Bachelor i Artë kundër Bachelor në Parajsë: Cila premierë fitoi?

Klea

Bachelor i Artë kundër Bachelor në Parajsë: Cila premierë fitoi?

Të enjten mbrëma, Bachelor Nation bëri histori me premierën e Beqari i Artë. Shfaqja kishte vite që po punohej, me reklama të vazhdueshme që pyesnin fansat nëse njihnin ndonjë të moshuar që kërkon dashuri. Gerry Turner u zgjodh si njeriu kryesor, dhe ai takoi 22 gra në një natë me shpresën për të gjetur dashurinë e tij të dytë të vërtetë.

Sapo The Golden Bachelor përfundoi, shikuesit ndërruan marshin dhe u akorduan për premierën e sezonit të Bachelor në Parajsë Sezoni 9. Episodi i parë pa shumë fytyra të njohura, duke përfshirë The Bachelorette Season 19, drejtuese e Rachel Recchia, si dhe fituesin e sezonit 17 të Bachelorette, Blake Moynes.

Të dyja këto premiera ishin shumë të pritura, por a mundi njëra tjetrën? Vazhdoni të lexoni për verdiktin tonë zyrtar mbi The Golden Bachelor vs. Bachelor in Paradise!

Beqari i Artë ishte emocionues dhe prekës

Craig Sjodin/ABC nëpërmjet Getty Images

Premiera e “Bachelor në Parajsë” i shqyen shikuesit, gjë që me siguri nuk e bëri premiera e “Bachelor in Paradise”. Episodi filloi me një notë emocionale, me Gerry duke kujtuar ngjarjet që çuan në vdekjen e gruas së tij të ndjerë Toni. Thjesht nuk mund të mos rrëmbesh Gerry-n, ai është një nga njerëzit më të vërtetë që ekskluziviteti ka hedhur në një minutë.

Ishte argëtuese të shikoje Gerry dhe gratë e tij duke lundruar procesin së bashku, me disa nga gratë që mësuan se cila ishte përshtypja e parë e trëndafilit për herë të parë. Episodi nuk ishte aspak i shëndetshëm, dhe ishte e qartë se Gerry bëri gjithçka për të njohur gratë. Sigurisht që nuk ka dyshime nëse ndonjë prej tyre është atje për arsyet e duhura!

Por a ishte shumë e qetë?

Craig Sjodin/ABC nëpërmjet Getty Images

Ndërsa The Golden Bachelor ishte padyshim një hit, nuk ka dyshim se i mungonte drama që dëshirojnë disa fansa të Kombit Bachelor. Vetëm një orë e gjatë, premiera e “The Golden Bachelor” kishte dukshëm më pak kohë para ekranit sesa homologu i tij “Bachelor in Paradise”. Thashethemet më interesantë të natës rrotulloheshin rreth puthjes së Gerrit me dy nga gratë – një rekord i ulët për smooches-një natë!

Sezoni 9 i BIP ka një nga aktorët më interesantë ende

Craig Sjodin/ABC nëpërmjet Getty Images

Ndërsa shikuesit takuan kastin e The Golden Bachelor për herë të parë, ata më vonë njohën shumë fytyra të njohura gjatë premierës së sezonit 9 të BIP. Një prej tyre nuk ishte askush tjetër përveç Brayden Bowers, i cili së fundmi bëri debutimin e tij në sezonin e Charity Lawson. Brayden ishte disi i diskutueshëm në The Bachelorette, por megjithatë ishte i paharrueshëm. Gjatë prezantimit të tij, Brayden pranoi se ishte rritur emocionalisht, kështu që fansat janë të emocionuar për të parë një anë të re të tij në BIP.

Një tjetër konkurrente interesante këtë sezon është Rachel, e cila do të duhet të përballet me shumë nga burrat që ajo refuzoi në sezonin 19 të The Bachelorette. Një nga këta burra është Aven Jones, i cili u bë i preferuari i fansave të Bachelor Nation pasi ishte i dyti i Rachel. Do të jetë gjithashtu interesante të shikosh Blake-n të marrë goditjen e tij të katërt në dashuri në ekskluzivitet, pasi konkurroi për zemrat e tre beqareve.

Prodhuesit sollën gjithashtu një numër konkurrentësh të tjerë të preferuar nga fansat nga sezoni i Zach Shallcross në The Bachelor. Kat Izzo, Jess Girod dhe mbretëresha e shprehjeve të fytyrës Cat Wong ishin të gjitha ndër mbërritjet e ditës së parë në plazh.

Por Premiera u fokusua në një dramë të trashë

Craig Sjodin/ABC nëpërmjet Getty Images

Ndërsa premiera e Sezonit 9 të BIP prezantoi një grup argëtues të mbërritjeve të ditës së parë, ai u ngatërrua duke u fokusuar në drama të vogla. Në fillim, u krijua një trekëndësh dashurie midis Kylee Russell, Will Urena dhe Olivia Lewis. Kylee fillimisht ishte i interesuar për Will, por e bëri të qartë se ajo ishte vërtet në plazh për të takuar Aven.

Olivia, nga ana tjetër, ishte e fokusuar me laser te Will. Të dy ndanë puthjen e parë të sezonit, mes një bisede të trashë për gishtat e këmbëve. Will dukej se ishte më shumë në Olivia fillimisht, por ndërroi marshin më vonë kur Kylee mori një kartë takimi. Will pranoi të dilte në takim me Kylee, gjë që nga ana e tij e tërboi Olivia.

Pas takimit të Will dhe Kylee, Olivia vendosi të ishte e hapur me Will për ndjenjat e saj. Will i largoi plotësisht ata dhe pohoi se tani ndihej më i fortë për Kylee pasi ata kishin biseda më serioze se ai dhe Olivia.

E gjithë kjo situatë ishte marrëzi dhe e pakuptimtë, duke pasur parasysh që Aven hyri gjatë dy sekondave të fundit të episodit. Will u përfshi në një grindje mes dy grave, të cilat të dyja duken më të interesuara për Aven sesa për veten e tij për momentin. Ishte gjithashtu zhgënjyese që kjo mori aq shumë nga episodi, pasi Kylee, Will dhe Olivia nuk ishin anëtarë të njohur të kastit përpara BIP.

Pra, cila premierë fitoi?

Craig Sjodin/ABC nëpërmjet Getty Images

Ok, tani për përgjigjen që të gjithë keni pritur. Ndërsa premierat e “The Golden Bachelor” dhe “Bachelor in Paradise” kishin secila pikat e forta dhe të dobëta, njëra në fund del mbi tjetrën.

Golden Bachelor fiton votën tonë për premierën më të mirë të së enjtes mbrëma Bachelor! Ndonëse mund të ketë qenë e shkurtër dhe e ëmbël, ishte mirë të shihje njerëz që vërtet dëshironin një shans tjetër për dashuri. BIP, nga ana tjetër, kishte potencial, por i shkatërroi plotësisht shanset e tij duke u fokusuar te njerëzit që nuk ishin aty për arsyet e duhura.