Bachelor in Paradise Sezoni 9: Gjithçka që Dimë

Klea

Bachelor in Paradise Sezoni 9: Gjithçka që Dimë

Tani që sezoni 20 i Bachelorette ka përfunduar, është zyrtarisht koha për të pritur me padurim Bachelor në Parajsë! Gjatë finales live të sezonit të Charity Lawson, u shfaq traileri i parë ekskluziv i sezonit 9 të Bachelor In Paradise dhe duket dramatik si kurrë më parë! Nga çiftet e reja dhe romancat te zënkat kaotike në plazh, ja gjithçka që dimë tani për sezonin 9 të Bachelor In Paradise.

Kur do të transmetohet sezoni 9 i BIP?

Sezoni 9 i Bachelor In Paradise do të nisë zyrtarisht të enjten më 28 shtator, në orën 21:00. Ai do të pasojë menjëherë premierën e sezonit të The Golden Bachelor, i cili do të transmetohet një orë më parë. Kjo devijon nga orari normal i Bachelor In Paradise, i cili zakonisht shikon dy episode njëorëshe të hënën dhe të martën në mbrëmje. Nëse Sezoni 9 qëndron në një program një herë në javë, sezoni ka të ngjarë të mos përfundojë deri në fund të nëntorit ose ndoshta edhe në fillim të dhjetorit.

Kush e përbën aktorin e sezonit 9 të BIP?

Traileri i sezonit 9 të BIP zbuloi shumë për kastin e sezonit të ardhshëm dhe shikuesit nuk do të zhgënjehen! Dy anëtarët e parë të kastit që u zbuluan zyrtarisht ishin Kat Izzo dhe Brayden Bowers, gjatë një kulmi të fshehtë në Men’s Tell All. Kat arriti në pesëshen finale në sezonin 27 të The Bachelor, ndërsa Brayden ishte kohët e fundit një konkurrent i diskutueshëm në sezonin e Charity.

Vrojtimi zbuloi gjithashtu se për herë të parë ndonjëherë, katër ish-pjesëmarrës të Bachelorette do të shfaqen në Paradise. E para është Rachel Recchia, e cila është padyshim në plazh me shpresën për të gjetur dashurinë. Katie Thurston është parë gjithashtu në pamje paraprake, dhe ish-i i saj, Blake Moynes, gjithashtu do të jetë në plazh. Më në fund, Charity dhe Hannah Brown janë parë gjithashtu duke bërë udhëtimin deri në Meksikë. Megjithatë, ato me siguri nuk do t’i bashkohen kastit, pasi të dyja gratë janë marrë.

Traileri ngacmoi shumë konkurrentë të tjerë që do të shfaqen në sezonin 9 në një moment. Disa burra nga sezoni i Charity, përveç Brayden, u shfaqën në trailer, duke përfshirë Aaron Bryant, John Henry Spurlock dhe Tanner Courtad. Për më tepër, shumë gra nga sezoni i Zach Shallcross në The Bachelor, përveç Kat, do të jenë gjithashtu të pranishme, duke përfshirë Jess Girod, Kylee Russell, Cat Wong, Brooklyn Willie dhe Greer Blitzer.

Për sa i përket sezoneve të vjetra, traileri ngacmoi Aven Jones, Tyler Norris dhe Jordan Vandergriff nga Sezoni 19 i The Bachelorette duke u shfaqur në plazh. Eliza Isichei dhe Sam Jeffries nga Sezoni 26 i Bachelor u shfaqën gjithashtu në trailer, si dhe Will Urena nga Sezoni 18 i Bachelorette.

Çfarë drame është ngacmuar në trailerin e sezonit 9 të BIP?

Traileri i Sezonit 9 të Bachelor In Paradise ngacmoi aq shumë drama, sa është e vështirë të mbash gjurmët e të gjithave! Një nga surprizat më të mëdha ishte ribashkimi i Rachel dhe Jordan, të cilave ajo i dërgoi paketat në sezonin e saj pas një takimi kokë më kokë. Rachel i thotë Jordanit se “çdo gjë ndodh për një arsye” dhe shpjegon se mendon se ky mund të jetë një shans i dytë për ta. Gjithçka duket se po shkon mirë për dyshen në Parajsë, të cilët po ashtu shfaqen duke ndarë një puthje pasionante.

Megjithatë, duke qenë se është Parajsa, nuk është çudi që Rasheli u shfaq edhe në një takim me një burrë tjetër. Dashuria e dytë e Rashelit në plazh nuk është askush tjetër veçse Brayden, i cili e dimë se ka edhe syrin te Kat. Në trailer, Rachel dhe Kat shfaqen të dy duke derdhur lot, kështu që do të jetë interesante të shihet se si do të zhvillohen këto histori.

Një tjetër çift që zbulon traileri është Aaron dhe Eliza, madje tregon të parën duke i thënë këtij të fundit se po bie në dashuri me të. Mirëpo, më vonë në klip, Eliza thotë se nuk mund t’i besojë dikujt, i cili nënkuptohet se është Aaroni.

Hyrja e Katie në plazh duket të jetë një tjetër pikë grindjeje, pasi Blake shfaqet mjaft i tronditur pasi e ka parë për herë të parë që nga ndarja e tyre. Blake gjithashtu shfaqet i ulur pranë Xhesit, i cili duket i zemëruar kur Katie e tërheq mënjanë, duke sugjeruar se mund të ketë diçka edhe mes tyre.