Diddy, Aubrey O

Klea

Aubrey O'Day dhe 50 Cent BLAST Diddy pas videos së tij të faljes!

Aubrey O'Day dhe 50 Cent BLAST Diddy pas videos së tij të faljes!

Aubrey O'Day ka shprehur publikisht mosmiratimin e saj Diddy's video e fundit e faljes, e cila erdhi pas një video sulmi shqetësuese që përfshin ish të dashurën e tij Cassie Ventura.

Videoja, e publikuar nga CNN të premten, kapi një grindje brutale mes tyre Diddy dhe Ventura, duke bërë që Diddy të kërkonte falje publike të dielën në mëngjes. Megjithatë, O'Day kritikoi natyrën e faljes së Diddy-t, duke vënë në dukje një lëshim të rëndësishëm.

Shtypni luajtjen më poshtë për ta parë Diddy's falje.

Diddy nuk i kërkoi falje Cassie”, ka theksuar O'Day në një postim në llogarinë e saj në X/Twitter. “Ai i kërkoi falje botës që pa atë që bëri.” Vëzhgimi i saj përputhet me ndjenjat e të tjerëve në mediat sociale, të cilët gjithashtu mendonin se falja e Diddy-t dukej e drejtuar më shumë ndaj audiencës së tij sesa ndaj Cassie veten e saj.

O'Dayi cili më parë ishte nënshkruar me Diddy's Etiketa Bad Boy dhe ka punuar më parë dhe ka folur kundër Diddy-t, shqyrtoi më tej zgjedhjen e fjalëve të tij në videon e faljes. Diddy kishte përdorur termin “i neveritur”, për të përshkruar ndjenjat e tij për veprimet e tij në video.

Diddy

“Ai thotë se është 'i neveritur nga vetja tani, dhe ai ishte i neveritur nga vetja atëherë'.” O'Day rrëfehet nga video. Ajo më pas kritikoi sinqeritetin e tij, duke thënë: “Por me sa duket ai nuk ishte aq i neveritur nga vetja që të mos PIN këtë deklaratë duke e quajtur atë gënjeshtare dhe duke e mohuar të gjitha.. lëre Zotin dhe mëshirën nga kjo, ata nuk janë të pranishëm këtu , dhe ju e dini atë.”

Diddy

Komentet e saj nxjerrin në pah një kritikë më të gjerë ndaj Diddy's përgjigje ndaj incidentit, duke vënë në dyshim thellësinë dhe vërtetësinë e pendimit të tij.

Diddy

Në një video të fundit të NSFW për shkak të gjuhës së qartë, Diddy adresoi një incident shqetësues të së kaluarës që ai e përshkroi si goditje në “fundin e gurit”. Duke reflektuar në kohët më të errëta të jetës së tij, Diddy pranoi, “Isha i mërzitur” dhe nuk u shmang nga dënimi i veprimeve të tij. “Unë nuk bëj justifikime,” tha ai. “Sjellja ime në atë video është e pafalshme.” Ai shtjelloi më tej se ai ka “marrë përgjegjësinë e plotë” për veprimet e tij dhe ka kërkuar ndihmë profesionale, duke përfshirë terapinë dhe rehabilitimin.

Sean Combs dhe Casandra Ventura

“Më duhej t'i kërkoja Zotit mëshirën dhe hirin e tij.” Diddy rrëfeu, një linjë që Aubrey O'Day theksuar në përgjigjen e saj kritike ndaj kërkimit të faljes publike. Në përfundim të mesazhit të tij, Diddy shprehu pendim, duke thënë: “Unë jam i përkushtuar të jem një njeri më i mirë çdo ditë. Unë nuk po kërkoj falje. Më vjen vërtet keq.”

