është e sigurt: të dy dinë të kalojnë mirë.

Craig dhe Austen janë si peshku dhe patate të skuqura, kripë dhe uthull, gjalpë kikiriku dhe pelte; shkojnë së bashku në mënyrë perfekte. Dashuria e tyre e përbashkët për një natë të mirë, gratë dhe një peizazh social nuk ka kaluar kurrë pa u vënë re. Pra, pse të mos shfrytëzoni një shans të çmendur dhe të hapni së bashku një shtëpi lokale pijesh? Çfarë mund të shkojë keq?

Meqe ra fjala

Dyshja njoftuan në janar se do të hapnin një tavernë në lagje të quajtur By the Way në Charleston. Sipërmarrja nëpërmjet Bravo është një bashkëpunim i përbashkët me Uptown Hospitality Group, një kompani me bazë në Charleston që është truri pas disa prej restoranteve më të njohura të qytetit. Brendësia thuhet se është dekoruar nga firma e qytetit të Nju Jorkut Home Studios. Sipas faqes së internetit të By the Way, lokali do të hapet këtë verë. Sidoqoftë, një koment nga llogaria vuri në dukje se kishte një vonesë dhe se tani do të hapej në vjeshtë.

Pas ditës së prishjes më 8 shkurt, Instagrami zyrtar postoi një përditësim domethënës vetëm dy javë më parë, duke treguar Austen dhe Craig duke qëndruar jashtë dyerve të përparme. Ndërtimi ka qenë në vazhdim, dhe llogaria thotë, “Ne do të jemi një vend për të gjithë të ftuarit, pavarësisht nga koha e ditës! Kokteje të pabesueshme, kafshime të shijshme dhe pjata të krijuara nga shefi Marcus Shell dhe argëtimi më i mirë vendas. strofulla e lagjes PERFEKTE.”

Pse një bar?

Craig foli me Entertainment Tonight, duke thënë: “Charleston është rritur kaq shumë në vitet e fundit dhe ka sjellë shumë udhëtarë, kështu që ne donim të krijonim një hapësirë ​​ku vendasit dhe udhëtarët mund të rrinin së bashku dhe të shijonin lagjen.” Craigy vuri në dukje, “Do të jetë një hapësirë ​​vërtet intime. Ne kemi menduar shumë për dizajnin për ta bërë atë sa më të ngrohtë dhe tërheqës që të jetë e mundur.”

Craig shtoi, “Ne jemi duke u mbështetur në atmosferën lokale, luksoze, të tavernës, kështu që menuja do të ketë çmime të larta në bar dhe kokteje të arritshme.”

Ku është meqë ra fjala?

Craig Conover

Sipas What Now Charleston, By the Way ndodhet në 45 1/2 Spring St. dhe tashmë është quajtur “strofulla e lagjes” nga vendasit. Menytë e Way nuk janë publikuar plotësisht, por pronarët thanë se do të presin muzikantët më të talentuar të Charleston dhe do të shërbejnë ushqime të larta në pijetore dhe kokteje të arritshme. Një postim i fundit në Instagram nga prilli ndau se “nuk do të mungojnë vallëzimi, rosat apo vezët e djallëzuara!” Fotot zbuluan disa artikuj të menysë, të tilla si “Vezë të djallëzuara Nduja me salcë të nxehtë argjile të kuqe djegës të freskët”. Kishte gjithashtu një sanduiç Duck Confit me pelte rosë me boronicë, rukola dhe djathë dhie në ciabatta. Kjo mund të jetë duke u dhënë zonjave në Something About Her një vrapim për paratë e tyre.

Tashmë partnerë në krim

Austen dhe Craig janë tashmë partnerë biznesi. Ata ndajnë një podcast të suksesshëm, Pillows and Beer, dhe janë gjithashtu investitorë në restorantin Carriage House të Nju Jorkut. Restoranti i lëmuar, por jo pretencioz në Big Apple ishte sipërmarrja e tyre e parë në biznesin e ushqimit dhe pijeve, ku By the Way ishte e dyta.

Craig dhe Austen janë të dy të njohur me botën e mikpritjes falë sipërmarrjeve të tyre të veçanta, Trop Hop dhe Spritz Society. Të dy kanë një mentalitet për biznesin dhe do të dinë se si të argëtojnë turmat e fansave të Bravo-s që në mënyrë të pashmangshme shfaqen për të brohoritur për suksesin e tyre.