Bachelor i Artë është më i mirë se Bachelor dhe ky është një problem

Klea

Bachelor i Artë është më i mirë se Bachelor dhe ky është një problem

Nuk ka dyshim që ekskluziviteti i The Bachelor ka pasur disa vite të vështira, kështu që fansat u emocionuan kur Beqari i Artë u shpall. Seriali i ri kishte potencialin për t’u bërë vërtet diçka e mrekullueshme, dhe tashmë ia ka dalë ta bëjë këtë pas vetëm dy episodeve.

Golden Bachelor mori vlerësime shumë më të mira se sezoni 27 i The Bachelor dhe kishte shumë më tepër njerëz që akordoheshin për të parë. Megjithatë, kjo mund të jetë një problem për ekskluzivitetin, pasi është e rëndësishme që shfaqja origjinale të mbetet gjithashtu e fortë.

Pse është Bachelor i Artë kaq shumë më i mirë?

ABC/John Fleenor

Bachelor i Artë ka një gjë që Bachelor-it i ka munguar prej vitesh – autenticiteti. Është e qartë se secila prej grave në The Golden Bachelor është në fakt aty për të gjetur dashurinë. Në The Bachelor, megjithatë, një temë e përsëritur është se shumë gra nuk janë aty për arsyet e duhura çdo sezon.

Një tjetër gjë që The Golden Bachelor gozhdoi ishte marrja e rolit kryesor. Gerry Turner është lloji i djalit që të gjithë e pëlqejnë menjëherë, dhe është e lehtë ta rrëmbesh atë në udhëtimin e tij për të gjetur sërish dashurinë. Sezonet e fundit të The Bachelor, nga ana tjetër, kanë zhgënjyer vërtet fansat kur ishte fjala për kryesimet.

Bachelor Nation u mërzit kur Clayton Echard u shpall si kryesuesi i sezonit 26, pasi askush nuk e dinte se kush ishte ai. Sapo Clayton filloi udhëtimin e tij në The Bachelor, ai mori shumë vendime të këqija dhe shikuesit ishin ngopur me të deri në fund. Udhëheqësi i sezonit 27, Zach Shallcross nuk ishte shumë më i mirë, dhe sezoni i tij ishte asgjë më pak se një festë përgjumjeje.

Pse është ky një problem për ABC?

Clayton Echard Bachelor
Bachelor Nation/YouTube

Ndonëse është e mrekullueshme që The Golden Bachelor ia doli kaq mirë, ABC ndoshta nuk e parashikoi të bënte më mirë se seriali origjinal. Është e pasigurt nëse rrjeti ka planifikuar që The Golden Bachelor të jetë një serial i përsëritur, apo vetëm një gjë e vetme.

Bachelor, nga ana tjetër, së shpejti do të ketë plot 28 sezone. Shfaqja origjinale nuk do të shkojë askund së shpejti, kështu që ABC duhet të punojë për ta rikthyer atë në rrugën e duhur gjithashtu. The Golden Bachelor është një shtesë argëtuese e ekskluzivitetit, por do të ishte e çuditshme nëse do të bëhej fytyra kryesore e tij.

Si mund të përfitojë ABC nga suksesi i Bachelor-it të Artë?

Patty, Gerry Turner, The Golden Bachelor
ABC/Craig Sjodin

Ka disa mënyra se si ekskluziviteti mund të përdorë suksesin e The Golden Bachelor për të krijuar më shumë përmbajtje që duan të shohin fansat. Shumë shikues tashmë kanë kërkuar që të ketë një Bachelorette të Artë, ku një nga femrat e The Golden Bachelor do të jetë kryesuese. Një zgjedhje interesante për këtë mund të jetë Patty James, nëna e ish Bachelor Matt James, të cilin Gerry e dërgoi në shtëpi natën e parë.

Nëse do të ndodhte një Bachelorette e Artë, është e mundur që mund të ketë një version të ngjashëm të Bachelor in Paradise për njerëzit e artë. Ndoshta jo në plazhet e Meksikës, por do të ishte interesante të shihje që këta garues të përzihen me njëri-tjetrin gjithashtu.

Si mundet ekskluziviteti të përmirësojë Bachelorin?

Bachelor Nation/YouTube

Ndërsa The Golden Bachelor fillon, është e rëndësishme që ABC gjithashtu të punojë me efikasitet për të rikthyer shfaqjen origjinale në rrugën e duhur. Ata tashmë po ndërmarrin hapa në drejtimin e duhur, pasi vendosën Joey Graziadei si kryesuesin e sezonit 28. Joey ishte i preferuari i fansave në sezonin 20 të The Bachelorette, i udhëhequr nga Charity Lawson, kështu që fansat janë të lumtur që më në fund shohin dikë që u pëlqen si kryesues.

Duke folur për Charity, sezoni i saj ishte gjithashtu një nga sezonet më të njohura të fundit të Bachelorette. Charity ishte e dashur nga fansat në sezonin e Zach, pasi ajo ishte vërtet atje për të gjetur personin e saj. Shikuesit ishin të lumtur kur e panë të fejohej me Dotun Olubeko, pasi të dy dukeshin vërtet të dashuruar.

Shkalla e suksesit të sezoneve të fundit të Kombit Bachelor ka qenë gjithashtu një problem, pasi shumica e çifteve nga sezonet e fundit janë ndarë që atëherë. Charity dhe Dotun u japin fansave shpresë se ekskluziviteti më në fund mund të kthehet në një shkallë më të lartë suksesi, pasi ata janë thjesht të pandashëm! Nëse sezoni i Joey-t vazhdon serinë e mirë, do të ketë shumë më tepër shpresë për serialin origjinal.