Sean 'Diddy" Krehërat

Ky pranim shënon një ndryshim të rëndësishëm nga Diddy's reagimi fillestar ndaj akuzave të bëra nga ish e dashura e tij Cassie për abuzim fizik gjatë një incidenti në një dhomë hoteli – një llogari që tani duket e vërtetuar nga videoja e publikuar.

Sean Combs dhe Casandra Ventura

Më 6 dhjetor 2023, Diddy mohoi me forcë akuzat në një deklaratë që mbetet e ngjitur në krye të faqes së tij X/Twitter. Ai i etiketoi pretendimet si “akuza të pështira” nga “individët që kërkojnë një pagesë të shpejtë”.

Diddy

“Më lejoni të jem absolutisht i qartë: nuk kam bërë asnjë nga gjërat e tmerrshme që pretendohen”, thuhej në deklaratën e dhjetorit. “Unë do të luftoj për emrin tim, familjen time dhe për të vërtetën.”

Kontrasti i fortë midis këtyre deklaratave nxjerr në pah një rrethanë narrative komplekse Diddy's sjelljen e kaluar dhe rrugëtimin e tij drejt llogaridhënies dhe shpengimit.

Kristian Kombs

Diddy zgjidhi shpejt një padi të ngritur kundër tij nga ish e dashura e tij Cassievetëm një ditë pasi u depozitua më 18 nëntor. Avokati i tij, duke folur për TMZ, sqaroi natyrën e zgjidhjes, duke thënë:

“Pikërisht për të qenë të qartë, një vendim për të zgjidhur një padi, veçanërisht në vitin 2023, nuk është në asnjë mënyrë një pranim i keqbërjes. Vendimi i z. Combs për të zgjidhur padinë nuk e cenon në asnjë mënyrë mohimin e tij të plotë të kërkesave. Ai është i lumtur që arritën në një zgjidhje të përbashkët dhe i uron zonjës Ventura më të mirat.”

Kristian Kombs

Pavarësisht kësaj rezolute, pasojat e Cassie's padia ka çuar në një kaskadë akuzash të mëtejshme kundër Diddy, secilin natyrë shqetësuese, të cilën edhe ai e ka mohuar. Këto akuza kanë tërhequr vëmendjen federale, duke çuar në një hetim të vazhdueshëm për sjelljen e tij.

Sean Combs dhe Casandra Ventura

Mes trazirave ligjore, reperi 50 Cent, një kritik famëkeq i Diddy për shkak të grindjes së tyre të gjatë, ka qenë e zëshme në rrjetet sociale. Ai komentoi me sarkazëm videon që shkaktoi padinë e Cassie-t, duke thënë: “Tani jam i sigurt që puffy nuk e bëri këtë, ai është i pafajshëm, kjo nuk dëshmon asgjë! Kështu do të thonë avokatët e tij, Zoti na ndihmoftë të gjithëve.” Ai vazhdoi komentin e tij duke ripostuar Diddy's Deklarata e mohimit dhe shaka, “Testi i detektorit të gënjeshtrës ka përcaktuar se kjo ishte një gënjeshtër …. Vibes Maury.” 50 Cent gjithashtu kritikoi Diddy's falje publike, duke përdorur një emoji “duke hedhur një sy…” dhe duke shtuar: “Kjo nuk do të funksionojë, kush po e këshillon atë tani? Lëvizja e keqe e SMH”, duke sinjalizuar skepticizmin e tij për strategjinë e menaxhimit të krizave të Diddy.

CNN publikoi së fundi pamje shqetësuese nga 5 mars 2016, duke kapur një sherr të dhunshëm mes Cassie Ventura dhe Sean Combs në Hotelin InterContinental në Century City. Në video, Ventura shihet duke u drejtuar drejt ashensorit kur Diddy, e veshur vetëm me një peshqir, e ndjek në mënyrë agresive në korridor. Pamjet tregojnë në mënyrë tronditëse atë duke e goditur, duke e hedhur në dysheme dhe duke e shkelmuar vazhdimisht. Ventura tenton të arratiset, duke u përpjekur të përdorë një telefon hoteli, gjatë të cilit Diddy duket se i hedh një vazo, duke vërtetuar pretendimet që Ventura bëri në padinë e saj tashmë të zgjidhur kundër tij.

