Gerry Turner and Theresa Nist

Klea

Bachelor i Artë, Gerry Turner dhe Theresa Nist u martuan në një ceremoni të drejtpërdrejtë televizive!

Bachelor i Artë, Gerry Turner dhe Theresa Nist u martuan në një ceremoni të drejtpërdrejtë televizive!

Gerry Turner dhe Theresa Nistnga sezoni i parë i Beqari i Artë, janë bërë zyrtarisht burrë e grua në një ceremoni spektakolare të drejtpërdrejtë televizive. Ngjarja u zhvillua në La Quinta Resort and Club në Kaliforni, me të preferuarat e fansave Susan Noles duke zyrtarizuar dasmën.

Gerry Turner dhe Theresa Nist

Theresa Nist, 70 vjeçe, dukej befasuese me fustanin e saj Badgley Mischka teksa u shoqërua në korridor nga djali i saj, Tom. Ceremonia ishte e mbushur me momente të përzemërta, duke filluar me Susan Noles’ fjalët hapëse. “Nuk mund t’ju them as sa e emocionuar jam tani dhe kaq mirënjohëse që ju mirëpres të gjithëve këtu për të festuar këtë dashuri që këta të dy kanë gjetur,” u shpreh ajo. Susan me humor e quajti veten si e turpshme, e qetë nga emisioni, pavarësisht personalitetit të saj të jashtëzakonshëm. Ajo foli për fatin e bashkimit të çiftit në “Bachelor i Artë” dhe shpresën që historia e tyre e dashurisë u ka dhënë shumë njerëzve.

Gerry Turner dhe Theresa Nist

Para betimit, e Gerry vajzat, Angie dhe Xheni folën për lumturinë e tyre për babanë e tyre dhe Ka një. Po kështu, vajza e Terezës, Jen, shprehu gëzimin e saj, duke treguar Gerry“Mirë, kujdesu mirë për shoqen time më të mirë që nga lindja” dhe duke këshilluar nënën e saj që të vendosë Gerrin në radhë të parë.

Gerry Turner dhe Theresa Nist

Ka njëduke mbajtur lotët, kujtuan takimin e tyre të parë dhe si e Gerry mirësia, nderi dhe integriteti e bënë atë të dashurohej me të. Ajo kujtoi sfidat e tyre, duke përfshirë një përvojë afër vdekjes, dhe deklaroi përkushtimin e saj për të qenë e Gerry mbështetje në të gjitha rrethanat.

Gerry, në betimet e tij, reflektoi në udhëtimin e tyre së bashku, nga çokollata e parë e deri te kafeja e fundit Kosta Rika. Ai lavdëroi Tereza forcë dhe tregoi se si ajo e bëri atë një person më të mirë. “Të premtoj se do të të zgjedh, çdo ditë, si atë që dua dhe kurrë nuk do ta marr zemrën si të mirëqenë,” u zotua ai, duke premtuar me humor se do të mbajë gjurmët e syzeve dhe këpucëve të leximit të saj.

Gerry Turner dhe Theresa Nist

Nipi i tyre, Henrisi mbajtësi i unazës, i prezantoi unazat, duke çuar në një shkëmbim intim betimesh dhe një puthje të përzemërt.

Festa e nusërisë përfshinte Tereza vajzën Jen si çupë nderi, nusen e saj Amanda, e Gerry vajzat Angie dhe Xheni si shoqëruese të nuses, dhe mbesat e tij Payton dhe Charlee si shoqëruese të vogla. e Gerry dhëndri Rob shërbeu si njeriu më i mirë, dhe Tereza nipërit Dempsey, Leo, Brandon, Brody dhe Braxton ishin dhëndër të vegjël.

Gerry Turner dhe Theresa Nist

Në dasmë morën pjesë disa ish Bachelor i Artë garuesit dhe të preferuarit e Kombit Bachelor, duke përfshirë Trista dhe Ryan Sutter, Ben Higgins dhe Wells Adams, ndër të tjera.

Gerry Turner dhe Theresa Nist

Pritja e çiftit ishte një ngjarje e gëzueshme, me një tufë lulesh të kapur nga Joan Vassos, Anna Zalk dhe Kathy Swarts, dhe duke kërcyer me këngën “Don’t Stop Believin” të Journey. Duke reflektuar mbi dashurinë e tyre dhe urgjencën e kohës në të 70-at e tyre, Gerry ndau, “Jam 100% i sigurt se kam gjetur vajzën e duhur për mua. Pra, është sikur, pse jo?” Ka një i bëri jehonë ndjenjave të tij, të pushtuar nga dasma e ëndrrave që morën.

Dasma e Artë u transmetua drejtpërdrejt në ABC dhe do të jetë i disponueshëm për transmetim në Hulu.