Barbie Pascual i Below Deck është tashmë acarues i fansave

Klea

Barbie Pascual i Below Deck është tashmë acarues i fansave

Përshëndetje Barbie! Poshtë kuvertës është kthyer për një sezon të ri dhe ka versionin e tyre të kukullës Barbie Pascual. Megjithatë, zierja e re tashmë ka fërkuar shumë fansa në mënyrën e gabuar. Ajo është një vajzë e pasur që po punon për të blerë ushqime për vete. Më kurseni historinë e vështirë të jetës.

Barbie është gati të marrë një mësim për modestinë, pasi pothuajse mund të garantoj se ajo nuk do të jetë e preferuara e fansave këtë vit. Ekuipazhi i ri ndihet sikur janë këtu për kamerat dhe jo për përvojën e punës. Unë jam duke u përpjekur të mos jap ndonjë gjykim të ashpër deri më tani, por Barbie thjesht nuk më jep ngrohtësi dhe paqartësi.

Barbie është emëruar me saktësi

Pasi u prezantua me Barbie, duket sikur ajo duhet të jetë një nga të ftuarit, jo një jahti. Vendasja e Buenos Aires, Argjentinë është një e vetëshpallur “vajza e babit” dhe ajo nuk duket shumë e shqetësuar nga kjo. Sinqerisht, ajo më humbi kur vuri në dukje gjatë premierës se “u rrit me tre dado: Njëra gatuan, tjetra pastronte dhe tjetra më bënte flokët”.

Barbie flet rrjedhshëm shumë gjuhë dhe ka pasur privilegjin të udhëtojë në mbarë botën me monedhën e babait të saj, natyrisht. Por thjesht nuk e kuptoj se si ajo përshtatet në një sezon pune gjashtëjavore charter. Matematika nuk është matematikë.

Ashtu si kukulla plastike Mattel, Barbie ndau në një rrëfim se “Vetullat e mia janë me tatuazh. Qerpikët e mi janë fallco si dreqin, dhe po ashtu edhe zgjatimet e mia. Por unë jam i vërtetë si fu*k.” Megjithatë, në klipin paraprak të sezonit, ne shohim Fraser Olender që e quan atë një “bit*h”. Unë kam supozimin tim se ajo mund të jetë merak që shohim të lëmë në premierë. Dua të them, sigurisht që është më e lehtë të ulesh në shtëpi dhe të pushosh, apo jo?

Pra, ndryshe nga kukulla plastike Mattel, nuk mendoj se Barbie do të jetë me fat kur bëhet fjalë për të bërë miq të përjetshëm. Më duket sikur pjesa tjetër e ekuipazhit mund të dëshirojë t’i kafshojë gishtat e këmbëve; të paktën, kjo është ajo që bëra kur një nga Barbiet e mia humbi favorin.

Barbie po jep ndjesi të ulëta për vajzat

Fjalë për fjalë, përpara se të hipte në jaht, Barbie tashmë po ankohej se nuk kishte asnjë kuvertë për ta ndihmuar me çantat e saj. Barbie është një Virgjëreshë tipike që është e dashuruar me reflektimin e saj. Shumica e Virgjëreshave janë natyralisht elegante, të magjepsura nga moda dhe të detyruara të bëjnë veshjet të përputhen. Siç e kanë parë tashmë fansat, Barbie pëlqen të ngatërrohet në pasqyrë dhe ajo padyshim e vlerëson pamjen e saj. Narcisi do të kishte një vrap për paratë e tij nëse nuk do të ishte mbytur tashmë në një pishinë ndërsa shikonte reflektimin e tij.

Nuk më pëlqen mënyra se si Barbie ndjen se është përgjegjësja. Unë do të mendoja se ajo do të dinte të ishte më e dobishme sesa një pengesë. Personalisht, tashmë jam i rraskapitur nga Barbie, që bëri të qajë zierjen e tretë, Cat Baugh.

Episodi i parë tregoi se Barbie me të vërtetë po merrte kontrollin, edhe pse Fraser e bëri të qartë se askush nuk kishte ende shenja. Duket se Barbie ka një brez të fortë, teksa porositi Catin në të gjithë varkën, gjë që rezultoi që bjondja të mbistimulohej dhe të kishte nevojë për një sy gjumë pas një klithjeje për merakin kryesor. Ne kemi nevojë për zierje me emrin Ethel dhe Gertrude. Thjesht duke thënë se nuk do të kishim këto lloj problemesh.

Barbie mund të shpengojë veten

Nuk dua të tingëlloj si një shkrimtar i pakulturuar, por sa e vështirë është të krijosh një tavolinë në një mënyrë që bie në sy? Kur nuk shpenzon paratë e babait të saj ose nuk merr pikat kryesore të saj, Barbie është pronare e Beyond the Table By Barbie, një kompani dekorimi që ajo lançoi në qershor 2023. Sipas biografisë së kompanisë në Instagram, Barbie është një eksperte në fushën e saj që ka dekoruar për shumë raste, duke përfshirë “jahte, festa, ngjarje, darka dhe më shumë”. Unë do t’ia jap asaj, fotot janë të bukura, por me të vërtetë, sa e vështirë është të vendosësh një tavolinë? Dikush?

Nuk dyshoj se Barbie do të punojë shumë për byzylykun e saj Cartier dhe çantën Chanel. Do të doja që Barbie-n ta shihnim ende si mysafire, sepse mendoj se fansat do ta donin atë. Megjithatë, si një zierje, unë thjesht e di se do ta urrejmë atë sa herë që ajo është para kamerës.