Kroy Biermann

Klea

Avokati i Kroy Biermann spekulon se Kim Zolciak është duke strategji për paraqitjen e falimentimit!

Avokati i Kroy Biermann spekulon se Kim Zolciak është duke strategji për paraqitjen e falimentimit!

Kroy Biermann’s avokati po derdh çajin për atë që ata dyshojnë se është e Kim Zolciak plani i lojës në mes të sagës së tyre të divorcit të mbushur me skandale.

Kim Zolciak

Është një dramë në sallën e gjyqit që po kthehet në një betejë pa pengesa, me strategji që po shpërndahen dhe parashikime që rrotullohen rreth asaj që e Kim-it Lëvizja e radhës do të jetë në këtë lojë të shahut me aksione të larta.

“Mendoj se plani i madh i Kim është të paraqesë falimentimin.” të Kroit avokati, Marlys A. Bergstrom, i tha ekskluzivisht Us Weekly të premten, 15 shtator.

Kim Zolciak

Avokati e parashtroi, duke sugjeruar se Kim Zolciak mund të jetë duke përgatitur një dosje falimentimi – një lëvizje që potencialisht mund të shkundë dinamikën financiare në një kohë të madhe, ndërsa ata e luftojnë atë në gjykatë.

“Një qëndrim do të vihej në foreclosure [of Kim and Kroy’s shared home in Alpharetta, Georgia] dhe përsëri, palët do të detyroheshin të jetonin së bashku, të mbështjellë nga gjithë ajo toksicitet, për sa kohë Zoti e di.”

Kroy Biermann

të Kroit avokati nuk u përmbajt, duke e deklaruar këtë Ekipi Biermann është gati të “paraqesë një kundërshtim”, duhet Kim luani kartën e falimentimit, një taktikë që mund t’i dërgojë asetet e tyre të përbashkëta, duke përfshirë shtëpinë e tyre, duke u zbehur pothuajse në zilch. Është një pamje e zymtë dhe ata po japin alarmin për rrënimin financiar që mund të pasojë, duke i lënë ata të grinden me “pothuajse asgjë”. Përmbyllja është e varur si një re e errët mbi rezidencën e tyre me një ankand të mundshëm të planifikuar më 7 nëntor.

Kroy Biermann

Kroy38 vjeç, nuk po godet me grushte – ai tashmë i ka kërkuar gjykatës që të godasë me çekan dhe t’i japë dritë jeshile shitjes së shtëpisë me të cilën ndan Kim.

Sipas dokumenteve ligjore, pallati i tyre pothuajse u godit me një shenjë “Për ankand” marsin e kaluar, një pasojë e tmerrshme pas një frike të sekuestros vetëm një muaj më parë. Por dyshja arriti një Hail Mary, duke u larguar nga sekuestrimi dhe duke hequr pronën nga blloku i ankandit në orën e njëmbëdhjetë.

Kim Zolciak

Por mbyllja është vetëm maja e ajsbergut në problemet e tyre në rritje të parave. Vetëm muajin e kaluar, drama u rrit kur një agjenci e mbledhjes së borxheve u trokas, duke goditur me shuplakë Kim me një padi në shumën marramendëse prej 156,080.64 dollarësh – një shumë në rritje që rritet falë interesit të akumuluar që kur thuhet se ajo ndërpreu pagesat në kartën e saj të kreditit HSBC/SAKS.

Kroy Biermann

Kur Kroy për herë të parë nisën slitën e divorcit në maj – duke pushuar në korrik, vetëm për t’u zhytur përsëri me dokumente të reja në gusht – krizat e tyre të parave ishin në qendër të ndarjes së tyre të dashurisë – dyshja po mbytet në mbi 1.1 milion dollarë taksa të papaguara. Është një fiasko financiare që duket se po rritet, duke i vënë një çmim të lartë fundit të romancës së tyre.

Kim Zolciak

Insajderi nuk i grisi fjalët, duke dhënë më shumë detaje mbi gjendjen e shkatërruar të bashkimit të tyre:

“Barrat financiare kanë qenë një tendosje në marrëdhënien e tyre. Midis borxhit tatimor dhe shkrirjeve të tjera monetare, është një rrugë e vështirë. Borxhi i madh i taksave ishte gozhda e fundit në arkivol, duke thyer kurrizin e devesë në një martesë tashmë në tokë të lëkundur.”

Por paratë nuk ndalen me trazirat financiare – çifti i larguar po i ngul sytë edhe mbi fëmijët. Në qendër të mosmarrëveshjes janë të vegjlit e tyre: KJ12, Kash11 dhe binjake Kaia dhe Kane9. Gjithashtu, veterani i NFL-së hyri si baba e Kim-it vajzat – Brielle, 26, dhe Ariana, 21 – duke u dhënë atyre emrin e tij pas tij dhe Kim e zyrtarizoi në 2011. Familja e madhe e përzier tani është në një udhëkryq, me tërheqjen e prindërve që i shton një shtresë stresi një ndarjeje tashmë të ndezur.

Kroy Biermann

Në dokumentet më të fundit ligjore që godasin gjykatën të enjten, më 14 shtator, Kroy hodhi disa akuza të rënda e Kim-it mënyrë, duke e pikturuar atë si një nënë që mungon, e cila është më shumë në telefonin e saj sesa prindër. Ai pretendoi se ajo mezi ishte në shtëpi, duke i lënë fëmijët në duart e tyre. Por ai nuk u ndal me kaq – Kroy ngriti alarmin për sigurinë e fëmijëve — duke pretenduar Kim ka një zakon të rrezikshëm për të filmuar veten ndërsa është në timon me fëmijët në makinë.

Mbajeni të kyçur në All About The Tea për përditësimet më të fundit në Kim Zolciak dhe Kroy Biermann saga e divorcit.