Sean Combs dhe Casandra Ventura

Pas publikimit të kësaj video rrëqethëse, Aubrey O'Day shkoi në X/Twitter për të komentuar zbulimet, duke sugjeruar se kuptimi i publikut për situatën tani mund të jetë më i qartë. “Fotografia po bëhet shumë më e qartë për ju të gjithë unë që mund të imagjinoj,” tha O'Day, duke theksuar peshën e videos për të mbijetuarit e abuzimit. Ajo la të kuptohet për përvojat e saj personale të patreguara, duke shtuar, “Dhe unë do t'ju kujtoj se nuk kam folur ende për përvojën time personale.” O'Day përfundoi postimet e saj me një thirrje për ndjeshmëri: “Lutjet për të gjitha viktimat e tij”.

Gjatë fundjavës, O'Day vazhdoi të trajtojë ndikimin e videos dhe u mbrojt kundër kritikëve që e etiketonin atë si një “ndjekëse të fuqishme” për të folur, veçanërisht pasi kishte kaluar statuti i kufizimeve. Ky ligjërim i vazhdueshëm ilustron dinamikën komplekse të figurave publike që lundrojnë traumat personale në qendër të vëmendjes.

Derisa Cassie ka heshtur për publikimin e videos ku shihet sulmi i saj nga Diddy, avokati i saj foli për CNN, duke thënë, “Videoja tronditëse vetëm sa ka konfirmuar më tej sjelljen shqetësuese dhe grabitqare të zotit Combs. Fjalët nuk mund të shprehin guximin dhe qëndrueshmërinë që ka treguar zonja Ventura duke u paraqitur për ta nxjerrë në dritë këtë”.

Në përgjigje të situatës, Cassie's bashkëshorti, Alex Fine, zgjodhi të mos komentojë drejtpërdrejt pamjet ose Diddy's falje pasuese. Megjithatë, pasi CNN publikoi videon fillestare, Fine rishikoi një mesazh që ai kishte shkruar më parë, duke ndjerë se ndjenjat e tij ishin veçanërisht të rëndësishme. Ai shprehu dëshirën për një botë më të sigurt për gratë dhe vajzat, duke theksuar barazinë dhe mbrojtjen. “Unë dua që fëmijët e mi dhe çdo fëmijë të jetojnë në një botë që është e sigurt për gratë dhe vajzat, që i mbron dhe i trajton si të barabartë,” tha ai.

Mesazhi i Fine ishte një dënim i fuqishëm i dhunës ndaj grave. “Burrat që godasin gratë nuk janë burra. Burrat që e mundësojnë dhe i mbrojnë ata njerëz nuk janë burra. Si burra, dhuna ndaj grave nuk duhet të jetë e pashmangshme, kontrolloni vëllezërit, miqtë dhe familjen tuaj”, ka shkruar ai. Ai e forcoi më tej qëndrimin e tij duke thënë: “Burrat që lëndojnë gratë i urrejnë gratë” dhe i siguroi të mbijetuarit se nuk janë vetëm, se tregimet e tyre besohen dhe se ka njerëz që do të kujdesen për to.

Ai përfundoi me një mesazh të ashpër për abuzuesit, duke i deklaruar ata të padëshiruar dhe të pambrojtur: “Të gjitha grave dhe fëmijëve, më vjen keq që jetoni në një botë ku nuk jeni të mbrojtur dhe nuk ndiheni të barabartë,” dhe abuzuesit, “ke mbaruar, nuk je më i sigurt, nuk je më i mbrojtur, burrat pranë teje janë po aq të dobët, je aq i mjerë me veten sa vdekja do të konsiderohej mirësi”.