Bachelor Joey Graziadei është kryesuesi perfekt për sezonin 28

Klea

Bachelor Joey Graziadei është kryesuesi perfekt për sezonin 28

Pas muajsh spekulimesh se kush drejton Bachelor Sezoni i 28-të do të ishte, fansat e Bachelor Nation u gëzuan kur mësuan se Joey Graziadei ishte zgjedhur për rolin. Joey ishte i dyti në sezonin 20 të Bachelorette, i udhëhequr nga Charity Lawson. Ndërsa Charity dhe Joey kishin një lidhje të pamohueshme, ajo në fund zgjodhi Dotun Olubeko mbi të.

Si zakonisht, fansat prisnin që kryesimi tjetër i The Bachelor të shpallej në After The Final Rose. Kur Jesse Palmer më në fund zbuloi lajmin, shikuesit ishin në ekstazë, pasi Joey ishte një fans i madh i preferuar në The Bachelorette. Pas vitesh dështimi, producentët më në fund arritën në kastin për The Bachelor duke zgjedhur Joey. Ja pse.

Prodhuesit më në fund zgjodhën një udhëheqës që Fansat duan të shohin

Producentët e ABC në përgjithësi i kanë dëgjuar shikuesit kur marrin pjesë kryesore të The Bachelorette. Megjithatë, ata shpesh nuk kanë arritur ta bëjnë këtë kur kanë zgjedhur njeriun kryesor të The Bachelor. Pasi Clayton Echard u emërua për të udhëhequr sezonin 26 të The Bachelor, producentët u përballën me shumë reagime, pasi ai nuk kishte pothuajse asnjë mbështetje nga fansat. Bachelor Nation ishte pak më i lumtur me Zach Shallcross që u zgjodh për të drejtuar Sezonin 27 të The Bachelor. Edhe pse ai nuk ishte as i preferuari i fansave.

Joey, nga ana tjetër, ka qenë një i preferuar i madh i fansave që kur doli për herë të parë nga limuzina. Ndërsa Joey është sigurisht i lehtë në sy, ai gjithashtu tregoi se ishte i sjellshëm dhe i vërtetë gjatë gjithë sezonit. Meqenëse Joey arriti deri në finale, shikuesit janë gjithashtu shumë të njohur me të, ndryshe nga drejtuesit e mëparshëm si Clayton.

Gjatë viteve të fundit, Bachelor Nation ka marrë pak rrëmujë. Sezonet e fundit nuk janë pritur shumë mirë. Sezoni i Charity dukej se e ktheu këtë, megjithatë, dhe me të vërtetë e solli Bachelor Nation përsëri së bashku pas disa sezonesh të vështira. Duke zgjedhur një të preferuar nga fansat si Joey për të udhëhequr sezonin e ardhshëm të The Bachelor, producentët po bëjnë atë që u nevojitet për ta rikthyer ekskluzivitetin në rrugën e duhur.

Xhoi është i pjekur dhe gati për të gjetur dashurinë

Një atribut tjetër që e bën Joey-n një kryesues fantastik është fakti se ai është i pjekur dhe në fakt gati për dashuri, ndryshe nga drejtuesit e tjerë në të kaluarën. Joey dëshmoi se ishte një nga garuesit më të pjekur gjatë gjithë sezonit. Ai u fokusua vetëm te Charity dhe nuk u përfshi në dramën e shtëpisë. Joey mbante marrëdhënie pozitive edhe me shumicën e burrave në shtëpi, dhe gjithmonë sillej si një lojtar i vërtetë i ekipit në takimet në grup.

Pasi u shpall si Beqari i ardhshëm, Xhesi e pyeti Xhoin nëse ndihej gati të gjente sërish dashurinë, gjë që ai u përgjigj se po. Joey shpjegoi se pasi pa udhëtimin e Charity dhe Dotun, ai ishte në gjendje të merrte mbylljen që i nevojitej vërtet nga marrëdhënia e tij me të. Tani që Joey ka marrë kohë për t’u shëruar nga ajo dhimbje zemre, ai është gati të shpresojë të gjejë shpirtin e tij binjak në sezonin 28 të Bachelor!

Xhoi sjell diçka të ndryshme në tryezë

Së fundi, Joey nuk është drejtuesi juaj tipik Bachelor, gjë që është sinqerisht freskuese për t’u parë. The Bachelor nuk ka kastin e aktorëve aq të ndryshëm sa ka The Bachelorette, dhe padyshim që ka një lloj njeriu të caktuar që ata duan të luajnë. Për shembull, ekskluziviteti është famëkeq për vendosjen e lojtarëve të futbollit si drejtues, megjithëse Joey nuk i përmbahet këtij stereotipi. Në vend të kësaj, Joey është në të vërtetë një tenist profesionist, gjë që ne mendojmë se është gjithsesi më interesante!

Karriera e Joey nuk është e vetmja gjë që e bën atë të dallohet. Ai gjithashtu banon në një vend mjaft të veçantë. Joey jeton në ishullin Kauai, megjithëse fillimisht u rrit në Pensilvani. Është për t’u admiruar që ai mundi të ndërtojë një jetë ëndërr për veten e tij në një vend kaq të bukur. Plus, Hawaii nuk është një shtet që shumë konkurrentë të Kombit Bachelor e quajnë shtëpi.

Ndërsa do të kalojnë disa muaj derisa fansat e Kombit Bachelor të kenë mundësi të shikojnë udhëtimin e Xhoit, pritjet për sezonin e tij me siguri do të mbeten të gjalla. Prodhimi më në fund goditi gozhdën në kokë. Për një herë, ata dëgjuan fansat kur vendosnin se kë do të luanin si The Bachelor.